Vezista branio cijeli meč za River - i pobijedili su! Najluđi meč u istoriji Kopa - sad i nikad više

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nevjerovatna situacija dogodila se u Buenos Ajresu

river plejt vezsta branio pobijedili santa fe kup argentina Izvor: Tanjug/Pool via AP/Juan Ignacio Roncoroni

Korona je napravila haos čuvenom argentinskom timu i stvorila nevjerovatnu situaciju!

Trener River Plejta imao je skoro nemoguć zadatak, 25 igrača bilo je zaraženo koronom pred važnu utakmicu protiv Santa Fea i trebalo je sastaviti tim bez golmana na raspolaganju. A nije mogao da doregistruje nove igrače.

Pošto su zaražena sva četvorica čuvara mreže, heroj je postao vezista Enco Perez koji je stao pred gol i branio cijeli meč... A River je pobijedio 2:1!

Nevjerovatna utakmica Kopa Libertadores nije obeležena bila samo tom nesvakidašnjom scenom, već su rezervisti River Plejta zaigrali kao u transu i već u prvih sedam minuta utakmice postigli dva pogotka.

Najprije je u 4. minutu mrežu zatresao Alvarez, a samo tri minuta kasnije i Angileri. Vezista Perez primio je gol samo u drugom poluvremenu kada ga je savladao Osorio, pa je tako koronom pokošeni River Plejt savladao Santa Fe i prošao u sljedeću rundu.

Ponavljamo, sa vezistom među stativama. Pogledajte!

Ono što daje još veći značaj ovoj pobjedi je činjenica da je River na utakmicu došao sa tačno 11 fudbalera, a bez zamjene jer su svi preostali bili pozitivni na koronu.

Pogledajte nestavanu partiju bivšeg reprezentativca Argentine koji bi mogao definitivno da postane novi čuvar mreže: