Još dva meča na programu večeras - pratite ih uz MONDO.

USPELI SU! BEZ ERIKSENA, A IGRAJU NOKAUT FAZU: Rusija u potpunom rasulu, PREGAŽENI kad su odlučivali o svojoj sudbini! Izvor: Tanjug/Hannah McKay/Pool via AP

Pratimo još dva meča na Evropskom prvenstvu!

Od 21:00 gledamo utakmice u Sankt Peterburgu i Kopenhagenu, a večeras se odlučuje o drugom mestu u grupi B!

Belgijanci su praktično već osvojili prvo, sa njega može da ih pomeri samo čudo, a ostala tri tima imaju svoje motive pred poslednje kolo. Rusija i Danska će igrati u Kopenhagenu, dok je meč Finske i Belgije na programu u jednom od najlepših gradova Rusije...

Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos.

23:02

Parovi!

Poznat je i drugi par u osmini finala - za mesto među osam najboljih u Evropi igraće Vels i Danska!

Belgija, koja je osvojila prvo mesto u grupi B još ne zna svog rivala. to će biti jedna od trećeplasiranih ekipa, ali će se njihov konačni plasman znati tek na kraju grupne faze!

22:52

Kraj!

Reprezentacija Danske savladala je Rusiju u Kopenhagenu (4:1) i tako obezbedila drugo mesto u grupi B. Iako su se Rusi i Finci večeras pitali za svoju sudbinu, oba tima su prikazala razočaravajuće partije. finci su u istom terminu poraženi od Belgije, za koju je ponovo blistao Romelu Lukaku!

Pogledajte slike iz Kopenhagena:

Pogledajte slike iz Sankt Peterburga:

22:39

GOOOOOOOOOL - Lukaku, 0:2!

81. minut - Raspucao se golgeter Intera, još jednom ističe kandidaturu za najboljeg strelca turnira!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Lars baron

22:39

GOOOOOOOOOOOOOOOOL - Mele, 1:4!

82. minut - Razbijena je reprezentacija Rusije i za njih se ovaj turnir polako pretvara u košmar. Izgledali su katastrofalno na mečevima!

22:37

GOOOOOOOOOOL - Kristensen, 1:3!

80. minut - Auh, kakav gol! Dva puta je Safonov odbranio udarce Dancima, ali Kristensenov šut je bio nešto posebno.

Odbitak sa preko 25 metara je pretvorio u gol, razornim udarcim pravo po sredini gola!

Izvor: Tanjug/Ap Photo/Jonathan Nackstrand/Pool via AP

22:33

GOOOOOOOOOOOOOL - Vermalen ili Hradecki, 0:1!

75. minut - E, sad vodi Belgija! Nekadašnji štoper Arsenala i Barselone ostao je usamljen na petercu, njegov udarac je pogodio okvir gola, ali... Uz malu pomoć Hradeckog, lopta je završila u mreži i Belgija ima prednost.

To će se svideti navijačima u Danskoj, ali moraju i oni da obezbede pobedu protiv Rusije.

22:27

GOOOOOOOOOL - Dzjuba, 1:2!

70. minut - Artjem Dzjuba postiže pogodak za 1:2 i Rusi se vraćaju u igru. Biće ovo spektakularnih 20 minuta do kraja susreta!

Izvor: Tanjug/Pool AFP/Jonathan Nackstrand

22:25

PENAL - Rusi imaju šansu!

58. minut - Reprezentacija Rusije će imati priliku da sa bele tačke prepolovi zaostatak za Dancima.

22:24

NIŠTA - NEMA GOLA!

67. minut - Nakon konsultacija sa VAR tehnologijom, Lukakuov gol nije priznat. Finci čuvaju bod koji ih vodi dalje!

22:24

GOOOOOOOOOOL - Lukaku, 0:1!

65. minut - Proverava VAR tehnologija da li je Romelu Lukaku bio u ofsajdu kada je postigao gol za prednost Belgije, a tom pogotku se raduje ceo stadion u Kopenhgenu. Sačekajmo...

Romelu Lukaku
Izvor: Tanjug/Reuters Pool/Anton Vaganov

22:16

GOOOOOOOOOOOOOOL - Poulsen, 0:2!

59. minut - Šta su sada uradili Rusi...

Neverovatan kiks jednog od defanzivaca ruskog tima koji je Jusufa Poulsena ''spojio'' sa praznim golom! Ovakve greške se ne dešavaju ni na amaterskom nivou, a Rusi bi zbog nje mogli da završe učešće na turniru.

Izvor: Profimedia

22:04

Nastavljamo!

46. minut - Očekuje nas drama, jer po trenutnim rezultatima Finci kao drugoplasirani odlaze u nokaut fazu. Ukoliko Rusija ne pobedi, njima je za to dovoljan bod protiv Belgije.

Ali, Rusi će pokušati da preokrenu i savladaju Dance...

21:47

Poluvreme!

Reprezentacija Danske vodi protiv Rusije, nakon što je mladi Mikel Damsfgard udaljcem sa distance sjajno pogodio mrežu. Pogledajte detalje sa tog meča:

Na drugoj utakmici, meču Finske i Belgije, za sada nema golova!

21:40

GOOOOOOOOOOL - Damsgard, 0:1!

39. minut - Damsgard pravi senzaciju u Kopenhagenu! Iako je ruski tim bio opasniji u dosadašnjem delu utakmice, Mikel pogađa sa ivice kaznenog prostora i donosi prednost Dancima. Sad će biti drama na oba meča, pošto ovaj rezultat komplikuje situaciju za drugo mesto!

21:30

Hojbjerg!

30. minut - Pokušao je sa distance vezni fudbaler Totenhema, mnogi su loptu videli u golu, ali je šut Pjer-Emila Hojbjerga zatresao mrežu samo sa spoljne strane.

Nema golova na mečevima tokom prvih pola sata fudbala.

21:18

Golovin!

18. minut - Sjajan solo prodor Aleksandra Golovina, koji je nakon nekoliko driblinga stigao unutar kaznenog prostora, ali njihov udarac je uspeo da odbrani Kasper Šmajhel!

21:01

Počinjemo!

1. minut - Počele su utakmice u Kopenhagenu i Sankt Peterburgu.