liga evrope polufinale rezultati finale mančester junajted viljareal

Osveta u Londonu, Matić u finalu: Ništa od engleskog derbija za trofej, kralj Lige Evrope ponovo hoće krunu!

Mnogi su to htjeli, ali ništa od engleskog finala - Unaj Emeri ostaje kralj Lige Evrope!

liga evrope polufinale rezultati finale mančester junajted viljareal Izvor: Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Imamo finale Lige Evrope, a nije ono kojem su se mnogi nadali.

Unaj Emeri je opet pokazao ko je gazda u Ligi Evrope i pokvario je planove o engleskom finalu!

Mančester junajted je prošao Romu, a iako smo videli pravu kišu golova u Rimu, svakako da "vučica" nije mogla da prođe dalje. Izgubio je tim Paola Fonseke 6:2 u prvom meču, pa im ni sjajan fudbal u revanšu i pobjeda od 3:2 nije donijela ništa.

A u Londonu smo vidjeli jedan od najnapetijih mečeva bez golova ove sezone! Nije razočarala utakmica revanša, pa iako smo vidjeli mnoge šanse i ogromnu ofanzivu Arsenala na kraju Unaj Emeri je na kraju ušao u još jedno finale Lige Evrope.

Promašivali su šanse igrači "tobdžija", na kraju je Viljareal ušao u potpunu defanzivu, a uspio je na kraju Emeri da sačuva 2:1 iz prvog meča. Arsenal je otpustio Emerija prošle sezone, a sada ih je Španac eliminisao iz borbe za trofej.

Ovo je još problematičnije za Arsenal jer su sada nisko na tabeli Premijer lige i prijeti im da propuste evropska takmičenja prvi put poslije 26 godina!

22:59

Srbin u finalu!

Sa Mančester junajtedom u finale Lige Evrope ide i Nemanja Matić! On je već igrao finale i to sa Benfikom 2013. godine, ali je tada poražen.

22:58

Kakvi mečevi!

U Rimu - atomski fudbal! Pet golova i pobeda Rome koja se časno oprostila.

U Londonu - osveta! Otpustio je Arsenal Unaija Emerija, a onda ih je on lišio trofeja! Čovek koji se sa Seviljom bio pretplatio na osvajanje ovog trofeja, sada je uspeo da izdrži u Londonu sa Viljarealom i plasira se u finale!

22:54

KRAJ!

Ništa od engleskog finala!

ARSENAL - VILJAREAL 0:0

ROMA - MANČESTER JUNAJTED 3:2

22:49

88. minut: Svim silama Arsenal!

Napadaju, ne odustaju, ali ne uspevaju do mreže! Viljareal se grčevito drži i brani se!

U narednom napadu Beljerin je u 89. minutu promašio! Arsenal je dobio korner, ali nije dao gol!

22:46

83. minut: Nastavlja se goleada!

GOOOL!

Vodi Roma 3:2, postigao je gol mladi Nikola Zalevski. "Vučica" pokazuje zube, neće da se oprosti od Evrope bez pobede!

22:41

82. minut: Lakazet!

Kako je ušao na teren umesto Obamejanga ušao je u šansu! Ali ipak ništa od toga, jer je napravio faul pri građenju.

22:39

78. minut: Au. šta je promašio Obamejang!

Beljerin je sjajno centrirao, Obamejang je sjajno skočio, bio je iznad dva čuvara, ali je na kraju pogodio stativu.

22:32

74. minut: Holding!

Vrlo opasno je ovo bilo! Najviši je bio u skoku, a onda je uputio udarac ka golu Viljareala. Ipak ostaje 0:0!

A onda u narednom napadu opet je Ho9lding šutirao, ovoga puta nogom sa distance i promašio je.

22:29

69. minut. GOOOOL! OPET TAJ KAVANI!

Teroriše Urugvajac Romu, opet je pogodio mrežu i sada nema nikakve šanse da Junajted ne ode u finale Lige Evrope!

22:25

Džeko - kao i uvek!

Obožava da daje golove protiv Mančester junajteda, ovo mu je deveti pogodak protiv "crvenih đavola" u karijeri.

22:22

60. minut: PREOKRET! GOOOL!

2:1 vodi Roma! Auh kakav "blickrig" Rimljana!

Sada je Brajan Kristante postigao gol i doneo prednost svom timu!

22:17

57. minut: Roma uzvraća! GOOOL!

Sjaja pogodak Edina Džeka! Bio je na pravom mestu, uspeo je glavom da pogodi mrežu i donese izjednaćenje. Roma ipak ne odustaje!

22:17

53. minut: Ne odustaje ni Viljareal!

Đerar Moreno je odlično šutirao, bio je u izglednoj šansi, ali ova lopta ipak nije ušla u mrežu. Da jeste - sve bi bilo gotovo!

22:13

50. minut: Arsenal pritiska!

Mladi Emil Smit-Rou je dobio loptu u izglednoj poziciji, bio je vrlo blizu gola, ali to nije bilo dovoljno da postigne gol! Promašio je zicer!

22:12

47. minut: Odmah pripretio Arsenal!

Nikolas Pepe je dobio sjajan pas, onda je uspeo da nađe prostor za šut i uputio je udarac ka Heronimu Ruljiju. Savladao bi ga da lopta nije otišla nekoliko santimetara pored stative.

22:06

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Mančester junajted je praktično prošao dalje, a Arsenal i Viljareal su i dalje na nuli u Londonu!

21:40

39. minut: GOOOL! 1:0 za Junajted!

Sve je gotovo! Nema više Roma nikakve šanse, a Edinson Kavani postaje heroj Mančester junajteda. Iskoristio je asistenciju Freda i postigao gol za vođstvo!

21:35

35. minut: Prodor!

Mario Gaspar je prošao po desnoj strani i centrirao, bio je pun šesnaesterac protivnika, ali je na kraju Bernd Leno došao do te lopte.

21:31

30. minut: Problem za "žutu podmornicu"

Jeremi Pino mora na teren. Mladi talentovani vezista mora da zameni Samuela Čukuezea koji je morao biti iznet sa terena posle povrede.

Mladi 18-godišnjak je nedavno dao gol Hetafeu i evo prilike da se opet istakne.

21:30

27. minut: Uh kakav pokušaj!

Sjajno je šutirao Pjer Emerik Obamejang, ali je Heronimo Rulji uspeo da paradom ovo odbrani. Uz njegovu intervenciju lopta je očešala stativu i evo velike inicijative Arsenala.

21:25

23. minut: Konačno uzbuđenja u Londonu!

Dobio je Viljareal slobodan udarac na nekih 22 metra od gola, namestio je loptu Dani Pareho, ali je prebacio gol za nekih pola metra. Prvo uzbuđenje na ovom meču.

21:22
21:22

20. minut: Kavani opet!

Na prošlom meču je jednostavno bio nezaustavljiv, a sada opet muči Romu. Sada je šutirao, ali je samo prečka spasila Romu.

21:12

9. minut: Dobra Roma!

Sada je Pedro prošao sa strane, uspeo je da centrira vrlo dobro, ali je David De Hea pokazao klasu i otklonio opasnost.

21:07

5. minut: Ne predaje se Roma!

Teško je zamisliti da ovo prođe Roma, trebalo bi da pobede 4:0, ali nije nemoguće! Ne predaju se svakako, sada je Henrik Mkitarijan bio najviši u skoku, šutirao je, ali nije dobro zahvatio loptu.

21:01

POČELI SMO! ODMAH PROMENA!

Oba meča su startovala, a imamo promenu u sastavia. Granit Džaka se povredio na zagrevanju, ga ja u timu zamenjo Kjeran Tirni.

20:58

Spremni smo za start!

20:52

SASTAVI U LONDONU

ARSENAL (3-4-3): Leno - Holding, Mari, Džaka - Beljerin, Smit-Rou, Parti, Saka - Edegor, Pepe, Aubamejang

VILJAREAL (4-3-3): Rulji - Pedraca, Tores, Albiol, Gašpar - Pareho, Kokelan, Trigeros - Moreno, Čukueze, Alkaser

20:30

SASTAVI U RIMU!

ROMA (4-2-3-1): Mirante - Karsdorp, Ibanjez, Smoling, Peres - Manćini, Kristante - Pedro, Pelegrini, Mkitarijan - Džeko

MANČESTER JUNAJTED (4-2-3-1): De Hea - Šo, Megvajer, Baji, Van Bisaka - Fred, Van de Bek - Pogba, Fernandes, Grinvud - Kavani

19:30

Dobrodošli u MONDO live!

Pratite sa nama oba meča polufinala Lige Evrope!

U prvom meču je maltene sve gotovo, pošto je Mančester junajted deklasirao Romu sa 6:2 u prvom meču i sada im ostaje samo da ne naprave veliki kiks.

Što se tiče meča u Londonu tu će biti više drame, pošto je Viljareal dobio prošli meč 2:1 na svom terenu i još uvek je sve otvoreno.