Crvena zvezda odigrala je nerešeno protiv Šerifa u prvoj utakmici dvomeča 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona! Gelor Kanga grešio, Šerif kažnjavao, a Zvezda uspela samo da izjednači!

ZVEZDA MORA TEŽIM PUTEM KA DINAMU I LIGI ŠAMPIONA! Remi desetorice na "Marakani", u Moldaviji mora na POBEDU! Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Crvena zvezda mora težim putem ka Ligi šampiona i eventualnom dvomeču protiv Dinamo Zagreba u trećoj rundi.

U utorak uveče šampion Srbije remizirao je protiv Šerifa 1:1 (1:1), u utakmici u kojoj je napadao u talasima, igrao protiv odličnog pripremljenog i opasnog rivala i na kraju skupo platio gluposti Gelora Kange.

Vezista crveno-belih napravio je nepotreban faul sa leđa u 32. minutu, dobio žuti karton i omogućio gostima odličnu šansu. Kastanjeda je iskoristio taj poklon Gabonca i doneo vođstvo moldavskom prvaku, koje je trajalo do nadoknade vremena pred poluvreme.

Pred pauzu je napadač Ugo Dioni u jednoj gužvi iskoristio šansu i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Ovako je to izgledalo:

Očekivalo se da Zvezda posle pauze žešće napadne, to je i pokušala, ali je u 58. minutu "isekao" crveni karton posle još jedne Kangine velike greške - pogrešnog dodavanja, pa isključenja zbog povlačenja rivala sa obe ruke.

Kanga je ostao u šoku, ali šteta je već bila načinjena.

Od tog trenutka crveno-beli su zaigrali mnogo opreznije, Šerif je postepeno počeo da se oslobađa pritiska i na kraju je u nekoliko navrata stvorio opasne situacije pred odbranom domaćih, u kojoj je Aleksandar Dragović ponovo bio dominantan, a Radovan Pankov na momente nesiguran.

Sa druge strane, u Zvezdinim napadima u prvom planu je bio mladi rezervista Nikola Krstović, koji je uložio ogroman trud, skakao, gradio se sa loptom, ali nije bilo prostora ni načina da crveno-beli još jednom zatresu mrežu Moldavaca.

Odluka o tome ko će u sledeću rundu biće doneta sledeće nedelje u Tiraspolju, u utorak od 19 časova.

22:58

Gotova je utakmica!

Rezultat je Zvezda - Šerif 1:1!

22:54

Možda poslednji pokušaj - Ben sa 18 metara

Odigrao je dupli pas sa Krstovićem, pa šutirao slabo sa ivice kaznenog prostora.

Na drugoj strani potom je Katai sprečio šansu gostiju uklizavanjem

22:44

Kangino isključenje definitivno usporilo Zvezdu

Mnogo oprezniji su postali crveno-beli od kada igraju sa desetoricom.

Dok se bliži kraj meča, Zvezdine šanse postaju sve ređe i sa očiglednim oprezom vode računa i o tome da rival može da kazni to što imaju igrača manje.

22:35

"Zuje" lopte preko gola Šerifa

Sa leve strane je pokušao Ivanić, sa desne Gobeljić... Ostaje 1:1.

U toku je 73. minut i Šerif se oslobađa pritiska crveno-belih, koji sada moraju da ulože dodatni napor da pokriju teren bez Kange.

Crvena Zvezda-Šerif

22:30

Ovako je Kanga dobio crveni karton!

Srušio je Zvezdin vezista rivala sa leđa, rukama, i to sa već dobijenim žutim kartonom.

Glupost veziste crveno-belih na "Marakani":

Kanga Crveni karton
Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

22:20

Gelor Kanga napravio glupost!

Posle pogrešnog dodavanja, Zvezdin vezista uhvatio je sa obe ruke rivala, a prethodno je imao žuti karton i zbog toga je opravdano isključen.

Od 59. minuta Zvezda je sa igračem manje, a rezultat je i dalje 1:1.

Podsetimo, Kanga je sa leđa srušio igrača Šerifa i skrivio slobodni udarac iz kojeg je Šerif poveo u 33. minutu.

Katastrofalno veče Gabonca.

22:11

Prva šansa u nastavku - Falko sa 18 metara

Ivanić je dodao Falku na vrhu kaznenog prostora, on je gađao desnom i nije ugrozio golmana.

Nije bilo promena sastava na pauzi.

22:05

Pogledajte oba gola u slikama

Ovako je Šerif poveo udarcem Kastanjede iz "slobodnjaka"

A ovako su crveno-beli izjednačili u nadoknadi prvog dela, šutem Dionija.

22:02

Ovako je Dioni izjednačio!

21:48

POLUVREME!

21:46

GOL - 1:1!

Pogodio je Dioni posle još jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju!

Napadač crveno-belih ugurao je loptu u mrežu sa dva metra, usred još jedne serije Zvezdinih naleta!

21:43

Zvezda opet u naletu

Opet "visi" gol crveno-belih u vazduhu.

Centaršutevi, pokušaji glavom (Pankov), driblinzi (Katai)... Ali i dalje na semaforu piše 1:0 za Šerif.

U toku je 43. minut.

21:33

GOL! ŠERIF VODI NA MARAKANI 1:0!

Kanga je napravio faul u opasnoj zoni i Šerif je to kaznio!

Lukav udarac Kastanjede i vođstvo Moldavaca!

21:33

I Kanga je dobio žuti karton

Posle Sanoga, opomenut je i Kanga zbog faula sa leđa na oko 20 metara.

Opravdano je Rumun kaznio Zvezdinu "osmicu", koja je grubim prekršajem stvorila Šerifu šansu iz slobodnjaka.

21:27

Crveno-beli traže penal, Rumun kaže "NE"!

Pao je Dioni u duelu sa jednim čuvarom (Kristijanom), ceo stadion je tražio da Ovidiu Hategan pokaže na belu tačku, ali on to nije uradio.

Igra se dalje!

U toku je 27. minut i još je 0:0.

21:26

21:21

Zvezda je bila blizu!

Ogromne probleme stvaraju crveno-beli gostima po levoj, Ivanićevoj strani. Lopta je ponovo oštro ušla u centaršut na centaršut Rodića, Falko je pokušao da udari petom, ali je kasnio, a onda je Katai šutirao slabo.

U toku je 20. minut i još je 0:0!

21:17

Ovo je bila koreografija na početku meča!

21:12

Prva šansa za Zvezdu!

Ivanić i Katai kombinovali su po levoj strani, Ivanić je sjajno - petom odigrao dupli pas "desetki", ali je golman Šerifa istrčao na vreme da spreči opasnost.

21:10

Opasno! Šansa za Šerif

Spora reakcija igrača Zvezde posle kornera za goste, pokušaj glavom defanzivca Šerifa i srećom po crveno-bele lopta odlazi preko gola.

U toku je 11. minut i još je 0:0.

21:08

Aplauzi za Ivanića

Lep dribling Zvezdinog ofanzivca, kojim je bacio iz ravnoteže čuvara, usledio je centaršut, a onda i reakcija odbrane Šerifa.

Mirko Ivanić.

21:05

Ovako je dočekan Mikec

Poseban doček navijači Zvezde priredili su osvajaču olimpijske medalje Damiru Mikecu.

Pogledajte kako je reagovao na ovacije!

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

21:00

Utakmica je počela!

20:55

Na stadionu i Damir Mikec

Osvajač olimpijske medalje za Srbiju došao je da gleda utakmicu uživo, a tu je i odbojkaška reprezentacija, koja se priprema za Evropsko prvenstvo.