Nova blamaža Sarajeva na Koševu – Zrinjski odnio bodove, bordo tim ostao i bez isključenog Dupovca!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bilbija promašio penal, pa asistirao petom, bordo ekipa za 90 minuta bez šuta u okvir gola!

sarajevo zrinjski mtel premijer liga bih Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Poslije evropskog poraza od moldavskog Milsamina (0:1) i prvenstvenog od Tuzla sitija (1:2) ekipa Sarajeva doživjela je još jednu blamažu na Koševu.

Zrinjski je golovima Tičinovića i Bašića savladao Sarajevo 2:0 i nanio mu treći poraz u isto toliko mečeva na domaćem terenu.

Uprkos većem posjedu lopte Sarajevo je bilo daleko lošije, o čemu govori I podatak da za 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

Prednost Mostaraca mogla je biti I ubjedljivija, da je Bilbija pogodio iz jedanaesterca u 15. minutu, kada je jako loše izveo “panenku” i praktično dodao loptu golmanu Dizdareviću.

Kapiten Zrinjskog kasnije se iskupio asistencijom petom za drugi gol “plemića” koji su od početka do kraja kontrolisali igru, a nije ih pomjerio ni taj promašaj sa “bijele tačke”.

Već u petom minutu DIzdarević je odbranio šut Juranovića, a pet minuta kasnije i pokušaj Bašića.

U 21. minutu Bilbija se našao u šansi kada se odlično ubacio ispred svog čuvara kod ubacivanja sa desne strane, međutim, šutirao je pored gola.

Četiri minute kasnije "plemići" su probili odbranu domaćina kada je Tičinović pogodio glavom poslije centaršuta sa lijeve strane.

Deset minuta kasnije bilo je već 2:0, kada je Bilbija majstorski ostavio petom za Bašića koji matira Dizdarevića.

Ekipa Sarajeva u kojoj su zbog problema sa radnim dozvolama nedostajali Velkoski, Oremuš, Lazić I Ševelj, kao i trener Goran Sablić, početkom drugo poluvremena pokušala je da uzvrati i u 49. minutu vidjeli smo odličnu priliku da se smanji prednost gostiju.

Sušić je inicirao akciju u kojoj se Hebibović ubacio u šesnaesterac po lijevoj strani i vratio povratnu za Šabanovića, ali je ovaj iz dobre pozicije šutirao deleko preko gola.

Poslije desetak minuta igre u nastavku Zrinjski je mogao da poveća prednost, ali je Tičinović nakon dobrog ubacivanja na nekih 6,7 metara šutirao direktno u Dizdarevića.

Sarajevo nije uspjevalo da stvori pravu šansu pred golom Zrinjskog, niti da uputi šut u okvir gola, dok su na drugoj strani gosti uz malo sreće mogli još jednom do pogotka, međutim, lopta je nakon pokušaja centaršuta prevarila golmana Sarajeva, ali i pogodila stativu.

Da stvar bude gora po Sarajevo desetak minuta prije kraja Dupovac je isključen zbog grubog prekršaja, pa je bordo ekipa ostala i bez bodova i bez kapitena, koji će propustiti najmanje dvije naredne utakmice.