Pratite uživo uz MONDO prvi meč u grupi C EURA 2020.

Pandev poklonio bajku Makedoniji, Srbin je srušio! Arnautović ušao i prekinuo snove Izvor: Profimedia

Istorijski dan za fudbalere Sjeverne Makedonije.

Prvi put su odigrali utakmicu jednog većeg takmičenja, i imaće po čemu da ga pamte iako su na kraju izgubili duel.

Austrija je savladala reprezentaciju Sjeverne Makedonije u prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva rezultatom 3:1.

Heroj utakmice ipak će ostati Goran Pandev koji je u 28. minutu postigao pogodak, što je njegov prvi pogodak u 37. godini na nekom velikom takmičenju za reprezentativni dres. Ima još veću težinu, jer je legendarni fudbaler najavio da će okončati reprezentativnu karijeru nakon EURA.

Pandevovom golu prethodio je pogodak Lajnera u 18. minutu! Pojačali su Austrijanci napad još više u drugom poluvremenu, a to se vidjelo i u 78. minutu kada je Gregorič postigao novi gol.

Tačku je stavio Marko Arnautović, fudbaler srpskog porijekla koji je pogodio za konačnih 3:1.

19:56

Kraj! 3-1

Austrija je slavila u Bukureštu rezultatom 3-1.

19:48

90′ GOOOOL! 3-1

Fudbaler srpskog porijekla Marko Arnautović uvećao je vođstvo Austrije! Iz auta je lopta stigla do reprezentativca Austrije, a Dimitrijevski nije uspio da ga savlada.

19:38

78′ GOOOOL! 2:1

Austrija ponovo vodi! Gol je postigao Mihail Gregorič.

19:32

64′ Uzvratili!

Austrijanci nisu stali poslije prilike za Makedonce, pa je tako Gregorič zakačio loptu koja je išla iz centaršuta. Ipak Dimitrijevski upisao je sjajnu intervenciju i spriječio vođstvo rivala.

19:29

63′ Šansa!

Imala je Makedonija priliku da napravi iznenađenje i povede, ponovo je ta šansa bila u rukama Gorana Pandeva , ali je leđima okrenut golu loptu šutnuo daleko iznad prečke.

19:20

61′

Agresivniji reprezentativci Austrije, ali bez konkretnih rješenja. Bore se i Makedonci iako protivnici djeluju moćnije i pokušavaju od početka drugog dijela igre da slome otpor.

Izvor: Profimedia

19:17

57′ Srbin u igri

Izašao je iz igre jedan fudbaler srpskog porijekla, a ušao drugi. Van terena je Kalajdžić, dok je šansu dobio Marko Arnautović.

19:13

52′ Burno

Lijevi bek reprezentacije Makedonije Alioski dobio je žuti karton nakon jakog prodora, jer je veoma neoprezno startovao na Austrijanca. Alioski je takođe bio na zemlji pa je sudija morao da razdvaja dvije selekcije jer su krenuli sa nešto žustrijom raspravom.

19:07

46′ Ne može da nastavi...

Aleksandar Dragović neće nastaviti ovu utakmicu nakon što je pri kraju prvog poluvremena primio udarac u lice. Na terenu je Lajnhart.

18:54

Heroj!

Goran Pandev je sa 37 godina i 321 danom starosti drugi najstariji igrač koji je ikad dao gol na Evropskom prvenstvu.

Stariji od njega bio je samo Ivica Vastić, kada je 2008. dao gol za Austriju sa 38 godina i 257 dana! Sve više podataka zbog kojih će 37-godišnji reprezentativac biti srećan nakon ove istorijske utakmice.

18:51

45′ Poluvrijeme! 1-1

Sanjala je Sjeverna Makedonija i dosanjala! Austrija jeste igrala dominantnije i prva je postigla gol. Pogodio je Lajner za vođstvo, ali onda je počela bajka...

Goran Pandev uspio je da dođe do lopte nakon gužve i nesporazuma između Bahmna i Alabe i tako u svojoj 37. godini dao prvi gol na jednom većem takmičenju za svoju reprezentaciju.

18:45

43′ Dragović na zemlji!

Ljekarska ekipa utrčala je na teren jer je Trajkovski udario laktom Aleksandra Dragovića. Ležao je dva minuta, pružena mu je pomoć i sada je Zvezdin fudbaler na nogama.

18:42

Bajka!

Najavio je Pandev ranije da završava reprezentativnu karijeru nakon EURA, pa će tako pogodak još više dobiti na značaju jer će legendarni fudbaler pamtiti Evropsko prvenstvo po dobru. Veliko bravo majstore!

18:35

18:28

28′ GOOOOL! 1-1

Pandev izjednačuje! Golmanu je ispala lopta, krenuo je na nju, ali mu je zasmetao Alaba. Srećom po Makedonce stigla je ta lopta do Gorana Pandeva koji se našao blizu i dao prvi gol Sjeverne Makedonije na velikom takmičenju!

Kakav trenutak!

18:25

20′ Kalajdžiiić...

Pokušao je fudbaler srpskog porijekla da uveća prednost, ali je Dimitrijevski zaustavio tu loptu.

18:19

18′ GOOOOOL! 1-0

Vodi Austrija. Pogodio je Štefan Lajner!

Zabicer je pronašao Lajnera, poslao dijagonalu, a Makedonci za ovaj napad nisu imali rješenje

18:16

14′ Očekivano

Veći posjed lopte i bolju ofanzivu kao što je i očekivano u prvih 15 minuta pruža reprezentacija Austrije. Ipak, treba pohvaliti i dobro držanja defanzivne linije Makedonaca koji ne mogu da priđu da napadnu, ali čuvaju svoj gol!