Sloboda zaustavila Sarajevo, Borac može da se odlijepi na prvom mjestu!

Autor Goran Arbutina

Sarajevo i Sloboda remizirali na Koševu u prvom meču 30. kola Premijer lige BIH

PLBIH Sarajevo Sloboda Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Sarajevo i Sloboda otvorili su 30. kolo Premijer lige BIH i na kraju odigrali kako najviše odgovara banjalučkom Borcu.

Duel Sarajlija i Tuzlaka na Koševu završen je remijem 0:0, pa Borac eventualnom pobjedom protiv Zrinjskog može da pobjegne Sarajevu na dva boda.

Sarajevo sada ima 58 bodova, Borac samo bod manje, a od 20 časova Banjalučani dočekuju Zrinjski.

Nakon lošeg prvog poluvremena u kojem nismo vidjeli nijedan udarac u okvir gola u drugom je bilo nekoliko šansi, pa su jedni i drugi sakupili po četiri udarca u okvir gola, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu.

Najbolju šansu zana utakmici propustio je Hebibović u 87. minutu kada je nakon šuta Sušića i odbrane Golubovića sa šest metara pogodio čuvara mreže gostiju.

Mogla je i Sloboda do pogotka, ali je Kovačević u 66 minutu krajnjim naporom odbranio šut Husejinovića, a Mišković je u 83. šutirao pored stative.

Jedinu pravu šansu u prvom poluvremenu Sloboda je imala u šestom minutu, kada je pogriješio golman Sarajeva, ali Kurtalić nije uspio da iskoristi "dodavanje" Kovačevića, jer je njegov udarac Pidro izblokirao u korner.

U 14. minutu nakon nekoliko ubacivanja poslije kornera pokušao je Fanimo, ali daleko je to završilo od gola Slobode.

U narednih pola sata gotovo ništa nismo vidjeli na Koševu, a onda je Dupovac pokušao glavom poslije kornera, međutim, lopta je otišla preko gola.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi uzbuđenja na obje strane.

Mujagić je izbjegao ofsajd zamku i poslao loptu ka Maksimopviću, međutim, nedovoljno dobro i Kovačević ju hvata.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Sarajevo je izvelo svoj osmi korner na ovom meču, ali ni on nije dao rezultat. Dupovac je zakačio loptu glavom, a Adukor nije stigao da ju nogom skrene u gol gostiju.

U nastavku nešto življa igra i jednih i drugih, ponovo smo vidjeli veliki broj kornera domaćih i kontranapade Slobode.

Miličević je zaprijetio u 52. minutu, a deset minuta kasnije Fanimo je nakon dobrog bijega po desnoj stranu uputio katastrofalan pas kroz šesnaesterac.

Uslijedila je prilika za Husejinovića koju brani Kovačević, a onda Handžić iskosa sa lijeve strana dobro šutira, a Golubović je odbranio nogom.

Dženis Beganocić je bio u dobroj prilici kada se našao neometan na nekih 15 metara ali je šutirao direktno u golmana Sarajeva.

Uslijecdile su opisane prilike Miškovića na jednoj i Hebibovića na drugoj strani, a ovaj drugi imao je još jedan pokušaj u posljednjem minutu koji je završio preko gola.