italija u četvrtfinalu evropskog prvenstva

Kraj austrijske bajke, Italija slavi! Poslije drame na Vembliju, Azuri u četvrtfinalu!

Italija je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

italija u četvrtfinalu evropskog prvenstva Izvor: Tanjug/Ben Stansall/Pool Photo via AP

Drama na Vembliju, ali slave "azuri"!

Poslije dva produžetka, Italija je savladala Austriju rezultatom 2:1 u osmini finala Evropskog prvenstva.

Tokom prvog poluvremena, Italijani su djelovali ofanzivnije, Austrijanci nisu uspijevali da zaprijete, ali na pauzu se otišlo sa nulom.

Druga dionica igre donijela je nove šanse "azura", ali nijednu iskorišćenu, pa je tako meč otišao u produžetke!

U 95. minutu na startu produžetaka pogodio je najprije Federiko Kjeza koji se odlično snašao i zatresao mrežu za 1:0.

Prošlo je tačno deset minuta, a Pesina je uvećao vođstvo i potpuno utišao Austrijance.

Ipak, imali je Austrija tokom drugog produžetka niz šansi, ali samo jednu iskorišećnu.

Konačni rezultat uspostavio je Saša Kalajdžić koji je pogodio za 2:1 i tako ublažio poraz svom timu. Italija je otišla u četvrtfinale!

Azuri će narednu utakmicu igrati protiv bolje ekipe sa meča Belgija- Portugal.

23:34

KRAJ!

Slavi Italija! Utakmica je završena rezulatotm 2:1 posle dva produžetka.

23:27

114. minut GOOOOL 2:1

Saša Kalajdžić smanjuje prednost Italijana!

23:25

111. minut Kakav promašaj!

Najbolja šansa do sada za Austriju!

Grilič je izveo centaršut, Zabicer zahvatio loptu, bio blizu gola, ali propustio priliku.

23:22

106. minut -Šansa!

Priliku da smanji prednost Italijana imao je Šaub, ali Italijan čuva mrežu!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Justin Tallis, Pool

23:16

105. minut GOOOOL 2:0

Pesina povećava vođstvo!

Italijan zakucava uz desnu stativu, "azuri" na pauzu posle prvog produžetka idu sa velikom prednošću.

23:14

104. minut Odbranio!

Mogli su Italijani preko Insinjea da udvostruči prednost, ali posle slobodnog udarca Bahman ponovo sjajno brani.

23:05

95. minut - GOOOOL 1:0!

Federiko Kjeza vodi Italiju do vođstva!

Glavom je primio loptu,prošao Lajnera i uspeo volejem da pošalje loptu u gol!

23:02

Počinje borba!

Ušli su agresivno u produžetke!

Šabiceru na startu sviran faul.

22:53

Produžeci!

Bez golova na Vembliju, idemo u produžetke!

22:51

Nadoknada

Biće još pet minuta nadoknade.

22:49

90. minut - Izmena

Baumgartner izlazi, a na terenu je Šopf.

22:45

87. minut - Bomba!

Zabicer je rascupao izuzetno jak šut, ali dobra blokada Italijana.

22:33

75. minut - Hoće penal!

Oboren je Lajner u šesnaestercu, ali i pored prigovora Austrijanaca neće biti dosuđen penal.

22:30

67. minut Izmene

Dve izmene kod Italijana.

Lokateli izlazi, umesto njega je na terenu Verati. Napolje će i Barela, a zameniće ga Pesina.

22:24

66. minut - Srbinu poništen gol!

Marko Arnautović pogađa za vođstvo Austrije, ali sudija posle konsultacija sa VAR-om poništava pogodak jer je fudbaler srpskog porekla bio u ofsajdu.

Izvor: Tanjug/Pool via AP/Robert Ghement

22:17

56. minut

I dalje Italija ofanzivnija. Austrija čuva nulu. Sada je Bonuči pokušao da uhvati dobro centaršut, ali je udarac glavom otišao iznad gola.

22:09

50. minut Novi karton

Počelo je drugo poluvreme,a nakon pet minuta igre Di Lorenco je zaradio žuti karton.

21:50

Poluvreme!

Ofanzivnija igra Italijana, ali bez golova u prvoj deonici igre. Azuri su najopasnije zapretili preko Barelija u 18. minutu, ali uspeo je da odbrani Bahman.

Austrijanci za sada nemaju rešenje !

Izvor: Tanjug/Catherine Ivill/Pool via AP

21:38

36. minut - Ništa ni od ovog udarca

Verati je uklizavanjem napravio faul, a slobodni udarac za Austriju izveo je David Alaba. Odlučio je da šutira iz daleka, golman je sprečio pogodak.

21:35

32. minut - Stativa!

Kakvu priliku je imao Ćiro Imobile..

Sa velike udaljenosti je šutirao Italijan, ali pravo u levu stativu udara lopta. I dalje ostaje isti rezultat.

Izvor: Tanjug, AP Photo/Andrew Medichini

21:28

27. minut - Korner!

Imali su Italijani priliku da preko kornera naprave akciju kojom bi zapretili, ali dobra odbrana Austrije!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Frank Augstein, Pool

21:20

18. minut - Opasno!

Ozbiljno su zapretili "azuri" preko Barelija. Spinacola je poslao loptu do saigrača, a fudbaler Intera odmah je zahvatio i šutirao. Ipak, Bahman upisuje sjajnu asistenciju!

Izvor: Tanjug/Ben Stansall/Pool Photo via AP

21:16

14. minut - Šansa!

Insinje je ostao sam po levoj strani, šutirao je snažno, ali pravo u Bahmana.

21:10

7. minut - Bune se Italijani

Ćiro Imobile napravio je faul u napadu, pa je ušao u kratku raspravu sa sudijom jer smatra da nije bio agresivan. Žestok početak oba tima.

21:04

Nije dobro počelo za Austriju! Marko Arnautović u drugom minutu je dobio žuti karton zbog žestokog starta nad Bareolom.