Bio je to sigurno najmučniji meč u istoriji evropskih prvenstava!

Horor meč kakav EURO ne pamti: Eriksenu se borili za život, pa se javio iz bolnice! Danci na kraju ipak izgubili! Izvor: Profimedia

Svi su se radovali Evropskom prvenstvu, ali današnji događaj i kolabiranje Danca Kristijana Eriksena na terenu mogli su da smuče svima i turnir i fudbal!

Danski majstor je pao i ostao bez svijesti u toku prvog poluvremena meča protiv Finske. Ljekari su mu pritrčali, reanimirali ga, pa odvezli u bolnicu, odakle su stigle dobre vijesti, da je dobro, da razgovara i da nije ugrožen.

Kada su prošli kroz takav pakao, igrači Danske koji su stajali oko njega dok su se ljekari borili za život poslušali su Eriksenov apel i vratili se na teren. Koliko im je bilo do fudbala neka vam pokažu izrazi lica šokiranih igrača dok je vezista ležao na terenu.

I tek sada dolazi na red priča o utakmici. Sat poslije početka prekida, meč je nastavljen, a Finci su pobijedili 1:0, golom Joela Pohjanpala u 60. minutu.

Danci su pokušali da se koliko-toliko saberu, iznudili su penal poslije faula na Jusufu Poulsenu, ali je Pjer-Emil Hojberg bio potpuno dekoncentrisan i finski čuvar mreže Lukas Hradecki mu je mirno odbranio.

Onaj ko je trebalo da izvede taj jedanaesterac za to vrijeme se oporavljao, vjerovatno na aparatima u bolnici, a onaj ko je izveo sigurno nije ni bio ni približno dovoljno fokusiran dok je hvatao zalet.

Očekivano, Danci se nisu pribrali ni do kraja utakmice, pa je Finska ostvarila istorijsku pobjedu 1:0, koju ipak nije previše slavila, i zbog šoka koji su i pobjednici pretrpjeli i zbog poštovanja prema danskom majstoru fudbala.

Poslije svega danas viđenog, rezultat apsolutno nije bitan. Samo je važno to da je Kristijan Eriksen živ i da se izvukao.

21:32

Kraj utakmice, Finska je pobedila Dansku 1:0!

21:13

Penal za Dansku! Gađao za Eriksena i nije uspeo!

Sjajni danski napadač Jusuf Poulsen iznudio je jedanaesterac za svoj tim u 73. minutu!

S obzirom na sve kroz šta je prošao Kristijan Eriksen, umesto njega je loptu preuzeo Pjer-Emil Hojberg, ali je od prvog koraka bilo potpuno jasno da nema ni snagu ni fokus da da gol.

Finski golman mu je lako odbranio.

Očekivano, Danci su potpuno van meča!

Izvor: Tanjug/Friedemann Vogel/POOL EPA

21:12

Finci su dali gol i nisu slavili - očekivano!

Posle svega što se dogodilo, Finci vodeći gol protiv Danske nisu ni hteli, ni imali snage da proslave.

Dao ga je Joel Pohjanpalo i samo je podigao ruku! U toku je 60. minut!

Izvor: Tanjug/Martin Meissner/AP POOL

Izvor: Tanjug/Stuart Franklin/Getty Pool

20:53

Eriksen se javio saigračima iz bolnice!

Prema informacijama "Sport studija", on se javio koristeći aplikaciju "Fejstajm" i zamolio ih da odigraju meč, jer se oseća bolje.

Pretrpeli su veliki šok, ali su ga ipak poslušali!

Izvor: Profimedia

20:50

Prve slike nastavka susreta!

20:41

Oglasio se i predsednik UEFA Aleksandar Čeferin!

"Ovakvi trenuci stvaraju širu svest o životu. Želim Kristijanu potpuni i brz oporavak i molim se da njegova porodica ima snagu i veru u ovom teškom periodu. Jedinstvo fudbala je tako snažno, a ka Eriksenu i njegovoj porodici usmerene su dobre želje svih. Fudbal je prelep, a Kristijan ga igra divno", rekao je Slovenac.

20:30

Utakmica je nastavljena!

Igraće se još četiri minuta prvog poluvremena, pa će pauza trajati pet minuta, pa će utakmica biti nastavljena.

Naravno, posle svega fudbal je apsolutno u drugom planu.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

20:19

Prelepa scena!

Navijači Danske i Finske zajedno su navijali dok je Eriksen transportovan u bolnicu.

Jedni su vikali "Kristijan", a drugi "Eriksen". Svaka čast!

20:10

EKIPE TRAŽILE DA NASTAVE - KREĆE U 20.30!

"Prema zahtevu igrača oba tima, UEFA je dogovorila nastavak meča za večeras u 20.30 časova. Biće odigrana poslednja četiri minuta prvog poluvremena, a onda će posle pet minuta pauze biti odigran i nastavak"

20:09

DOBRO JE! ERIKSEN DIŠE I PRIČA!

Igračev agent rekao je reči koje su svi čekali da čuju!

"Kristijan Eriksen je van opasnosti, njegov otac mi je to rekao iz bolnice. U stanju je da priča", preneli su lokalni mediji.

20:06

Njoj je najteže na stadionu zbog Kristijana!

Eriksenova devojka je van sebe od brige!

Izvor: Tanjug/Friedemann Vogel/Pool via AP

19:52

19:46

Dobra vest i iz Italije!

Eriksen je igrač Intera, a direktor njegovog kluba Đuzepe Marota pričao je sa članovima lekarskog tima danske reprezentacije.

"Postoji oprezan optimizam u vezi čitave situacije", rekao je on.

19:40

POTVRDILI I DANCI!

Kristijan Eriksen je budan i nalazi se na daljim pregledima u bolnici. Utakmica je privremeno odložena, a nova poruka će doći u 19.45 časova.

19:32

KO JE KRISTIJAN ERIKSEN?

Bio je najveći talenat Evrope, a sada je zvezda Danske i Intera.

Čitajte na MONDU.

19:30

USKORO SE OBRAĆA UEFA!

UEFA je održala hitan medicinski sastanak povodom stanja ERiksena i razgovarali sa sudijama i članovima obe reprezentacije. Dalje informacije objaviće u 19.45, kada ćemo imati sve informacije o igraču Danske.

Eriksen je prebačen u bolnicu i u stabilnom je stanju, navode iz UEFA.

19:18

ERIKSEN JE STABILNO I PREBAČEN JE U BOLNICU

Izgleda da je Kristijan Eriksen dobro! Ovo je poslednja informacija!

19:09

ERIKSENOVA SUPRUGA NA TERENU

Dok je Kristijan Eriksen još ležao na travi stadiona "Parken", a lekari mu se borili za život, njegova supruga je sišla na teren, gde su je tešili saigrači njenog muža.

Nadamo se najboljem mogućem scenariju!

19:08

BORBA ZA ERIKSENOV ŽIVOT

lekari ga oživljavaLI, a igrači drže čaršav da se ne vidi!

Čitajte na MONDU sve o nemilim scenama sa meča Danska - Finska.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Wolfgang Rattay/Stuart Franklin/

19:03

JEZIVE SCENE ERIKSENOVE BORBE ZA ŽIVOT

Ovako je izgledala drama na stadionu u Kopenhagenu:

19:00

UTAKMICA JE SUSPENDOVANA!

UEFA se oglasila, meč Danske i Finske je suspendovan zbog nemilih scena kada se Kristijan Eriksen srušio, a lekari se na terenu borili za njegov život.

To je poslednja informacija. Do sada znamo i da je Eriksen priključen na kiseonik, a čitava drama na terenu stadiona trajala je više od 10 minuta, dok igrač Intera nije bio iznet.

18:55

FINCI ODLAZE U SVLAČIONICU

Nema informacije da li je utakmica prekinuta, već je prošlo 10 minuta otkako je istekao 45. minut, ali to sada nikome nije važno.

Finci odlaze u svlačionicu, igrači Danske su i dalje u šoku i mnogi od njih su uplakanu, a Eriksen je i dalje na istom mestu gde se srušio...

18:53

I DALJE TRAJE BORBA ZA ERIKSENOV ŽIVOT

Podsećamo, Kristijan Eriksen je došao do lopte blizu aut linije, samo se odjednom srušio na terenu i od tada je meč zaustavljen. Na "Parkenu" je potpuna tišina, jer se čini da ga lekari i dalje reanimiraju.

Borba za Eriksenov život i dalje traje.

Izvor: Tanjug/Wolfgang Rattay/POOL REUTERS

18:48

ERIKSENA REANIMIRAJU, IGRAČI PLAČU!

Nikome i dalje nije jasno šta se desilo, a lekari i dalje pokušavaju da reanimiraju Kristijana Eriksena. Igrači Danske su telima okružili Eriksena koji leži na travi, u suzama su i ne dozvoljavaju da kamere usnime šta se dešava sa njihovim saigračem.

18:46

JEZIVE SCENE, ERIKSEN PAO U NESVEST!?

Nemile scene na "Parkenu", videlu se odmah da Eriksenu nije dobro kada se samo srušio i sada je utakmica prekinuta! Uleteli su lekari da ga reanimiraju, a igrači se mole da sve bude u redu. Jezive scene u Kopenhagenu!

18:19

18' - Sada šut Eriksena!

Odličan šut sa distance, ali golman Leverkuzena i Finske ponovo brani i čuva svoj gol. Danci su baš rešili da što pre daju gol!

18:16

15' - Još jedna šansa za Dansku!

Tomas Dilejni posle centaršuta s leve strane odlično šutira glavom, ali golman Hradecki ponovo čuva gol Finske!

18:13

12' - Kakva inicijativa Danaca!

Danci su rešili da od samog starta pritisnu rivala koji debituje na velikom takmičenju i kao da su sve bacili na napad od prvog minuta. Nekoliko kornera, jedan dobar pokušaj pre pet minuta, ali Finska uspeva da održi početnih 0:0.

Izvor: Tanjug/Pool EPA/Friedemann Vogel

18:08

7' - Prva šansa za Dansku!

Hradecki brani vrlo dobar udarac Jonasa Vinda! Prvi pokušaj, šut sa distance napadača Danske, ali golman Finske se istakao.

Zanimljiv početak meča!

18:01

UTAKMICA JE POČELA!

Krećemo, pa da vidimo šta nas čeka danas!

Izvor: Tanjug/Pool Getty/Stuart Franklin

17:54

Ekipe izlaze na teren

Na terenu stadiona "Parken" je sjajna atmosfera, gde domaći Danci izlaze na megdan Fincima. Uskoro počinje ovaj interesantan duel.

17:23

Tu je i sastav Finaca za istoriju

Vreme je za njihov debi na velikim takmičenjima - ovo su dugo čekali. Autsajderi su, ali evo njihovog tima kojim će pokušati da iznenade u formaciji 5-3-2:

Hradecki - Raitala, Toivio, Arajuri, O'Šonesi, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Puki.

17:15

Evo sastava Danske

Danci počinju u formaciji 4-3-3 u želji da stignu do sigurna tri boda.

Napadački trio predvode Jusuf Polsen, Martin Brajtvajt i Jonas Vind. Kristijan Eriksen i Pjer Emil Hojbjerg su u sredini uz Tomasa Dilejnija. Kapiten je štoper Milana Simon Kjer.

17:10

Šta smo danas videli na EURO 2020?

Odigrana je prva od tri utakmice dana ove subote na Evropskom prvenstvu. U prvom meču dana Vels i Švajcarska su odigrale nerešno.