euro 2020 španija poljska

Španija u problemu - ponovo nisu trijumfovali! Šokirao ih Levandovski, sad moraju na pobjedu!

Španija mora da savlada Slovačku u posljednjem kolu kako bi sigurno izborila mjesto u narednoj fazi Evropskog prvenstva!

euro 2020 španija poljska Izvor: Tanjug/AP/Manu Fernandez

Fudbaleri Španije nalaze se na ivici provalije i u nju će upasti ukoliko u posljednjem kolu grupne faze ne pobijede Slovačku!

Nakon remija protiv Švedske (0:0), remizirali su i sa Poljskom, koja je tim sa najmanjim šansama za prolaz u nokaut fazu iz ove grupe. Večeras su meč Španije i Poljske obilježili jedan čudan gol Alvara Morate u 25. minutu, poravnanje rezultata preko Roberta Levandovskog u 54. i veliki promašaji Španaca...

Španija - Poljska 1:1 (1:0)

Između ostalog, Đerar Moreno je promašio kazneni udarac, odnosno pogodio je stativu, a odbitak je Morata lansirao pored gola, iako je meta ispred njega bila ogromna. Promašio je Moreno još nekoliko dobrih prilika, a Španci su, to se mora priznati, izgledali malo bolje nego u prvom meču.

Ipak, situacija po njih nije sjajna. Moraju da pobijede Slovačku kako bi bili u igri za prolaz u nokaut fazu, a ispadanje u ovakvoj grupi bilo bi jedno od najvećih iznenađenja turnira.

Trenutno Švedska ima četiri boda, Slovačka tri, Španija dva, a Poljska jedan i niko nije obezbijedio prolaz niti izgubio šanse da ode u nokaut fazu turnira. Biće izuzetno zanimljivo u posljednjoj rundi.

22:56

Kraj!

Reprezentacije Španije i Poljske remizirale su u Sevilji i tako zatvorile drugo kolo grupne faze!

U poslednjem kolu će Španija igrati protiv Slovačke, a Poljska protiv Švedske. Sva četiri tima imaju šanse za prolaz, a niko nije bezbedan na mestu koje vodi u nokaut fazu.

22:42

Morata!

84. minut - Šta je sve ovaj čovek sposoban da promaši... Sa pet metara je pogodio u glavu Vojćeha Ščensnog, a Poljaci su se nekako odbranili nakon udarca. Sve su bliži osvajanju boda!

22:17

PROMAŠAJ!

58. minut - Dva, u roku od nekoliko sekundi.

Đerar Moreno je pogodio stativu sa bele tačke, a na odbitak je natrčao Alvaro Morata, koji je promašio čitav gol dok je Ščensni ležao na travi!

22:15

PENAL!

57. minut - Samo što je Poljska izjednačila, Moder pravi penal nad Morenom i Španci imaju priliku za novu prednost.

22:13

GOOOOOOOOOOL - Levandovski, 1:1!

54. minut - Robert Levandovski, konačno!

Ono što se godinama čeka od najbolje poljskog fudbalera, konačno videli. Centaršut na peterac, blag kontakt sa Laportom i realizacija u njegovom stilu. glavom, a neodbranjivo za Unaija Simona. Izjednačenje!

22:05

Nastavljamo!

46. minut - Spremni? Poljaci moraju da napadnu, a to protiv Španaca može da bude kobno!

21:47

POLUVREME!

Španci imaju minimalnu prednost. Alvaro Morata je postigao gol, nije se radovao jer je mislio da je u ofsajdu, a VAR je potvrdio njegov pogodak. Do kraja prvog dela igre videli smo još nekoliko dobrih šansi, dve Đerara Morena i jednu Roberta Levandovskog, koji je očajno reagovao u kaznenom prostoru.

21:45

Nema gola!

45. minut - Alba je idealno uposlio Morena, ali napadača Viljareala nije uspeo da pogodi okvir gola. Mreža se zatresla, ali na žalost Španaca, sa pogrešne strane!

21:43

Levandovski?

43. minut - Pogodili su stativu Poljaci, a lopta se odbila tačno u noge Roberta Levandovskog! Iako je bio u idealnoj situaciji, jedan od najboljih napadača na svetu nije uspeo da zatrese mrežu. Njemu se ne dešava da propušta ovakve šanse...

21:35

Moreno!

34. minut - Probao je Đerar Moreno iz dobre pozicije, slobodnog udarca sa 17-18 metara od gola Vojćeha Ščensnog. Ipak, udarac odlazi pored gola!

21:26

GOOOOOOOOOOOL - Morata, 1:0!

26. minut - Alvaro Morata postiže pogodak za reprezentaciju Španije. Fantastično se napadač Juventusa ubacio iza leđa odrani i sa samo nekoliko metara udaljenosti skrenuo loptu u gol, na iznenađenje poljskih fudbalera!

21:19
Izvor: Tanjug/Lluis Gene/Pool via AP

21:01

Počinjemo!

1. minut - Španci nemaju luksuz da izgube, a Poljacima je neophodna pobeda! Pratite tekstualni prenos!

20:03

Sastavi!

Reprezentacija Španije:

Simon - Ljorente, Laport, Tores, Alba - Koke, Rodri, Pedri - Moreno, Morata, Olmo

Reprezentacija Poljske:

Ščensni - Berežinski, Glik, Bednarek - Jozvjak, Moder, Klih, Puhač - Sviderski, Zjelinski - Levandovski

18:55

Dobro veče!

Poslednja utakmica drugog kola grupne faze igra se od 21:00 u Sevilji. Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos!