Crvena-zvezda-Kairat-uzivo-prenos-na-TV-Arena-sport

Ovako se ide ka Ligi šampiona, 5:0 na Marakani: Crvena zvezda razbila Kairat, još dva koraka do cilja!

Crveno-beli deklasirali Kairat i plasirali se u 3. kolo kvalifikacija!

Crvena-zvezda-Kairat-uzivo-prenos-na-TV-Arena-sport Izvor: MN PRESS

Kada je bilo najvažnije, Crvena zvezda je zablistala i pokazala koliko je bolja od Kairata. Pobedila je 5:0 (3:0) i plasirala se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gde je čeka šampion Moldavije, Šerif iz Tiraspolja.

Ekipa Dejana Stankovića nije imala pravo na kiks posle poraza u Kazahstanu i pokazala je od prvog trenutka utakmice da je toga veoma svesna. Crveno-beli su od prvog napada demonstrirali veliku razliku u kvalitetu, još veću razliku u iskustvu u evropskim utakmicama...

A onda su do kraja demonstrirali silu.

Aleksandar Katai je majstorijama van kaznenog prostora pokrenuo crveno-bele, golovima za 1:0 u 9. minutu i u za 3:0 u 42, a između tih pogodaka prvi gol u Zvezdinom dresu dao je uporni Francuz Lois Dioni.

Pred više od 15.000 dece, koja su napravila veoma lepu atmosferu na "Marakani", tim Dejana Stankovića kao da je hteo da večeras nadoknadi sve što je propustio u prethodnim utakmicama, kada nije igrao ni blizu ovako dobro i efikasno protiv Vojvodine (0:0), Kairata (1:2) i Mladosti (1:0).

Zbog toga, crveno-beli su "dali gas" i na početku nastavka, pa je Mirko Ivanić u 49. minutu pogodio o prečku za 4:0 iskoristivši zicer, a posle njega se za odličan nastup nagradio i Filipo Falko, golom za konačnih 5:0.

Napadali su crveno-beli i posle toga, dok su gosti gubili živce zbog debakla.

Pred raspevanom decom Ivanić je pogodio i stativu u završnici, ali iako više nisu pogađali bilo je očigledno da su prvi put ove sezone uživali na terenu - kao i svi zvezdaši koji su gledali ovaj nastup.

Ovako se ide ka Ligi šampiona.

Dvomeč Zvezde i Šerifa počeće sledeće nedelje na "Marakani", a u ponedeljak će crveno-beli saznati i ime potencijalnog rivala u plej-ofu.

22:26

Gotovo je, pobeda Zvezde 5:0!

Crveno-beli idu u 3. kolo kvalifikacija i već znaju ko ih tamo čeka.

22:14

Lazetić (17) će pamtiti ovaj meč!

Mladi napadač Marko Lazetić ušao je u 79. minutu umesto prve zvezde utakmice, Aleksandra Kataija. To je njegov evropski debi.

Jedan stric mu je Nikola Lazetić, bivši kapiten Zvezde, drugi stric mu je Žarko Lazetić, bivši špic Partizana. Talenat je imao od koga da nasledi.

22:05

Deca napravila lep ambijent na "Marakani"

Klinci su na svim tribinama izvadili mobilne telefone i upalili na njima svetla, pa je sa Zvezdinog stadiona poslata poruka kao sa nekih koncerata.

Lep ambijent na "Rajku Mitiću".

Na terenu je ista slika, Zvezda i dalje vodi 5:0.

21:55

Ovako je Ivanić dao gol za 4:0

21:53

"Upisao" se i Falko - PETARDA Zvezde!

Italijan igra odličan meč i nagradio se za to golom za velikih 5:0!

U toku je 57. minut, Zvezda je razbila Kairat i čini se da će ovde biti još golova. Odličan nastup ekipe Dejana Stankovića.

21:51

Crveno-beli gaze ka trećem kolu - 4:0!

Posle dvostrukog strelca Aleksandra Kataija i Loisa Dionija, u strelce se upisao i Mirko Ivanić!

Ljubimac Zvezdinih navijača pogodio je za 4:0 u 49. minutu, rutinski iskoristivši veliku šansu da pošalje loptu u gol o prečku.

U prvom delu meča je ovakav zicer promašio, sada nije bilo greške.

21:33

Ovako je Katai pogodio za 3:0

Gol Aleksandra Kataija za Zvezda - Kairat 3:0
Izvor: YouTube/RSB TV

21:15

3:0 za Zvezdu - Katai!

Velika šansa za crveno-bele, šut iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog i gol!

Aleksandar Katai za 3:0 u 42. minutu!

Pogodio je golmanov ugao i još jednom pokazao kakav je majstor!

21:07

Problem za Kairat, Hrvat napušta teren

Defanzivac Dino Mikanović morao je da izađe zbog povrede u 34. minutu.

20:58

20:53

Dioni! 2:0 za Zvezdu!

Francuz je dao svoj prvi gol u crveno-belom u 21. minutu i oduševio saigrače i klince na tribinama!

Jako važan momenat, jer ekipa Dejana Stankovića s ovim rezultatom ima prolaz!

20:48

Pogledajte Kataijev gol!

Gol Aleksandra Kataija za Zvezda - Kairat 1:0

20:42

Crvena zvezda vodi 1:0 - Katai!

Vezista crveno-belih pogodio je sa oko 20 metara, tako što je zatresao malu mrežu kraj desne stative!

Dao je gol na vreme za miran početak domaćih, u 9, minutu!

20:38

Prvi pokušaj - Gobeljić iz daljine!

U 5. minutu, povratnik u Zvezdinu startnu postavu gađao je iz daljine, i to dobro, a lopta je od jednog defanzivca Kairata otišla u korner.

20:35

Počelo je uz graju dece!

"Zvezda, Zvezda", skandira 15.000 mališana kojima je večeras dozvoljeno da budu na tribinama "Rajka Mitića".

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

20:00

Ovako je večeras na "Marakani"

19:35

Kairat trenirao na Partizanovom stadionu

Kazahstanci su u Beograd došli dan ranije od uobičajene prakse, pa im je Partizan dopustio da u ponedeljak uveče rade na glavnom terenu u Humskoj.

19:15

Kairat bez bivšeg igrača Partizana

Doskorašnji defnazivac crno-belih Maki Banjak bio je strelac za Kairat u pobedi u Kazahstanu, ali večeras nije ni u sastavu, ni na klupi. O njemu se spekulisalo da je imao koronu, mada je isto nagađano i o Kanteu, koji je večeras ipak deo tima - iako je rezerva.

Ovo je sastav Kairata na "Marakani".

Ustimenko - Mikanović, Dugalić, Alip, Vorogovski - Burančijev, Abiken, Poljakov - Šušenačev, Hovhanisjan, Vagner Lav

19:10

Poznati su i sastavi! Falko u startnih 11

Poznat je Zvezdin sastav!

Felipe Falko je deo startne postave, Marko Gobeljić se vratio u tim, a Stanković je napravio ukupno četiri izmene u odnosu na meč u Almatiju.

Borjan - Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Falko, Katai, Ivanić - Dioni

19:00

Poslušajte poruku Dejana Stankovića pred meč

18:30

Crveno-beli dočekali publiku i na evropskoj utakmici

Prošle sezone ekipa Dejana Stankovića igrala je i u domaćim mečevima i u međunarodnim takmičenjima pred zaključanim tribinama, a večeras će ponovo imati uz sebe vetar u leđa sa tribina.

Zbog ranije izrečene kazne UEFA nakon vređanja Zlatana Ibrahimovića, Zvezdi je dopušteno da uz sebe ima samo decu i one koji ih dovedu na utakmicu.