Bez iznenađenja na "Marakani", Zvezda je osvojila novu titulu četiri kola pre kraja.

ZVEZDA PONOVO ŠAMPION SRBIJE - 4. PUT U NIZU: Stanković je napravio aždaju, najveća dominacija crveno-belih u istoriji! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je šampion Srbije za sezonu 2020/21!

Sjajni tim Dejana Stankovića pobedio je Vojvodinu 1:0 (1:0) i tako i teoretski obezbedio šampionski pehar na četiri kola do kraja, ispisavši tako istoriju kluba. Zvezda je osvojila 32. titulu, a četvrtu uzastopnu - što nikada do sada nije uspela.

Nestvarna sezona je iza Zvezde, ove sezone u Superligi ostvarili su 32 pobede i dva remija, imaju 98 bodova i izvesno je da će probiti granicu od 100, dok je slično i sa golovima - postigli su 96.

Poslednji u nizu delo je Siniše Saničanina, štopera Vojvodine, koji je na nesrećan način savladao svog golmana Nikolu Simića već u 13. minutu meča na "Marakani", a sve pošto je njegova ekipa odlično otvorila meč i ušla u dve povoljne šanse u prvi 30 sekundi.

Probudila se potom Zvezda, igrala solidno, doduše ne energično kao inače, ali nismo videli još neki gol.

Praktično najveće uzbuđenje desilo se u 60. minutu kada je Đorđe Đurić napravio sulud faul na sredini terena i dobio direktan crveni karton.

Krenuo je u kontru Veljko Nikolić, a onda ga je štoper "stare dame" samo pokosio tako što je visoko podigao loptu, a odmah se napravila velika frka na terenu pošto je i Borjan dotrčao i pokušao da se obračuna sa njim.

U finišu je Vojvodina pripretila, izbacio je Milunović sa gol-linije i pao u nesvest posle sudara sa njim, ali se ubrzo pridigao i sa saigračima proslavio plasman u Ligu šampiona.

ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Pankov, Rodić - Nikolić, Petrović, Sanogo - Ivanić, Ben i Falćineli.

VOJVODINA: Simić - Đurić, Branić, Saničanin, Đorđević - Topić, Drinčić - Zukić, Vukadinović, Čović - Bojić.

Meč je sudio Danilo Grujić.

22:07

POGLEDAJTE FOTKE!

20:50

KRAJ!

Zvezda je pobedila 1:0 i osvojila 32. šampionsku titulu!

20:47

90' - Nadoknada!

Igraće se još četiri minuta...

Dao je Pavkov gol posle kornera, ali faul u skoku i sudija Grujić je poništio.

20:44

86' - Može li Vojvodina da zakomplikuje?

Imaju igrača manje, ali nemaju šta da izgube, obezbedili su učešće u Evropi.

Mrkaić je ušao umesto Vukadinovića.

20:39

82' - Menja Stanković

Ivanić i Falćineli izlaze iz igre, a Pavkov i Gobeljić su na terenu.

Na terenu mirno...

20:32

73' - Izmene!

Ulaze Vukanović i Kanga, koji je ovih dana bio u centru pažnje zbog priče o lažiranoj krštenici, a izlaze Ben i Petrović. Za to vreme Maksimović menja Topića.

20:26

67' - Smirile su se strasti!

Potrajala je pauza, igra se sada bez tenzija, ali Srnić dobija žuti karton zbog opasnog starta. Prethodno je i Lalatović opomenut.

20:22

60' - CRVENI KARTON!

Jeziv start Đorđa Đurića za direktan crveni karton!

Krenuo je Nikolić u kontru, a tamo ga je na pola terena karate potezom zaustavio Đurić, sve podseća na start Šimunića nad Sulejmanijem kojim je zaustavio kontru Srbije protiv Hrvatske. Pobesneo je Stanković, uleteo na teren, došao je i Borjan i obračunao se sa štoperom Vojvodine koji je posle nekoliko minuta otišao u tunel.

Pogledajte!

20:16

58' - Ivanić!

Ponovo je najbolji strelac Zvezde u šansi, ali ne da mu se da postigne gol protiv bivšeg kluba. Iskosa sa leve strane, ali taman toliko je Topić dirao da ne bude gol...

20:09

51' - Ivanić!

Razigran je Ivanić, pogrešio je Đurić i omogućio mu da se spusti ka golu Vojvodine, ali dobro reaguje Simić i zaustavlja šut u bliži ugao.

20:08

49' - Zvezda hoće drugi gol!

Zanimljiv "specijal" Zvezde za prekid, svi su se koncentrisali na drugoj stativi i napali prostor, pao je Pankov, međutim arbitar Grujić se nije oglasio.

U međuvremenu je Bralić dobio žuti karton.

20:03

IZMENE!

Simić i Gemović na terenu, ostavio je Lalatović u svlačionici Zukića i Čovića.

19:46

Poluvreme, Zvezda vodi 1:0 i na poluvreme je od titule!

19:44

43' - Bojić!

Konačno je Vojvodina napravila nešto na polovini Zvezde. Lepo je tekao napad, s leva na desno, centaršut Zukića za Bojića, ali napadač "stare dame" promašuje.

Možda je bio i ofsajd...

19:37

35' - Sanogo!

Opasnost pred golom Vojvodine, naravno zbog najopasnijeg oružja Zvezde - prekida. Sanogo je skočio posle udarca iz levog ugla, odbranila se "stara dama", da bi u nastavku akcije u šansi bio Ben, ali i to je zaustavljeno.

19:30

30' - Ben!

Ovo je bila najbolja šansa Zvezde do sada, sjajno se Falćineli ubacio u prostor, dodao za Bena koji je imao šansu da šutira, ali je loše prihvatio loptu i pomogao Simiću da je uhvati.

19:28

27' - Može li Voša da se uključi u meč?

Dobar početak i dve šanse u prvom minutu, ali od tada se Vojvodina obično brani na svojoj polovini. Tek sada su momci Nenada Lalatovića krenuli malo više, pokušavaju po levom boku, ali za sada osim centaršuteva - nema opasnosti.

19:22

Opao ritam...

22. minut - Crvena zvezda spušta loptu, a Vojvodina za sada ne pokazuje pravu reakciju na prednost koju ima aktuelni šampion.

19:14

Gol, gol, gooooool - 1:0!

13. minut - Ivanić je uposlio Gajića, a desni bek Crvene zvezde loptu poslao ka srcu kaznenog prostora. Nespretna reakcija Siniše Saničanina koštala je Vojvodinu, pošto se lopta nakon njegove intervencije otkotrljala u gol koji večeras brani Simić.

19:03

4' - Ivanić!

Umalo da zatrese Ivanić mrežu bivšeg kluba... Lepo je tekao napad, Gajić je sa desnog boka pronašao Falćinelija, napadač je iz prve ostavio za "četvorku", ali izblokiran je Ivanić!

19:01

1' - BORJAN!

Samo što je počeo meč Borjan na mukama. U prvih 30 sekundi kapiten Zvezde je odbranio dve velike šanse... Prvo je Vukadinović probao sa ivice kaznenog prostora, odbila se lopta Zukiću, ali i to je zaustavio golman Crvene zvezde!

18:02

KLUPA?

Na klupi Zvezde su Ćopić, Degenek, Kanga, Pavkov, Gavrić, Srnić, Gobeljić, Vukanović i Krstović, dok kod Vojvodine šansu čekaju Toroman, Devetak, Maksimović, V. Kovačević, Simić, Mrkaić, Gemović i Stojković.

18:00

SASTAVI!

Ovo su odabrali Stanković i Lalatović...

Meč sudi Danilo Grujić.

17:51

MONDO LIVE!

Dobro došli! Ostanite sa nama, pratićemo meč Crvena zvezda - Vojvodina uživo iz minuta u minut.