Zašto je Viljarealova fudbalska bajka tako posebna? Fudbal ovo još nije vidio

Autor Nikola Lalović

Ovo je dokaz da je sve moguće, zbog ovakvih stvari volimo fudbal!

Viljeralovo osvajanje Lige Evrope Izvor: Tanjug/Maja Hitij, Pool

Finale Lige Evrope iz sezone 2020/21 će se pamtiti, ostaće dIo istorije i prepričavaće se.

Uspio je David da pobijedi Golijata, Viljareal nam je priredio fudbalsku bajku kakva se rijetko viđa. Zapravo, ovako nešto nikada nismo vidjeli!

Ako se pogleda odakle dolazi, tek se vidi koliko je veliku stvar ovaj klub uradio! Naime, nikada u istoriji evropskog fudbala tako malo mjesto nije uzelo evropski trofej!

Viljareal ima svega 50.600 stanovnika i nikada tako mali grad nije za sebe uzeo evropski trofej. Cijelo mesto živi za ovaj klub i "El Madrigal", jedan od najljepših evropskih stadiona rijetko ima prazna mjesta kada je publici dozvoljeno da prisustvuje mečevima.

Kapacitet je skoro polovina stanovništva, tačnije 23.500 mjesta, a Viljareal je sada ušao u istoriju. Mjesta sa manjim brojem stanovnika su imala finaliste, pa je tako Monako u kome živi 39.000 ljudi igrao finale Lige šampiona, ali ga je izgubio.

Francuska Bastija je sa 48.000 stanovnika dogurala do finala Kupa UEFA, ali ga je takođe izgubila. Poslije Viljareala najmanje mjesto sa evropskim trofejem je Mehelen, pošto je ondašnji klub osvojio Kup pobjednika kupova u sezoni 87/88, a Mehelen broji 86.300 stanovnika.

A pobjeda Viljareala je donijela slavlje i navijačima Partizana.