Pratite uz MONDO prvu utakmicu trećeg dana EURA 2020

Englezi se osvetili Hrvatima! Sterling riješio derbi na Vembliju - jedan potez odlučio sve! Izvor: Tanjug/AP Photo/Justin Tallis, Pool

Završena je prva utakmica trećeg dana Evropskog prvenstva, a na Vembliju se slavilo.

Engleska je pobijedila Hrvatsku rezultatom 1:0, a odlučio je gol Sterlinga u 57. minutu. Napadali su Englezi od samog starta, u prvih 15 minuta Hrvati nisu mogli da priđu protivničkoj strani.

Već u petom minutu Foden je imao dobru šansu, jednu od boljih i na cijeloj utakmici, pobjegao je odbrani Hrvata, ali pogodio stativu. U drugom dijelu prvog poluvremena mirnijim tempom nastavili su i Englezi.

Drugo poluvrijeme, preciznije 57. minut bio je ključan. Filip je odlično spazio Sterlinga koji je imao prostora i namjestio se za šut. Poslao je loptu pravo u mrežu Hrvata za pobjedu svog tima!

Fudbalerima Hrvatske falila je dubina u napadu, nije bilo opasnijih prijetnji po Englesku. Luka Modrić pokušao je da izjednači deset minuta nakon Sterlingovog gola, ali šutirao je pored lijeve stative.

Ni ova utakmica nije mogla da prođe bez trzavica. Nakon što smo u subotu prisustvovali jezivoj sceni kada je Kristijan Eriksen kolabirao, sada je Vembli ostao uplašen kada je kapiten Engleske Kejn poletio glavom ka stativi. Srećom, ostao je dobro!

Osvetili su se Englezi Hrvatima za poraz u polufinalu Mundijala. Očekivao se bolji otpor, ali funkcionisali su solidno kako ofanziva tako i defanziva ekipe sa Ostrva pa je zato Hrvatska ostala bez većih šansi.

16:52

Kraj! 1:0

Kraj utakmice. Engleska je pobijedila Hrvatsku golom Sterlinga u 57. minutu.

16:47

90′ Vrijeme?

Nadoknada vremena trajaće četiri minuta!

Izvor: Tanjug/Laurence Griffiths/Getty Pool

16:40

82′ Još jedna izmjena

Kapiten Keri Hejn izlazi iz igre, a na teren je izašao momak koji debituje za reprezentaciju Engleske, Džud Belingem.

16:36

79′ Izmjena

Bruno Pertković na terenu umjesto Ante Rebića.

16:24

67′ Solidan Maunt i napad Hrvata

Izveo je Maunt slobodan udarac poslije novog prekršaja i žutog kartona Hrvata, izgledalo je dobro, ali lopta je ipak otišla malo iznad prečke.

Prethodio je tome napad Hrvatske, djelovalo je opasno, ali Ante Rebić poslao je loptu pored lijeve stative.

Izvor: Tanjug/Justin Tallis/Pool AFP

16:20

64′ Novi karton

Dobio je sada i Foden žuti karton zbog grubog starta.

16:18

62′ Opasno!

Ozbiljan napad Engleza, ali Kejn nije uspio da postigne gol. Kapiten je uplašio publiku, nezgodno je udario u stativu i pružena mu je medicinska pomoć.

16:13

57′ GOOOOOL! 1:0

Vodi Engleska! Filips je našao Sterlinga koji je imao dovoljno prostora i našao se blizu gola. Odmah je uputio šut i pogodio za 1:0

16:05

48′ Žuti karton!

Počelo je drugo poluvrijeme, a Hrvati su krenuli nešto agresivnije. Kovačić je oborio Maunta i zaradio žuti karton, drugi za "vatrene". Prije njega zbog igranja rukom isti je dobio Ćaleta-Car,.

Izvor: Tanjug/Catherine Ivill/Pool Getty

15:50

45′ Poluvrijeme 0:0

Završeno je prvo poluvrijeme bez golova! Napala je Engleska od samog strata, imao je dobru priliku Foden ali je lopta udarila u stativu.

Maunt je dobro organizovao jedan napad, ali nije pronašao Sterling kapitena Kejna i tako je i ta prilika bila propuštena.

Hrvati su zaprijetili samo jednom preko Perišića i nastavili povučeno. To je bilo sve što smo vidjeli za prvih 45 minuta.

15:39

37′ Mirno

Usporili su tempo Englezi, ali još uvijek Hrvati to ne koriste da naprave neku dobru poziciju i priliku za ozbiljniji šut ka protivničkom golu.

Izvor: Tanjug/Glyn Kirk/Pool AFP

15:35

27′ Konačno!

Konačno su probali i Hrvati ka golu! Vrsaljko je pronašao Perišića poslao mu loptu, ali je on šutirao iznad prečke.

15:27

26′ Daleko...

Napravio je Sterling sebi dobru poziciju, otvorio se za šut ali daleko preko gola. Napadaju Englezi...

15:21

20′ Dobar Maunt!

Najbolji fudbaler Čelsija Mejson Maunt odlično je uočio Sterlinga i izveo odličan pas, međutim Strelin ne pronalazi Kejna i organizacija ovog napada nije na kraju bila uspješna.

15:18

17′ Prekršaj

Tripije je izveo slobodan udarac nakon prekršaja koji je napravio Brozović, međutim lopta dolazi do kapitena Hari Kejna, ali ofsajd!

15:14

13′ Vatreni u problemu

Hrvati za sada bez dubine u napadu. Ne održavaju previše posjed lopte na strani protvnika, a Englezi sa druge strane igraju agresivno i prijete.

Izvor: Tanjug/Glyn Kirk/Pool Photo via AP

15:12

Emotivna poruka

Kristijan Eriksen je prethodni dan kolabirao na sred meča, pred susret Engleza i Hrvata sa Vemblija mu je pružena podrška.

Izvor: Profimedia/Paul Chesterton/Focus Images/Sipa USA

15:06

5′ Prilika!

Foden je ozbiljno šutirao i ovo je bila dobra šansa za Engleze, ali stativa! Pobjegao je odbrani Hrvatske i uputio šut iz ugla, međutim falilo je sreće...

15:00

Igrači su na terenu!

Počinje utakmica na sunčanom Vembliju! Ovo će biti fudbalski spektakl!

14:54

Podrška!

Hrvati imaju "vatrenu" podršku!

14:14

Englezi izvode 5 debitanata!

Prvi put za selekciju Engleske na Evropskom prvenstvu nastupuće čak pet fudbalera: Mings, Filips, Rajs, Maunt i Foden.

Ostatak startne postave čine: Pikford, Voker, Stons, Kejn, Sterling, Tripije. Dakle, ekipa sa Ostvra odlučila se za formaciju 4-2-3-1

14:06

Sastavi!

Poznati su i sastavi sa meč dana:

Za Hrvatsku će od prvog minuta na terenu biti: Livaković, Vrsaljko, Perišić, Ćaleta-Car,Kovačić, Krmarić, Modrić, Brozović, Rebić, VIda, Gvardiol.

Vatreni izlaze sa formacijom 4-1-2-3.

13:55

Dobodošli u MONDO live!

Od 15 časova na Vembliju nas očekuje fudbalski klasik. Engleska i Hrvatska otvaraju treći dan EURA. Pratite utakmicu uživo uz MONDO.