kolerejn velež

Velež u Sjevernoj Irskoj ponovio rezultat sa Grbavice: "Rođeni" eliminisali Kolerejn - a sad protiv grčkog velikana!

Ukupnim rezultatom 4:2, Velež se plasirao u drugo kolo Konferencijske lige, gdje ga čeka AEK!

kolerejn velež Izvor: Anadolija/Elman Omić

Velež je i u revanšu prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu uspio da savlada Kolerejn, predstavnika Sjeverne Irske.

Poslije 2:1 na Grbavici, istim rezultatom su "rođeni" stigli do pobjede i u Sjevernoj Irskoj, te će u drugoj rundi izaći na megdan slavnom AEK-u!

KOLEREJN - VELEŽ 1:2
/Ševlin 33 - Brandao 53, Anđušić 71/

I u ovom meču, kao i onom u Sarajevu, Velež je dominirao (udarci 6:22), ali se i ove večeri, kao prošlog četvrtka, suočio sa rezultatskim zaostatkom...

Poslije šest udaraca Veleža ka golu Dina, Kolerejn se prvo "javio" prilikom Ševlina u 32. minutu, da bi isti igrač već u narednom napadu poentirao za anuliranje prednosti Mostaraca iz prve utakmice.

Glekin je centrirao sa lijeve strane, a Ševlin udarcem glavom "zakucao" loptu ispod prečke gola Bogdanovića.

Bio je to rezultat koji bi odveo Kolerejn do produžetaka, ali da do njih ne dođe, da Velež stigne do istorijskog rezultata i dvomeča sa AEK-om, pobrinuo se dvojac Brandao – Anđušić u drugom poluvremenu!

Nedugo nakon što je Kolerejn preko Ševlina propustio priliku za 2:0, Brandao je u 54. minutu poentirao na asistenciju Radovca, da bi završni udarac predstavniku Sjeverne Irske zadao Nemanja Anđušić golom sa vrha šesnaesterca u 71. minutu, na Brazilčevu asistenciju.

Velež će sa grčkim velikanom igrati 22. jula u Sarajevu i sedam dana kasnije u Atini, ali ga prije prvog meča sa Atinjanima očekuje premijerni meč u novom šampionatu – u ponedjeljak na stadionu Rođeni protiv Posušja, povratnika u m:tel Premijer ligu BiH.

KOLEREJN: Din, Vilson, Braun, O'Donel, Trejnor, Glekin, Lauri, Karson, MekLaflin (od 69. Bredli), Ševlin, Alen. Trener: Oran Kirni.

VELEŽ: Bogdanović, Fereira, Zeljković, Isić, Ćosić, Radovac, Hasanović (od 46. Zvonić), Brandao (od 79. Radović), Vehabović (od 74. Pršeš), Ovčina (od 46. Anđušić), Zajmović (od 73. Georgijević). Trener: Feđa Dudić.

22:51

A sad na AEK!

U drugom kolu Konferencijske lige, Velež će igrati sa grčkim velikanom AEK-om!

Prva utakmica igra se sljedećeg četvrtka na Grbavici, a revanš u Atini zakazan je za 29. jul.

22:51

KRAJ!

Završen je meč u Sjevernoj Irskoj, Kolerejn - Velež 1:2!

22:49

90+1' - Georgijević!

Sjajna prilika za 1:3!

Georgijević je bio u šansi nakon pasa Anđušića, ali nije uspio da pogodi!

22:40

81' - Istakao se Bogdanović!

Ševlin je sada odigrao petom za Lourija, koji šutira, ali golman Veleža interveniše i spriječava dramu u Sjevernoj Irskoj!

22:36

79' - Izlazi junak Veleža

Umjesto Brandaa, na terenu je Radović.

22:31

"Dupla" promjena u Veležu

Izašli su Vehabović i Zajmović, a na terenu su Pršeš i Georgijević.

22:30

71' - GOOOOOOOL, VODI VELEŽ!

Ponovo je, kao i na Grbavici, Velež došao do preokreta protiv Kolerejna!

Brandao je svom učinku dodao i asistenciju, a strijelac je Anđušić, koji je pogodio majstorski, sa vrha šesnaesterca!

22:29

70' - Radovac!

Propustio je Velež sjajnu šansu sada!

Zvonić je odigrao za Isića, a ovaj za Radovca koji sa par metara šalje loptu preko prečke!

22:27

Izašao je MekLaflin, na terenu je Bredli

22:26

68' - Brandao je mogao do četvrtog kola protiv Kolerejna!

Primio je sada loptu Brazilac, šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je poslao loptu pored gola!

22:22

65' - Žuti karton za Brauna

22:19

61' - Izblokiran je Zajmović!

Ponovo je u dobroj prilici bio napadač Veleža, sada je izblokiran!

22:15

59' - Zeljković preko gola

Šutirao je Zeljković sada sa velike udaljenosti, ali je bio to loš udarac...

22:11

54' - GOOOOOOL, 1:1!

GOOOOOL, Velež je izjednačio! Ponovo je strijelac Brandao, junak navijača iz prve utakmice!

Ponovo je Radovac bio sa loptom, a sada se na pravom mjestu našao Brandao i pogodio za 1:1, što je rezultat koji vodi Velež na megedan sa atinskim AEK-om!

22:10

52' - Zajmović!

Uzvratio je Velež odmah na priliku Ševlina!

Radovac je na lijevoj strani proigrao Zajmovića koji šutira iz prve, ali loptu šalje pored desne stative!

22:08

50' - Sreća za Velež!

Mogao je sada Kolerejn preko Ševlina da dođe i do drugog gola...

Alen je pobjegao odbrani Veleža, a lopta je u nastavku akcije došla do Ševlina, koji promašuje zicer pred golom Bogdanovića!

22:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

A ma startu drugog dijela, dvostruka promjena u Veležu.

Umjesto Hasanovića i Ovčine, na terenu su Anđušić i Zvonić.

21:48

Kraj prvog poluvremena

21:48

45+1' - Zajmović!

Sjajnu šansu u nadoknadi prvog poluvremena propustio je Zajmović - Din je bio na mjestu!

21:38

38' - Žuti karton za Trejnora zbog prekršaja nad Ćosićem

21:36

33' - GOOOOL, VODI KOLEREJN!

Čekalo se da Kolerejn odgovori na atake Veleža, čekalo do 32. minuta, a onda minut kasnije ekipa iz Sjeverne Irske dolazi do vođstva!

Ponovo su akteri bili Glekin i Ševlin - lopta se nakon udarca glavom Metjua Ševlina našla iza leđa Slaviše Bogdanovića!

Kolerejn u ovim trenucima ima rezultat koji meč vodi u produžetke...

21:35

32' - Zaprijetio je sada Kolerejn!

Mogla je sada ekipa iz Sjeverne Irske da stigne do pogotka!

Alen je proigrao Glekina, ovaj odigrao za Ševlina, ali je odbrana Veleža otklonila opasnost!

21:26

Šutevi - 0:6

21:22

21' - Vehabović!

Sada je Edo Vehabović bio u šansi, ali je izblokiran!

21:17

16' - Ponovo Ovčina!

Haris Ovčina imao je novu dobru šansu!

Pobjegao je golmanu Dinu, praktično ga savladao, a onda je Vilson izbacio loptu na putu ka mreži!

21:15

14' - "Požutio" je Fereira

21:11

10' - Ovčina!

Nova opasna situacija pred golom Dina!

Izveo je Brazilac slobodan udarac, lopta se odbila od MekLaflina do Ovčine čiji udarac brani Din!

21:09

8' - Prvi žuti karton, dobija ga O'Donel

21:08

6' - Mogla je ovo da bude velika šansa!

Prva ozbiljnija situacija pred jednim ili drugim golom!

Centrirao je Mehmed Ćosić sa desne strane, a pred golom se nije najbolje snašao Brandao, ne zahvativši loptu na željeni način...

Mogao je u ranoj fazi meča mostarski tim da povede!

21:01

1' - Počela je utakmica!