Ostanite uz nas. Pratićemo uživo drugu utakmicu grupe D.

Muk u Škotskoj! Dočekali EURO, ali ovo je zaboljelo: Šik je heroj Češke, videli smo potez godine Izvor: tanjug/Petr David Josek/POOL AP

Čekali su Škoti 25 godina na ovu utakmicu...

Fudbaleri Češke savladali su u Glazgovu reprezentaciju Škotske rezultatom 2:0 poslije dva maestralna pogotka Patrika Šika. U drugom utakmici grupe D na Evropskom prvenstvu vidjeli smo i potez godine!

Iako su fudbaleri Škotske na teren izašli motivisani jer su dobili priliku da njihova zemlja igra na Evropskom prvenstvu prvi put poslije 1996. godine, oni ipak nisu mogli da pronađu rješenje za inspirisane Čehe među kojima je najdominantniji ubjedljivo bio Patrik Šik.

Fudbaler Bajera najprije je glavom postigao gol u 42. minutu, a nakon toga u 52. šutirao je sa daljine od 45 metara i pogodio za 2:0. Šikov gol je pogodak sa najveće udaljenosti u istoriji Evrospkih prvenstava i definitivno će biti potez koji je obilježio ovaj šampionat.

Škoti su nakon te majstorije nanizali prilike, ali ništa od toga nije bila dovoljno ozbiljna pretnja. Djelovali su šokirano i pomalo izgubljeno nakon majstorije Šika, pa je tako u Glazgovu ipak nastao muk.

U grupi D poslije dvije odigrane utakmice Englezi i Česi imaju po tri boda, dok su fudbaleri Hrvatske i Škotske ostali na nuli.

16:52

Kraj! 0:2

Češka je savladala Škotsku posle dva maestralna gola Patrika Šika. Jedan je dao glavom u 42. minutu, dok je drugi put sa pola terena uspeo da loptu pošalje u mrežu u 52. minutu.

16:42

84′ Šansa za Škote

Forest je proigrao nekoliko čeških reprezentativaca i uspeo do pozicije za šut, ali čuva gol Vaclik.

16:39

81′ Uf...

Ponovo je Šik imao priliku. Bio bi to het-trik, ali nešto mirniju loptu ovog puta brani Škot

Izvor: Tanjug/AP/Petr David Josek

16:35

Kakav podatak!

Stigla je neverovatna informacija o drugom golu na ovoj utakmici.

Izvor: tanjug/Robert Perry/Pool EPA

16:31

72′ Žestoko

Krvari čelo Tomaša Kalasa. Dobio je nešto jači udarac u glavu od Dajksa laktom!

16:22

64′ Škoti u čudu!

Stvaraju Škoti šanse, ali kao da su i dalje u čudu nakon majstorskog gola Šika. Bez većih pretnji za Češku.

16:19

NEVEROVATAN GOL!

Pogledajte kako je ušla!

16:10

52′ Golčina Šika! 0:2

Šik sa pola terena! Maršal je izašao ispred gola, Patrik Šik je to uočio i poslao silovito jaku loptu koja maestralno ulazi u gol. Ovo će sigurno biti jedan od najlepših golova na EURU.

16:09

50′ Zamalo autogol

Velika greška Čeha, malo je falilo da vidimo autogol. Kalas je napravio grešku, ali srećom golman uspeva da stigne loptu svog saigrača pre nego što je ona ušla u gol.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Robert Perry, Pool

16:07

49′ Prečka

Šansa je bila za Škotsku, ali Hendrijeva lopta udara u prečku.

16:05

47′ Ponovo Šik!

Maršal sprečava veće vođstvo Čeha. Ponovo je priliku imao Šik.

16:03

Izmena

Drugo poluvreme Škoti počinju sa Adamsom umesto Kristija, što znači da su se sada opredelili za nešto ofanzivniju taktiku.

15:50

46′ Poluvreme 0:1

Škotska se dobro držala, Robertson je koristio prodor po levoj strani i imao ubedljivo najbolju šansu u prvom delu igre, ali nije uspeo da je iskoristi nakon odlične intervencije Vaclika.

U 42. minutu Šik je zahvatio glavom centaršut Coufula i doveo Češku do vođstva. Grešili su i jedni i drugi, ali fudbaleri Češke delovali su nešto sigurnije tokom prvog dela igre.

Pogledajte detalje sa meča:

15:42

42′ GOOOOL 0:1

Pogodio je Patrik Šik glavom nakon fantastičnog centaršuta Coufula, Između dva Škota je uspeo Šik da pošalje tu loptu pravo u mrežu.

15:42

41′ Korneri

Škoti su imali dva kornera jedan za drugim, ali nisu uspeli da naprave šansu

15:40

15:34

32′ Robertsooon!

Ostavili su praznu levu stranu Česi, a Robertson je to odmah iskoristio i uputio jak šut koji Vaclik brani. Do sada najbolja prilika na meču.

15:25

23′ Budni Česi

Česi su nanizali  nekoliko napada, ali bez veće opasnosti po Škote

15:22

18′ Dobar kapiten!

Robertson je video da bi pozicijia Dajksa mogla da bude solidna za napad, poslao mu je loptu, ali je Škot šutirao nedovoljno precizno.

Izvor: Tanjug/Stu Forster, Pool via AP

15:19

16′ Šansa

Šik je šutirao, ali je Maršal upisao dobru intervenciju i poslao loptu u korner.

15:09

8′ Mirno

Bez većih prilika na startu osim što je kapiten Škotske Robertson dobro prošao u trećem minutu po levoj strani, ali je šutirao prejako.

Tome je prethodila greška Kalasa koji je dopustio da lopta prođe do Mekgina, ali veće prilike nije bilo jer je Kalas ispravio grešku i izblokirao šut Škota

Izvor: Tanjug/AP Photo/Robert Perry

15:03

1′ Počinjemo!

Utakmica je počela, a prvi napad imali su Česi.

14:48

Evo sa kim počinje Češka

Za Češku će od prvog minuta na terenu biti:  Vaclik, Boril, Kalas, Čelustka, Coufal, Souček, Kral, Jankto, Darida, Masopust, Šik.

14:46

Sastavi

Škotska se opredelila za sledeći sastav: Maršal, Hanli, Kuper, Hendri, Odonel, Armstrong, Mekgin, Mektomini, Robertson, Dajks, Kristi.

14:41

Dobrodošli u MONDO live!

Ostanite uz nas, pratićemo uživo meč između Škotske i Češke u Glazgovu. Ovo je druga utakmica grupe D, prethodno je u nedelju Engleska savladala Hrvatsku.