"Šestica" Rudara protiv Jedinstva: U Prijedoru napravljen veliki korak ka tituli!

Brčaci su bili nemoćni u gradu na Sani

prva liga rs fudbal rudar prijedor jedinstvo 6 1 Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Igrači Rudar Prijedora iskoristili su jučerašnji kiks Leotara na gostovanju u Banjaluci i sigurnim trijumfom nad "fenjerašem" Jedinstvom napravili veliki korak ka tituli u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske:

RUDAR PRIJEDOR – JEDINSTVO 6:1 (3:0)
/Amoa 20, 25 penal, Marmat 30, Santos Rodrigez 64, Kulenović 72, Glišić 76 – Šer 58/

Na Gradskom stadionu u Prijedoru sve je, praktično, bilo završeno za deset minuta – u intervalu od 20. do 30. minuta, kada su postignuta prva tri pogotka.

Dvostruki strijelac za "rudare" bio je Jozef Amoa, desni krilni napadač iz Gane, koji je bio u prilici da postigne het-trik.

Međutim, nije uspio da iz penala, drugog dosuđenog za Rudar na ovoj utakmici, zatrese mrežu Brčaka, koji su do kraja meča primili još tri gola.

Precizni su bili Klarismario Santos Rodrigez, Luka Kulenović i Dejan Glišić.

Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Rutinsku pobjedu upisala je i Zvijezda 09, koja je rezultatom 3:0 savladala Drinu, uz dva gola Ognjena Stjepanovića.

Sloga je sa 2:0 savladala Ljubić, dok su Sloboda i Slavija u finišu meča stigli do minimalnih trijumfa nad Alfa Modričom i Borcem iz Kozarske Dubice.