Prvi meč eliminacione runde Evropskog prvenstva u Holandiji odigrali su Danska i Vels

Imamo prvog četvrtfinalistu EURA 2020: Dolbergova simultanka, demoliranje Velsa i velika pobjeda Danske! Izvor: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong, Pool

Pauza od dva dana po završetku grupne faze Evropskog prvenstva je teško pala svim ljubiteljima fudbala. Zato su svi oni koji uživaju u najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu jedva dočekali subotu i mogli su da uživaju.

Spektakl na "Johan Krojf areni" na koji bi i legendarni Holanđanin bio ponosan. Danska je deklasirala Vels - 4:0 (2:0)!

Danci su od prvog minuta ušli u meč sa motivom više zbog zbog svega što se desilo Kristijanu Eriksenu, pa je tako i pred sam početak poslata poruka podrške njemu. Izgleda da im je sve to dalo dodatni "vjetar u leđa".

Briljirao je Kasper Dolberg, čovjek koji dobro zna svaki metar stadiona u Amsterdamu pošto je igrao za Ajaks. Već u 27. minutu je evrogolom "načeo" protivnika. Mogli su na pauzu da odu sa još većom prednošću. Sve što tada nisu uspjeli jesu već u 48. minutu kada je užasna reakcija odbrana Velsa poklonila loptu Dolbergu koji se drugi put upisao u strijelce.

Tamo gdje je on stao nastavio je Mele u 88. minutu da bi onda u dubokoj sudijskoj nadoknadi uslijedio još jedan pogodak. Linijski sudija je prvo pokazao da je Brajntvajt bio u ofsajdu. VAR je provjerio situaciju, odluka je promijenjena, pa samim tim i konačan rezultat. Između ta dva pogotka je frustracija Velšana bila vidljiva kada je Vilson zbog oštrog faula dobio direktan crveni karton.

Za polufinale će Danci igrati sa boljim iz duela Holandije i Češke, koji se u nedjelju igra u Budimpešti.

19:54

KRAJ

Utakmica je završena, Vels ide kući, Danska u četvrtinale gde ih čeka bolji iz duela Holandije i Češke.

19:53

GOL PONIŠTEN, PA VAR PROVERA I PROMENA!

Postigli su Danci i četvrti gol na meču, Brajntvajt je zatresao mrežu u trećem minutu nadoknade, linijski sudija je podigao zastavicu za ofsajd. Nemački arbitar Sibert je čekao proveru, razgovarao je sa kolegama iz VAR sobe. Usledilo je čekanje od nekoliko minuta, odluka je promenjena. Gol je priznat!

19:50

CRVENI KARTON

Vilson je dobio direktan crveni karton u završnici meča i tako je potvrdio frustraciju u redovima Velsa.

19:49

JOŠ PET MINUTA

Igraće se još pet minuta na "Johan Krofj areni"

19:47

TAČKA JE STAVLJENA

Sve je i definitivno rešeno u Amsterdamu. Maehle je savršeno primirio loptu, fintom prevario Dejvisa koji je ostao da leži na zemlji, a onda je rutinski zatresao mrežu.

19:41

SAT RADI ZA DANSKU

Vreme radi za Dansku definitivno. Danska korača ka četvrtfinalu EURA.

19:36

VELS ZA SPAS

Jasno je da nema više vremena za čekanje, posebno što je ostalo amnej od 15 minuta do kraja. Poslednji voz za Vels je napravljen duplom promenom, ušli su Roberts i Bruks umesto Džejmsa i Mura.

19:35

Nove promene. Stajger je izašao iz igre, ušao je Boilesen, a teren je sa njim napustio i kapiten Kjer, zamenio ga je Andersen, a traka je otišal na ruku Kaspera Šmajhela.

19:27

OVACIJE ZA HEROJA

U 70. minutu je dvostruki strelac napustio teren. Ušao je Kornelijus umesto Dolberga. Kasper je ovacijama i aplauzima ispraćen sa terena.

19:24

BENDTNER, PA DOLBERG

Zanimljiv podatak stiže sa zvaničnog profila EP. Samo je jedan danski igrač pre Dolberga uspeo da postigne dva ili više gola na velikom turniru. Učinio je to Niklas Bendtner na EP 2012. godine protiv Portugala.

19:19

IZMENE

Promene na obe strane u 60. minutu meča. Velšani su pojačali ofanzivu uvođenjem Vilsona umesto Morela. Na drugoj strani su izašli Dilejni i Damsgard, ušli su Jensen i Norgard.

19:09

NI VAR IM NIJE POMOGAO

Ponadali su se Velšani da bi VAR mogao da ih spasi. Nije se to dogodilo. Gol je ostao na snazi.

Izvor: Tanjug/Koen van Weel, Pool via AP

19:07

DOLBERG - DRUGI DEO!

Vord je i drugi put vadio loptu iz mreže posle šuta Dolberga! Napad nije izgledao toliko opasno, ali je odbrana Velšana užasno reagovala praktično asistirala Dolbergu koji je poslao "projektil" u gol.

Izvor: Koen van Weel/EPA Pool

19:04

DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme u Amsterdamu.

18:47

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u Amsterdamu. Danska ima gol prednosti, a moglo je da bude i ubedljivije.

18:45

BRANI VORD

Imali su Danci još jednu dobru priliku da udvostruče prednost. Vord je odbranio i poslao loptu u korner. Igraće se još dva minuta u prvom delu.

18:41

PRINUDNA IZMENA

Problem za Velšane. Pored gola zaostatka im se povredio važan igrač. Roberts ne može da nastavi meč, ušao je Niko Vilijams, fudbaler Liverpula.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong, Pool

18:32

DOLBERG JE MNOGO HTEO

Dobio je Dolberg dodatno samopouzdanje posle gola, pokušao je atraktivno, petom, da postigne još jedan. Nije uspeo, posle čega je napravio faul.

18:27

EVROGOL DOLBERGA!

Danska vodi! Ostavila je odbrana Velsa previše prostora Dolbergu, Kasper se namestio, gađao dalji ugao i pogodio ga. Pokušaj odbrane Vorda je samo dodatno ulepšao pogodak.

18:19

NAPAD DANSKE

Oslobodili su se Danci početnog pritiska i počeli su da napadaju otvorenije.

18:13

BEJL PROBAO

Prvo uzbuđenje na utakmici! Konačno se i to dogodilo. Geret Bejl je prvi uputio šut, ali je loptu poslao pored stative.

18:07

OPIPAVANJE PULSA

Nema velikih šansi na startu utakmice. Početno opipavanje pulsa i nešto više vremena za kamermane da kadriraju navijače. Posebno kada je lepša polovina u pitanju.

18:08

OMAŽ ERIKSENU

Nisu zaboravili ni jedni ni drugi na Kristijana Eriksena. Lep gest i omaž za Danca.

18:02

KRENULO JE

Prvi meč osmine finala na Evropskom prvenstvu je zvanično počeo.

Izvor: Tanjug/Olaf Kraak/Pool via AP

17:55

MEČ USKORO POČINJE

Početak utakmice u Amsterdamu se polako bliži.

17:51

BEJL JE SPREMAN

Najboljli igrač Velsa Geret Bejl je spreman za početak meča.

17:35

EKIPE SU TU

Sastavi obe selekcije su tu i spremni za večerašnji meč.

17:27

SASTAV DANSKE

DANSKA: Šmajhel - Vestergard, Kjer, Kristensen - Maehle, Dilejni, Hojberg, Stiger Larsen - Brajntvajt, Damsgard, Dolberg

17:22

SASTAV VELSA

VELS: Vord - Roberts, Rodon, Mefam, Dejvis - Moreli, Alen - Džejms, Remzi, Bejl - Mur

16:12

SVE ZA ERIKSENA

Kada se spomene Danska, prva asoscijacija je odmah Kristijan Eriksen. Posle svega što je preživeo je upravo on dodatni motiv za njegove saigrače i sunarodnike da doguraju što dalje na šampionatu.

16:08

DOBRODOŠLI

Budite uz "Mondo" i sa nama pratite prvi meč nokaut faze Evropskog prvenstva. Biće uzbudljivo u Amsterdamu.