uživo borac - široki premijer liga bih prenos

Vranješ sa dva gola srušio Široki, Borac je PRVI na tabeli!

Banjalučki Borac pobjedom nad Širokim Brijegom popeo se na prvo mjesto na tabeli Premijer lige BIH i izjednačio klupski rekord.

uživo borac - široki premijer liga bih prenos Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac je lider Premijer Lige BIH!

Crveno-plavi su u derbiju 27. kola PLBIH savladali Široki Brijeg 2:1 i zauzeli prvo mjesto na tabeli sa 53 boda, koliko ima i Sarajevo, ali Banjalučani imaju bolji međusobni skor!

Junak Borca u vrlo uzbudljivom meču na Gradskom stadionu u Banjaluci bio je kapiten Stojan Vranješ koji je dva puta pogodio za veliku pobjedu kojom je Borac izjednačio klupski rekord od šest vezanih pobjeda u Premijer ligi BIH.

Posljednji put Borac je vezao šest pobjeda u sezoni 2010/11 kada su Banjalučani osvojili šampionsku titulu.

Ekipa Marka Maksimovića bila je konkretnija, imala veći broj prilika, pogađala i prečku, a onda u samom finišu uspjela da kruniše pravu ofanzivu pogotkom Vranješa za pobjedu.

Upravo je kapiten Borca doveo Borac u prednost u 30. minutu, učinio je to iz penala koji je izborio Vojnović.

Mogla jke prednost Borca i da bude veća na poluvremenu, ali su Banjalučani propustili nekoliko dobrih šansi, od kojih je možda najbolja ona Subića koji se poslije dodavanja Ziljkića našao iza odbrane Širokog ali je šutirao preko gola.

Ekipa Tonija Karačića bolje je otvorila drugo poluvrijeme, već u 47. mogla i da izjednači, a Borac je u tim trenucima bio taj koji je prijetio iz kontri.

Tek naku 57. minutu zaprijetio je Subić, a nakon što je Miškić odbranio stopostotnu šansu Vranješu uslijedila je kazna Širokog Brijega.

Odbrana Borca u 74. minutu  zaboravila je rezervistu Jurića i on je zatresao mrežu Pavlovića za izjednačenje i šok na Gradskom stadionu!

Nakon izjednačenja gostiju uslijedila je prava ofanziva na gol Miškića, Borac je pogodio i prečku u 84. minutu i činilo se da će utakmici završiti bez pobjednika, međutim, samo par minuta kasnije "pukla" je odbrana Širokog.

Crveno-plavi kombinovali su po desnoj strani, uslijedio je centaršut za Vranješa koji svojim drugim pogotkom na utakmici, ukupno desetim u sezoni donosi veliku pobjedu Borcu!

Borac je pobjedom nad Širokim napravio ogroman korak ka evropskim takmičenjima, jer je pobjegao upravo Širokobriježanima na osam bodova, ali ono što će dodatno obradovati navijače je prvo mjesto na tabeli.

BORAC - ŠIROKI BRIJEG 2:1 (1:0)
/Vranješ 30, 88 - Jurić 74/

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:53

GOTOVO JE! Borac je pobijedio Široki Brijeg!

20:48

88' GOOOL! Borac - Široki 2:1!

Borac vodi 2:1 protiv Širokog! Kapiten Borca Stojan Vranješ odličnim udarcem glavom u 88. minutu doveo je Borac u novo vođstvo!

20:43

84' - PREČKA!

Ziljkić pogađa prečku. Bio je to pokušaj centaršuta, ali je lopta pogodila okvir gola!

20:41

83' - Vranješ!

Odlična šansa za Vranješa koji je dobro šutirao glavom, ali je izblokiran u korner.

20:40

82' - Brtan preko gola

Brtan je šutirao glavom preko gola nakon slobodnog udarca Ziljkića

20:38

Moraitis umjesto Mehanovića, Čavić zamijenio Dujakovića

20:36

75' - Ćorić promašuje!

Mogao je Borac odmah do novog vođstva, ali je Ćorić šutirao preko gola.

20:33

74' - GOOOL! Borac - Široki Brijeg 1:1!

Borac - Široki 1:1! Odbrana Borca zaboravila je poslije kornera Jurića na drugoj stativi, a rezervista Širokog iz neposredne blizine pogađa za 1:1!

20:30

Žuti karton za Dujakovića

Dujaković je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Juriljem.

20:29

70' - Kakva šansa za Vranješa!

Odlična šansa za Vranješa ali Miškić brani njegov volej sa nekih 7-8 metara.

20:25

67' - Dujaković!

Dujaković se našao u dobroj prilici u šesnaestercu nakon dodavanja Ćorića, međutim, bek Borca šutirao je direktno u Miškića. Bila je to vrlo dobra prilika za crveno-plave.

20:24

66' - Borac prijeti preko Mehanovića

Bila je to akcija Borca, a nakon ubacivanja Ziljkića pokušao je Mehanović u gužvi, ali bio je neprecizan

20:20

Žuti i za Maksimovića

Mulahasanović je pokazao žuti karton i treneru Borca Marku Maksimoviću zbog prigovora

20:19

61' - Uzelac je "požutio"

Uzelac zaustavlja jurilja u dobroj kontri i dobija žuti karton

20:16

Nova izmjena u Širokom

Grgić je zamijenio Šabića, a vrlo brzo je zaradio žuti karton zbog faula nad Vranješom

20:15

57' - Subić u šansi

Konačno jedan dobar napad Borca. Kombinovali su ponovo Ziljkić i Subić, koji šutira preko gola

20:12

Pritisak Širokog Brijega

Gosti kontrolišu igru u nastavku.

20:05

47' - Velika šansa za Široki!

Gosti su imali odličnu šansu, ali su fudbaleri Borca u dva navrata u svom šesnaestercu izblokirali.

20:03

Karačić mijenjao na poluvremenu

Počelo je drugo poluvrijeme, a Karačić je napravio prvu izmjenu. Ivan ikić je izašao, a u igri je Stipe Jurić.

20:01

19:46

Kraj prvog poluvremena

19:37

36' - Ponovo Vranješ!

Kapiten Borca mogao je vrlo brzo i do drugog gola, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca sa 20 metara završio tik pored stative.

19:32

30' - GOOOL! Borac vodi 1:0!

Borac vodi 1:0 protiv Širokog Brijega od 30 minuta. Vojnović je izborio penal, a siguran realizator bio je kapiten Vranješ!

19:28

27' - Subić!

Najbolju šansu na utakmici u 27. minutu propustio je Subić. Ziljkić je poslao odličan pas, Subić se našao u šesnaestercu sam ispred golmana Miškića, ali je šutirao preko gola!

19:24

24' - Pavlović brani!

Opasna šansa za Široki, Jurilj je ostavio loptu za Stanića koji se ubacio u šesnaesterac i šutirao, ali Pavlović brani

19:19

19' - Dobra kontra Borca

Fudbaleri Borca odigrali su dobar kontranapad, Mehanović je na kraju izblokiran

19:14

14' - Miškić brani!

Dobro su kombinovali Ziljkić i Subić, lijevi bek Borca na kraju je centrirao, a krilni napadač šutirao, međutim, Miškić brani

19:11

11' - Novi prekid za Borac

Ziljkić je centrirao iz slobodnog udarca, sada sa desne strane, ali Vranješ nije uspio da najbolje zahvati loptu glavom

19:06

6' - Žuti karton za Ćorića

Ziljkić je izveo slobodan udarac, praktično iz kornera, a nakon što su gosti izbili loptu Ćorić je napravio oštar prekršaj i zaradio žuti karton

19:04

4' - Vojnović prijeti

Prvu priliku na utakmici imao je Borac, Vojnović je šutirao sa dvadesetak metara po zemlji, ali direktno u Miškića

19:01

Počeo je meč na Gradskom stadionu

18:24

Ćorić mijenja Zakarića

Poznati su i sastavi Borca i Širokog Brijega.

Marko Maksimović odlučio se da mjesto Gorana Zakarića na desnom krilu zauzme Dino Ćorić.

Evo i kompletnih sastava:

BORAC: Pavlović, Dujaković, Uzelac, Ćosić, Subić, Brtan, Vojnović, Ćorić, Ziljkić, Vranješ, Mehanović

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Mašić, Jurilj, ŠAbić, Stanić, Vukoja, Zahara, Musa, Ikić