srbija brazil

Magija Brazila prejaka za Srbiju: "Orlići" nemoćni, brazilske zvijezde sve riješile za dva minuta!

Vidjeli smo spektakularne golove, vidjeli smo moć Brazila, ali Srbija nije mogla mnogo velikim zvijezdama gostiju!

srbija brazil Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Junački su se borili "orlići", dali su sve od sebe, ali je olimpijska selekcija Brazila ipak bila premoćna za ekipu Zvonka Živkovića.

Držala se Srbija sve do 76. minuta, a onda je Pedro sa dva gola sve riješio i donio ubjedljivu pobjedu Brazilu pred odlazak na Olimpijske igre u Tokio.

SRBIJA - BRAZIL 0:3 (0:1)
/Arana 34, Pedro 76, 77/

Od samog starta je Brazil pritiskao, imao nekoliko šansi, ali je uspio srpski tim da odolijeva sve do 34. minuta kada je Giljerme Arana postigao nevjerovatan pogodak.

Pala mu je lopta pravo na nogu poslije centaršuta sa desne strane, a on ju je munjevito poslao pravo u mrežu Miloša Gordića. Do poluvremena je Srbija uglavnom preko kontri imala nekoliko prilika, ali u drugom dijelu igre nisu "orlići" mogli da se odupru jačem protivniku.

Držali su se sve do 76. minuta, a onda je napadač Brazila Pedro postigao dva gola za dva minuta.

Prvo je dobio sjajan pas od Malkoma, našao se 1 na 1 sa Gordićem i savladao ga, a onda je samo minut kasnije reagovao na ubačenu loptu Arane i u okretu proslijedio loptu u mrežu petom.

Srbija je do kraja meča imala jednu šansu preko Nikole Štulića, ali nije uspjela da na pravi način odgovori na prijetnje protivnnika i ostalo je 3:0.

Kompletan tok meča pročitajte klikom na karticu "Razvoj događaja".

20:55

Ovo je Pedro - heroj pobede!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

20:53

KRAJ! POBEDA BRAZILA 3:0!

Nisu mogli naši mladi fudbaleri da se odupru velikom Brazilu!

Giljerme Arana je načeo naš tim u prvom poluvremenu, a onda je Pedro sa dva gola za dva minuta sve rešio!

/Arana 34, Pedro 76,77/

20:50

Radost Brazilaca!

20:40

77. minut: PEDRO ZA 3:0!

Opet gol! Samo minut posle prethodnog gola Giljerme Arana je prošao po strani i asistirao, a onda je Pedro petom postigao gol!

20:39

76. minut: GOL! PEDRO ZA 2:0!

To je to, Brazil će pobediti na ovom meču!

Malkom je sjajno gurnuo loptu Pedru, on je šutirao, ali je Gordić odbio tu loptu. Nažalost pravo u noge Pedru koju trese mrežu.

20:37

72. minut: Ulazi zvezda Reala!

Prvo je Martineli promašio šansu, a onda je napustio teren.

Gabrijel Martineli izlazi i zameniće ga Entoni, napadač Ajaksa. A najveća zvezda Brazila Rodrigo ulazi umesto "desetke" ekipe Klaudinja.

Lazar Pavlović kod Srbije izlazi, a umesto njega je na terenu Dejan Zukić.

20:29

Da li je ovo bio gol?

Procenite sami situaciju iz prvog poluvremena utakmice kada je Pedro bio u velikoj šansui.

20:19

55. minut: Brazil napada!

Velika šansa za Brazil! lopta je posle opasnog napada "Selesaa" pogodila Bjekovića, ali je srećom izašla u korner.

Andreja Ilića na terenu menja Nikola Štulić. Armiin Đerlek takođe menja Mirka Topića. Na terenu je i Aleksa Janković.

20:13

49. minut: Šansa za Srbiju!

Odlično je bacio aut Daničić, Vidosavljević je poslao loptu na peterac ali nije mogao do nje Andrej Ilić.

20:09

POČINJE DRUGO POLUVREME!

U drugom delu igre će Srbija pokušati da se vrati u ovaj meč i da izjednači. Videli smo i jednu izmenu na poluvremenu, pošto je Guga zamenio asistenta jedinog gola Menina.

19:57

Evo i gola!

Kakva je ovo bomba bila!

19:50

45. minut: Gordić!

Sjajno je odbranio ovo golman Srbije! Gabrijel je posle centaršuta probao glavom iz peterca, ali sjajno se postavio mladi golman Crvene zvezde.

19:48

40. minut: Šta je Pedro promašio!

Kakva šansa!

Sam je bio ispred gola Pedro, ali je kasnio na tu loptu i na kraju je pogodio prečku. Od prečke lopta se odbila i nije prešla liniju.

A onda je Pedro neoprezno probao da opet šutira na gol i promašio je loptu, udario jednog našeg defanzivca u glavu.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

19:42

Kakav gol!

Sa strane su prošli Brazilci, a onda je usledio centaršut koji je bio vrlo spor, ali precizan. Arani je lopta pala pravo na nogu i on je zakucao u mrežu Srbije!

19:39

34. minut: GOL! VODI BRAZIL 1:0!

Au kakva bomba Giljeremea Arane!

19:38
19:38

32. minut. Ređaju se šanse!

Srbija je sada mogla do vođstva! Vidosavljević je probao glavom, ali je bio previše iskosa i ostaje 0:0.

19:37

30. minut: Mogli smo da vodimo!

Odlično je reagovao Damjan Daničić, a onda je svojim pasom Lazar Pavlović izbacio Andreja Ilića u kontru. Ipak iz te kontre nije bilo gola, iskomplikovali su naši momci.

19:28

21. minut: Korner za Srbiju, pa kontra!

Srbija je konačno zapretila posle kornera koji je izveo Lazar Pavlović, ali je posle izbacivanja lopte "sevnula" kontra za Brazil! Ipak, na kraju lopta u rukama Miloša Gordića!

19:25

18. minut: Posle početne inicijative Brazila je tiho!

Igra se uglavnom na sredini terena, nema prilika, osim što je Brazil imao jedan korner posle koga je pripretio. Evo kako to izgleda na terenu.

19:12

Evo i nekih poznatih lica u publici

19:10

3. minut: Velika šansa za Brazil!

Sjajno je prošao po strani Gabrijel Martineli, centirao, ali "devetka" Brazila Pedro nije uspeo da na pravi način zahvati loptu,

19:05

1. minut: Počeli smo!

Krenuo je meč, ostaje da se vidi da li će Srbija uspeti da iznenadi brazilske zvezde i da pobedi!

18:55

SASTAV SRBIJE:

Gordić, Bjeković, Daničić, Mitrović, Topić, Tetek, Pavlović, Ilić, Milosavljević, Vidosavljević Marjanović

18:40

Brazil nije u formi!

Iako je ova selekcija puna talenata, tim Brazila je pre nekoliko dana izgubio od Zelenortskih ostrva sa 2:1, tako da ovde naši mladi fudbaleri svakako imaju prostora za pobedu!

18:00

Dobrodošli

Pratite uživo prenos utakmice između juniorske selekcije Srbije i olimpijske reprezentacije Brazila uz MONDO.

Brazilci su doputovali u Beograd u sklopu priprema za Tokio i odigraće prijateljski meč sa izabranicima Zvonka Živkovića.