uživo široki brijeg vlaznija konferencijska liga prenos uživo

Ludilo na Pecari, 16 žutih, dva crvena kartona, dva penala i gol debitanta za pobjedu Širokog Brijega!

Širokobriježani savladali Vlazniju i stekli solidnu prednost pred revanš u Albaniji.

uživo široki brijeg vlaznija konferencijska liga prenos uživo Izvor: Facebook/NK Široki Brijeg

Široki Brijeg odlično je otvorio takmičenje u novom UEFA takmičenju, Konferencijskoj ligi.

Ekipa Tonija Karačića na svojoj Pecari savladala je Vlazniju sa 3:1 i stekla lijepu prednost pred revanš u Albaniji.

Ona je mogla biti i veća, ali su gosti uspjeli da smanje na 3:1 pogotkom u  sudijskoj nadoknadi "ludog meča" na Pecari.

Čak 16 žutih kartona pokazao je ruski arbitar Alekej Matjunjin, od čega 12 gostima, računajući i trenera Tomasa Brdarića, koji je u finišu meča isključen, nakon prigovora zbog crvenog kartona njegovom igraču, Krimiju.

Iako je ekipa Tonija Karačića doživjela mnogo promjena tokom ljeta, otišlo je devet igrača, a došlo šest, Široki Brijeg je djelovao kompaktno i potpuno zasluženo slavio u meču u kojem je apsolutno dominirao.

Gosti iz Albanije samo na otvaranju su djelovali dobro na terenu, ali je Široki Brijeg vrlo brzo uspostavio inicijativu i redao napade pred golom Zogovića koji je u više navrata dobrim intervencijama spašavao svoj gol.

Ikić po jednoj, a Jurilj po drugoj strani probijali su odbranu Vlaznije, ali su golovi stigli sa bijele tačke.

Dva penala Matjunjin je dosudio za domaće, a oba je u pogotke pretvorio Stanić i Široki je već u 53. minutu imao vođstvo 2:0.

Karačić je u drugom poluvremenu dao priliku i mladom Lukiću, a ovaj mu se odužio pogotkom na svom debiju za 3:0, poslije centaršuta Medića.

To bi bio konačni rezultat da dekoncentraciju Širokobriježana u sudijskoj nadoknadi nije kazni Čoba postavivši konačnih 3:1.

Široki Brijeg će i ovako imati lijepu prednost u revanšu u kojem Vlaznija neće moći da računa na isključenog Krimija, ali ni na trenera Brdarića, koji će morati da posmatra meč sa tribina.

22:59

KRAJ!

22:52

90+3' - STATIVA!

Lukić pogađa stativu u trećem minutu sudijske nadoknade, a Zogović potom spašava i vadi loptu sa gol-linije

22:51

90+2' - GOOOL! 3:1!

Miškić je odbranio pokušaj Đurđević, a lopta se odbila do rezerviste Čobe koji sa par metara šalje loptu u mrežu i smanjuje na 3:1!

22:49

Novi žuti kartoni, sada za Široki Brijeg

Prvo je Matjunjin pokazao žuti Staniću, a nedugo zatim i Vukoji

22:49

90' - Jurilj!

Jurilj je nanizao nekoliko igrača u šesnaestercu, ali je Zogović skinuo "zicer"

22:48

DVA CRVENA KARTONA za Vlazniju

Prvo je Krimi dobio drugi žuti i crveni zbog prigovora, a potom je trener Vlaznije ponovo prigovorio i dobio direktan crveni karton, pa u revanšu neće voditi ekipu sa klupe

22:46

88' - Zogović brani šut Ikića

Ikić je prošao po desnoj strani i šutirao direktno u Zogovića

22:45

84' - I Adili je u notesu ruskog arbitra

Od igrača Vlaznije na terenu samo Januzi i Imami nisu dobili žuti karton

22:42

83' - Da Silva ne kažnjava grešku Stanića

Poigravao se Stanić, ali šut Da Silve brani Miškić.

22:40

Deset žutih kartona za Vlazniju

Devet igrača i trener Vlaznije zaradili su kartone na večerašnjem meču. Posljednji koji su požutjeli su rezervisti Da Silva i Đurđević.

22:38

77' - GOOOL! 3:0!

Široki vodi 3:0 od 77. minuta.  Madić je centrirao, a mladi Lukić koji je ušao prije par minuta isprve šutirao i pogodio na svom debiju u dresu Širokog Brijega!

22:27

67' - Odbrana Vlaznije spašava treći pogodak

Mogao je Široki Brijeg do 3:0, ali je odbrana gostiju u posljednjem trenutku presjekla povratnu loptu Vukoje za Jurilja nakon dobrog prodora u šesnaesterac.

22:22

63' - Novi žuti kartoni

Dilaver je požutio na jednoj, a prvi žuti karton kod Širokog Brijega dobio je Ikić

22:16

55' - PREČKA spašava Široki!

Hodžaj u stopostotnoj šansi, šutirao je sa dva metra, ali je srećom lopta pogodila prečku i odbila se u ruke Miškića.

22:12

53' - GOOOL! 2:0!

Široki Beijeg vodi 2:0 protiv Vlaznije od 53. minuta! Stanić je ponovo bio precizan, ponovo je poslao golmana u jednu, loptu u drugu stranu i zatresao mrežu za 2:0!

22:10

PENAL za Široki Brijeg!

Oboren je ikić i novi jedanaesterac za domaće

22:08

49' - Ikić!

Drugo poluvrijeme otvoreno je novom šansom Širokog Brijega, Ikić je probio po lijevoj strani i šutirao, ali pored gola.

22:04

Počelo je drugo poluvrijeme

21:49

Kraj prvog poluvremena

21:49

45+3' - Jurić spašava čist gol

Hodžaj se našao u odličnoj prilici na nekoh desetak metara, ali Jurić uklizavanjem blokira šut u korner u posljednji čas i spašava čist gol

21:44

44' - Novi karton za goste

Kalezić je zbog povlačenja Vukoje rukama dobio žuti karton

21:43

43' - GOOOL! 1:0!

Široki Brijeg vodi 1:0 golom Stanića iz jedanaesterca!

21:42

41' - PENAL za Široki Brijeg!

Gurišta je oborio Jurilja bez lopte i sudija Matunjin pokazao je na bijelu tačku, a potom pokazao i žuti karton beku gostiju.

21:40

40' - Jurilj!

Jurilj je šutirao glavom poslije centaršuta sa desne strane, ali pored gola.

21:31

29' - Ikić ponovo na zemlji!

Još jednom se Ikić našao na zemlji, ovaj put poslije udarca ramenom Bulatovića, koji je zbog toga zaradio žuti karton

21:27

Pauza i žuti karton za trenera Vlaznije

Meč je kratko prekinut kako bi se igrači osvježili, a tokom pauze trener gostiju Tomas Brdarić je dobio žuti karton zbog prigovora ruskom arbitru Alekseju Matunjinu

21:18

18' - Žuti karton za štopera gostiju

Krimi je zaradio žuti karton zbog naguravanja prije izvođenja kornera za Široki Brijeg.

21:15

15' - Hodžaj prijeti na drugoj strani!

Sada su gosti mogli do vođstva, ali Hodžaj nije bio precizan

21:14

13 - Nova stopostotna šansa!

Obšivač je odlično skočio poslije kornera i šutirao sa tri metra, ali lopta odlazi pored gola!

21:13

13' - BEGIĆ!

Kakva šansa za Begića. Fudbaler Širokog šutirao je pod prečku poslije uigrane akcije iz kornera, ali Zogović odličnom intervencijom spašava gol!

21:09

9'- Nova kombinacija Jurilj - Vujinović!

Ponovo dobar napad domaćih po lijevoj strani i novo ubacivanje Jurilja, ovog puta Vujinović nije stigao na tu loptu.

21:08

7' - Vujinović!

Bila je do vrlo dobra prilika za Široki Brijeg, Jurilj je ubacio dobro za Vujinovića međutim nije najbolje zahvatio loptu na desetak metara od dola i ona je završila direktno u rukama Zogovića.