Poljaci nisu mnogo pokazali u prvom meču turnira...

Imamo najveće razočarenje EURO2020! Ne pomaže ni Levandovski: Autogol golmana i muke za Poljsku! Izvor: Profimedia

Reprezentacija Slovačke napravila je veliko iznenađenje i u prvom meču grupe E savladala Poljake! Iako nisu bili favoriti na ovom susretu uspjeli su da stignu do tri boda koji bi u teoriji mogli da budu dovoljni za plasman u nokaut fazu takmičenja.

Poljska - Slovačka 1:2

Do pobjede su stigli autogolom Vojćeha Ščesnog u 18. minutu meča nakon majstorije Roberta Maka koji je probio po lijevoj strani, a onda pogodio stativu. Poljaci su uzvratili nakon 30 skeundi drugog dijela preko Karola Linetija, ali je Milan Škrinijar postavio konačnih 2:1 za Slovačku, na dvadesetak minuta do kraja susreta.

Od tog trenutka Poljaci nisu imali snage za preokret, jer je desetak minuta ranije jedan od njihovih najbitnijih igrača isključen. Velike probleme selektoru napravio je Gregorž Krihovjak, koji je sakupio dva žuta kartona, pa je ''krivac'' i za ovaj poraz i za izostanak u drugom kolu, kada Poljaci nemaju pravo na kiks.

I dok ih je bilo 11 na terenu, Poljaci su nadigrani. Fenomenalnom taktikom selektor Slovačke Štefan Tarkovič je poništio sve mane svog tima i obezbijedio vrlo važnu pobjedu!

19:53

Kraj!

Reprezentacija Poljske je kiksnula, a Slovačka odigrala meč iznad očekivanja. Sjajna partija bila je dovoljna za pobedu protiv ekipe koja je poslednjih 20 minuta odigrala sa igračem manje, a za koju je autogol postigao Vojćeh Ščensni, koji je prvi golman kom je to pošlo za rukom u istoriji Evropskog prvenstva!

Poljska - Slovačka 1:2!

19:40

Poslednjih desetak minuta meča...

82. minut - Deluje da će Poljska, koja je prilično razočarala danas, upisati poraz i tako sebi značajno otežati situaciju na EURO 2020!

19:27

GOOOOOOOOOL - Škrinijar, 1:2!

69. minut - Sve šanse koristi Slovačka. Kad već imaju igrača više, krenuli su po pobedu. Milan Škrinijar je lepo prihvatio loptu u kaznenom prostoru, namestio se i zatresao mrežu!

Sad je Slovačka veoma blizu pobede u prvom meču koji igra na EURO 2020.

19:22

ISKLJUČENJE!

61. minut - Nesmotren start je napravio Gregorž Krihovjak, a rumunksi arbitar Hategan mu je pokazao drugi žuti karton na meču! Poljski fudbaler je nagazio rivala, pa deluje da je ovakva odluka sasvim opravdana.

19:15

Pa i ovo je istorija...

Zapravo, prošlo je 32 sekunde od kako je počeo nastavak meča dok Karol Lineti nije pogodio za izjednačenje!

19:05

GOOOOOOOOOOOOL - Lineti 1:1!

46. minut - Bilo je dovoljno Poljacima pola minuta igre u nastavku za izjednačenje!

Lineti je postigao gol i to nakon nespretne reakcije u kaznenom prostoru Slovačke. On je loše zahvatio loptu, ali je pogodio sebe u drugu nogu, što je bilo dovoljno da prevari Martina Dubravku.

18:59

Ispisana istorija!

PRvi golman u istoriji Evropskog prvenstva koji je postigao autogol!

18:48

Poluvreme!

Reprezentacija Slovačke vodi 1:0 protiv Poljske nakon prvog dela igre, tokom kog su bili značajno bolji.

Glavni čovek prvog dela meča bio je Robert Mak, koji je solo prodorom stvorio šansu za šut, a zatim pogodio stativu. Nakon odbitka lopta je udarila u leđa Vojćeha Ščensnog i završila u mreži.

18:41

Tradicija!

Slovačka je pobedila na tri od poslednja četiri meča protiv Poljske!

18:38

Očekivali smo više od Poljske...

37. minut - Za sada nisu impresionirali, iako u svojim redovima imaju jednog od najboljih igrača na svetu!

18:28

Kučka!

27. minut - Još jedan opasan pokušaj Slovaka. Za sada su oni taktički nadigrali Poljsku, a Juraj Kučka je oprobao udarac sa distance. Za malo je bio neprecizan, pa šut odlazi preko gola.

18:20

GOOOOOOOL - Mak, 0:1!

18. minut - Kakva akcija Roberta Maka! Sve je uradio sam, prvo je dobio loptu na levoj strani terena, aonda počeo da niže rivale. Nakon što je prošao dvojicu igrača pogodio je stativu iz ne baš lake pozicije, a lopta je pogodila Ščešnog u leđa i završila u mreži.

Slovačka ima prednost!

18:15

Duda!

14. minut - Pokušali su i Slovaci! Hamšik je odlično pronašao Dudu, a napadač reprezentacije Slovačke nakon driblinga pogađa samo spoljni deo mreže.

18:11

Povreda!

11. minut - Ribus je u punom trku pokušao da se baci za jednom loptom, naslonio se na Pekarika i oborio defanzivca Slovačke. Nakon kratke pauze meč je nastavljen, a i desni bek Slovaka može da ostane na terenu.

18:06

Dobar tempo!

6. minut - Počeli su Poljaci i Slovaci spuštenih gardova. Uz dobar tempo i po jednu polupriliku sa obe strane, uvodni minuti nam obećavaju dobru utakmicu!

18:03

Majstor se zagrejao...

Lako je znaš, što se kaže!

18:00

Počinjemo!

1. minut - Slovaci imaju prvi napad na meču!

17:30

Sastavi!

Reprezentacija Poljske

Ščensni - Berežinski, Glik, Bednarek, Rubjus - Lineti, Krihovjak, Klih - Jozvjak, Zjelinki, Levandovski

Reprezentacija Slovačke:

Dubravka - Pekarik, Satka, Škrinijar, Hubočan - Haraslin, Kučka, Hromada, Mak - Hamšik - Duda

17:23

Dobar dan!

Pratimo drugi meč dana na Evropskom prvenstvu u fudbalu. U Sankt Peterburgu igraju Poljska i Slovačka, ekipe koje već sada razmišljaju kako bi mogle da prođu grupu u kojoj je Španija prvi favorit.