vojvodina partizan

Partizan dominira i ostaje na vrhu: Sjajni Natho riješio derbi, Stanojeve packe za Jovića!

Derbi kola srpske Superlige odigran je u Novom Sadu. Crno-bijeli su ostvarili pobjedu.

vojvodina partizan Izvor: MN PRESS

Derbi drugog kola superlige Srbije odigran je večeras u Novom Sadu.

Partizan je na "Karađorđu" ostvario pobedu protiv Vojvodine - 0:2 (0:1).

U centru pažnje su bila dvojica igrača - Bibras Natho i Nemanja Jović. Obojica iz različitih razloga.

Izraelac iz onog ljepšeg. Dva puta je zatresao mrežu i pokazao klasu. Njegov mlađi saigrač će morati mnogo da uči pošto je poslije jednog poigravanja propustio šansu da postigne pogodak, pa je dobio kritike i "packe" od trenera Stanojevića koji je vikao sa klupe.

Od samog starta su crno-bijeli krenuli agresivno i sa jasnom namjerom da što pijre stignu do pogotka. To im se isplatilo već u četvrtom minutu. Defanzivci domaćeg tima su uspjeli da spriječe šut Jovića, ali je lopta došla do Natha koji je poslao "projektil" u mrežu Simića. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Po povratku na teren je Vojvodina preuzela loptu, imala je veći posjed, ali nisu znali šta sa njom da urade. Nisu uspjeli ni da priprijete, a kazna je ubrzo stigla. Holender je fauliran na sredini terena, sudija Simović je pustio prednost i to se ispostavila kao dobra odluka.

Jojić je uzeo loptu, ušao u kazneni prostor, zastao, pogledao situaciju i poslao povratni pas ka Nathu koji je postigao još jedan prelijep pogodak, od stative je lopta ušla u mrežu.

Mogao je nedugo zatim i Jović da stavi tačku, njegovo poigravanje pred golom se nije dobro završilo za crno-bijele, a Stanojević ga je nedugo zatim i zamenio.

I jedan i drugi tim sada čekaju obaveze u Evropi. Obje ekipe igraju u četvrtak u Ligi konferencija. Crno-bijeli gostuju Dunajskoj Stredi (20.45) posle trijumfa u Beogradu, a Novosađani nešto ranije dočekuje Panevežis (20.00) koji su savladali u Litvaniji.

Standings provided by SofaScore LiveScore

23:10

STANJE NA TABELI

Posle dva odigrana kola je Partizan prvi na tabeli. Ima šest bodova i gol razliku od 6:0.

23:07

OVAKO SU POSTIGNUTI GOLOVI

Ovako je Partizan došao do pobede u Novom Sadu.

Već u četvrtom minutu je Bibras Natho "bombom" matirao Simića.

Izraelac se potom i u 58. ponovo upisao u strelce. Pogledajte kako:

22:53

KRAJ, POBEDA PARTIZANA 2:0

Utakmica je završena. Partizan ostaje prvi na tabeli sa šest bodova i gol-razlikom 6:0. Savladali su Vojvodinu - 2:0.

22:51

90' - JOŠ TRI MINUTA

Igraće se još tri minuta u Novom Sadu.

22:49

88' - PROBAO MLADI KABIĆ

Mogao je mladi igrač Vojvodine da se upiše u strelce. Kabić se našao u šansi pred golom Partizana, ali je poslao loptu pored stative.

22:44

83' - LOŠ ŠUT STEVANOVIĆA

Mogla je Vojvodina da pripreti posle prekida. Loše su to izveli, da bi uprkos svemu tome Stevanović došao do šanse da šutira, učinio je to veoma loše, pa je prilika otišla u nepovrat.

22:38

77' - VUJAČIĆ ZAMALO

Šutirao je Vujačić posle kornera, doduše više ga je lopta pogodila u nogu nego što je on želeo da tako to izvede, ali je lopta na kraju dokačila i stativu, Vojvodina je imala sreće. Za to vreme je Đorđević napravio novu izmenu, umesto Veljka Simića je ušao mladi Kabić.

22:35

POGODAK NATHA

Pogledajte i kako je izgledao drugi pogodak Natha u Novom Sadu.

22:33

72' - JOVIĆ ZAMENJEN

Posle kritika koje mu je Stanojević uputio je usledila i izmena, Lazar Pavlović je ušao umesto Jovića. Uz to je Urošević dobio žuti karton.

22:26

67' - JOVIĆ SE POIGRAVAO

Mogao je mladi Jović da postigne i treći gol za Partizan. Umesto šuta je odlučio da pokuša da prevari čuvare i tu je pogrešio. Golman je imao dovoljno vremena da izleti, skrati ugao i spreči pogodak. Stanojević je bio ljut na svog igrača, dobacivao mu je sa klupe.

22:24

61' - IZMENE

Viđene su čak četiri promene. Stanojević je napravio tri, Đorđević jednu.

U Partizanu su izašli Natho, Rikardo i Holender, a ušli su Marković, Pantić i Milovanović. Na drugoj strani je Mrkaića zamenio Zukić.

22:19

58' - NATHO OPET!

Bastajić je faulirao Holendera, sudija Simović je pustio prednost i to se ispostavilo dobrim za Partizan. Jojić je uzeo loptu, ušao u šesnaesterac, zastao, pa poslao povratni pas ka Nathu koji je ponovo zatresao mrežu.

Slavlje Natha
Izvor: Printscreen/Arena sport Tv

22:15

53' - VOJVODINA SA LOPTOM

U nastavku meča je Vojvodina ta koja ima više loptu u posedu. Problem u igri domaćina je taj što nisu napravili nikakav problem rivalu sa loptom u nogama. Uglavnom kombinuju pred svojim golom ili oko sredine terena što Partizanu i odgovara, jer imaju prednost.

22:06

46' - JEDNA PROMENA

Drugo poluvreme je počelo. Napravljena je jedna promena, Đorđević je uveo Bastajića umesto Novevskog.

21:53

ZANIMLJIVI DETALJI SA MEČA

Kroz objektiv kamere su uhvaćeni i neki od najzanimljivijih detalja iz prvog dela susreta.

21:47

45+1' - NATHO ZA KRAJ PRVOG DELA

Prvo poluvreme je završeno. Nadoknada je bila 60 sekundi. Malo je falilo da dođe i do promene rezultata, ali je odličan udarac Natha iz daljine zaustavio golman Simić.

21:43

42' - KOMBINOVANJE

I dalje nema velikih šansi na terenu. Mirniji tempo traje, Partizanu to znatno više odgovara što se vidi i po samoj igri i kombinovanju  na svojoj polovini.

21:38

37' - ODBRANIO SE PARTIZAN

Krenula je i Vojvodina napred. Prvo je pokušaj glavom Mrkaića blokiran, usledio je korner posle kog je Saničanin, nekadašnji igrač Novosađana, sjajno intervenisao.

21:35

34' - TEMPO JE OPAO

Tempo utakmice je opao u poslednjih nekoliko minuta. Nema pravih šansi, velika borba se vodi na sredini terena.

21:26

STOJKOVIĆ SE OPRAŠTA OD PARTIZANA

Na tribinama u Novom Sadu je i kapiten Partizana Vladimir Stojković koji se oprašta od kluba.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

21:23

GOL NATHA

Pogledajte i način na koji je Natho zatresao mrežu Vojvodine.

21:19

18' - TRAŽILI SU PENAL

U 18. minutu je Rikardo odlično "zalomio" čuvare, šutirao, defanzivci Vojvodine su uspeli to da izblokiraju, a onda su svi u crno-belom tražili penal. Sudija Simović je odmahnuo rukom.

21:12

10' - NAPADI PARTIZANA

Nastavljaju se napadi Partizana posle postignutog gola.

21:05

4' - GOL IZ PRVE ŠANSE

Partizan vodi od četvrtog  minuta! Iz prve prave šanse su postigli gol. Vojvodina je uspela da izblokira pokušaj Jovića, lopta je stigla do Natha koji je poslao "projektil" u mrežu Simića.

21:01

MEČ JE POČEO

Utakmica u Novom Sadu je počela.

20:57

STANOJEVIĆ: MILJKOVIĆ POVREĐEN

Trener Aleksandar Stanojević je dao kratku izjavu za "Arenu sport" pred meč.

"U dobroj smo formi, nadam se da ćemo nastaviti. Imamo ozbiljnog protivnika. Videćemo gde smo u ovom trenutku. Miljković je povređen na neki duži period, ostali su zdravi, spremni i nadamo se dobrom".

20:15

Ovo su bile Stanojevićeve poruke pred derbi

Aleksandar Stanojević na konferenciji pred Vojvodina - Partizan
Izvor: Youtube/FK Partizan Beograd

20:03

SASTAVI TIMOVA

Poznati su i sastavi timova za večerašnji meč.

VOJVODINA: N. Simić - Cucin, Kovačević, Stevanović, Devetak - Busnić, Topić V. Simić, Čović, Novevski - Mrkaić

PARTIZAN: Popović - Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar - Holender, Natho, Jović - Rikardo

Sastavi za meč Vojvodine i Partizana
Izvor: FK PARTIZAN

19:08

DOBRODOŠLI

Dobrodošli u MONDO lajv. Budite uz nas i pratite dešavanja sa utakmice u Novom Sadu.