Šampion Srbije je stigao do pobede na teškom gostovanju u Subotici.

ZVEZDA SEBI PRAVILA DRAMU, A VAR PROVERAVAO GOLOVE: Treća pobeda u nizu crveno-belih! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je upisala i treću pobedu u nizu, nakon što je u prethodnim ussretima savladala lučansku Mladost i Kairat iz Almatija. Večeras je u Subotici savladan Spartak, golovima Ivanića, Bena i Krstovića, uz autogol Pankova.

Spartak - Crvena zvezda 1:3 (1:2)

Utakmicu u Subotici otvorio je odličan tempo i želja domaćeg tima da igra fudbal. Probali su izabranici vladimira Buača već u uvodnim minutima, ali je šokirao Mirko Ivanić. Ofanzivac Crvene zvezde iskoristio je dodavanje Milana Rodića i pogodio za svoj drugi gol u sezoni.

Tada su bili šokirani domaći, nešto kasnije i gosti. Radovan Pankov je pogodio sopstvenu mrežu i iznenadio mladog Miloša Gordića koji je danas bio među stativana Crvene zvezde. Gol za izjednačenje malo je usporio crveno-bele, kojima je trebalo vremena da se vrate u ritam.

U finišu prvog dela meča za to im je pomogao VAR. Sve je bilo čisto kod gola El Fardu Bena, ali to linijski sudija nije video. On je pokazao ofsajd, a njegove kolege iz Stare Pazove pregledale snimak i javile da je sve u redu. Gol taman pred poluvreeme, u 41. minutu susreta.

Do kraja meča uglavnom je beogradski tim propuštao priliku, a tačku na ovaj meč stavio je Nikola Krstović na početku nadoknade vremena. Sjajno ga je uposlio Aleksandar Katai koji je tridesetak metara vukao loptu, a mladom Crnogorcu nije bilo teško da je pošalje u gol. I taj gol je gledao VAR, zbog potencijalnog ofsajda Kataija, ali je sve bilo u redu.

20:51

KRAJ - 1:3!

Golovima Ivanića, Bena i Krstovića, crveno-beli su savladali Sparta u Subotici. Jedini pogodak za domaći tim bio je autogol Radovana Pankova.

20:46

GOOOOOOOOOOOL - 1:3, Krstović!

90. minut - Sjajna akcija Kataija i Krstovića. Nisu uspeli pre nekoliko minuta, ali sada jesu. Katai je vukao loptu tridesetak metara, a zatim sa peterca petom asistirao mladom napadaču, koji je imao lak posao.

Treći gol Zvezde u Subotici i konačan rezultat na meču - 1:3.
Izvor: YouTube/Arenasport

20:44

Katai - Krstović!

88. minut - Neverovatna akcija i čudo kako ovo nije gol. Mirko Ivanić je sjajno izbacio u prostor Krstovića, mladi napadač povukao loptu u kazneni prostor i odložio je ka Kataiju, ali je ofanzivac crveno-belih pogodio stativu. Lopta se odbila do Krstovića koji sa nekoliko metara prebacuje gol.

20:39

Atraktivno!

83. minut - Pokušao je da uhvati volej Aleksandar Katai, ali nije najbolje zahvatio loptu. Njegov šut otišao je iznad gola.

20:30

Četvrta izmena Zvezde

75. minut - Umesto Milana Rodića, koji će crveno-belima biti neophodan za meč protiv Šerifa u utorak, na terenu je jedna od njegovih prinudnih zamena, Marko Gobeljić.

20:29

Falko!

74. minut - Odličan šut Italijana u redovima Crvene zvezde. Probao je sa ivice kaznenog prostora, ali Filip Dujmović loptu izbacuje preko prečke.

20:21

Trostruka izmena Zvezde!

65. minut - Umesto Srđana Babića, Gejlora Kange i El Fardu Bena u igri su Aleksandar Dragović, Slavoljub Srnić i Filipo Falko.

20:10

Kanga!

55. minut - Odložio mu je loptu Krstović, a Kanga probao iz svoje omiljene pozicije, sa dvadesetak metara od gola. Nije bio precizan, ali je to bio opasan pokušaj.

20:05

Velika šansa za Krstovića!

50. minut - Lepo je Kanga pronašao Katai, ovaj ka Krstoviću, a mladi crnogorski fudbaler želeo je sa peterca petom da pogodi gol. Nije bio precizan u tome.

20:01

Nastavljamo!

46. minut - Drugi deo meča u Subotici je počeo!

20:00

Izmena!

Na poluvremenu je Dejan stanković odlučio da Nikola Krstović zameni Louisa Dionija.

19:56

Gol nakon VAR-a!

Pogledajte akciju iz koje je Crvena zvezda stigla do druge prednosti na meču. Linijski sudija je pokazao ofsajd, ali je VAR soba reagovala.

VAR "ispravio" odluku sudije, gol Bena za 2:1 za Zvezdu u Subotici
Izvor: YouTube/TV Arena sport

19:45

POLUVREME - 1:2!

Zanimljiv prvi deo igre na Gradskom stadionu u Subotici.

Mirko Ivanić je već u petom minutu pogodio sa ivice kaznenog prostora, a Radovan Pankov je autogolom poravnao rezultat. Njegova nespretna intervencija šokirala je mladog Gordića koja danas brani za Crvenu zvezdu. Ipak, da se na odmor ne ode sa nerešenim rezultatom potrudili su se Gejlor Kanga, El Fardu Ben i VAR.

Gabonac je asistirao, momak sa Komorskih Ostrva pogodio, a sudije iz sobe u Staroj Pazovi poništile odluku linijskog sudije koji je podigao zastavicu.

19:40

Autogol Pankova!

Ovako su Subotičani izjednačili, autogolom štopera beogradskog tima Radovana Pankova.

Gol Spartaka za 1:1 protiv Crvene zvezde

19:40

Gol Ivanića!

Mirko Ivanić je već u ranoj fazi meča pogodio mrežu domaćeg tima.

Gol Mirka Ivanića

19:36

GOOOOOOOL - 1:2, El Fardu Ben!

39. minut - VAR je proveravao gol Crvene zvezde, a iz sobe u Staroj Pazovi priznat je pogodak El Fardu Bena.

El Fardu Ben.
Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

19:34

Katai!

38. minut - Odlično su kombinovali Aleksandar Katai i Mirko Ivanić, ali Zvezdina desetka i kapiten na ovom meču je izblokiran pri šutu.

19:31

Napad Spartaka!

35. minut - Izjednačenje je dalo krila domaćim fudbalerima. Crveno-beli su se dobro odbranili ovom prilikom, pre svega zbog dobrog čitanja situacije Miloša Gordića, ali napad Spartaka nije bio bezopasan. Bijelović je bio u dobroj prilici.

19:22

GOOOOOOOOOOL - 1:1, autogol Pankova!

26. minut - Izjednačili su fudbaler Spartaka nakon nešto više od 25 minuta igre.

19:14

Ivanić!

18. minut - Nova šansa za Mirka Ivanića. Ovog puta je ofanzivac Crvene zvezde pokušao glavom, ali šut odlazi pored gola.

19:02

GOOOOOOOOOOL - 0:1, Ivanić!

5. minut - Mirko Ivanić je strelac prvog gola na meču. Sačekao je loptu Milana Rodića, koji je prošao po levom boku i pronašao ofanzivca na ivici kaznenog prostora. Precizan udarac po zemlji Dujmović nije mogao da ukroti.

19:00

Šansa!

4. minut - Probali su fudbaleri Spartaka jednom dugom loptom, ali mladi Gordić interveniše na pravi način i seče dodavanje ka napadaču.

18:56

Počinjemo!

1. minut - Crvena zvezda je u prvom napadu krenula ka golu Subotičana.

18:56

Katai kapiten!

Crveno-bele će na ovom meču sa kapitenskom trakom oko ruke predvoditi Aleksandar Katai.

18:14

Rezervisti...

Spartak Subotica

Vukanić, Jović, Đurasović, Todorovski, Branković, Bogdanović, Jezdimirović, Furtula, Šćepanović, Rakić, Rajović

Crvena zvezda

Popović, Falko, Dragović, Petrović, Stanić, Eraković, Lazetić, Srnić, Gobeljić, Bakajoko, Krstović

18:12

SASTAVI!

Dujmović - Dunđerski, Bogićević, Ivančević, Milošević - Šimura, Marčić - Srećković, Tufegdžić, Bijelović - Hrstić

Gordić - Gajić, Pankov, Babić, Rodić - Krstičić, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Dioni

Dobar dan!

Crveno-beli su demolirali Kairat na Marakani, prošli u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i sebi obezbedili grupnu fazu ove jeseni, pa sada mogu da se posvete domaćem prvenstvu. Barem na kratko, fokus će biti na Superligi, a meč treće kola igraju protiv Spartaka u Subotici.

Meč počinje u 18:55, a pratite teksutalni prenos uz MONDO.

UKRATKO

• Crvena zvezda je odigrala nerešeno (0:0) protiv Vojvodine i pobedila (1:0) Mladost