Crno-beli remizirali u Rusiji posle dosta uzbuđenja i nepravedne sudijske odluke.

SUDIJA POGREŠIO, ALI RIKARDO NIJE: Partizan oštećen u Rusiji, u Beograd donosi 1:1! Izvor: MN PRESS

Vreme je za najveći test ove sezone. Fudbaleri Partizana u četvrtak (18.00) gostuju Sočiju u Rusiji u okviru prvog meča 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Crno-beli će pokušati da preko petog najboljeg tima ruske Premijer lige stignu na korak od grupne faze i evropske jeseni.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je svesna da Partizan u ovom dvomeču nije favorit, iako je na žrebu bio povlašćen. Soči nema veliko evropsko iskustvo, ali poseduje ozbiljan kvalitet koji poziva na oprez.

"Parni valjak" će morati da malo promeni pristup za ovako snažnog protivnika, pa je jasno i da će sastav Partizana koji izabere Stanojević biti pragmatičniji nego do sada.

Partizan u meč sa Sočijem ulazi bez primljenog pogotka ove sezone, ali i pored sigurnih pobeda u Superligi i izbacivanja Dunajske Strede sa evropskog puta prošle sedmice, Soči je favorit.

Upravo bi u takvim okolnostima crno-beli mogli da na gostovanju u Rusiji budu relaksiraniji u svom pokušaju da stvore pozitivan ili makar neutralan rezultat pred revanš u Beogradu 12. avgusta.

19:56

KRAJ UTAKMICE - 1:1

Fudbaleri Sočija i Partizana su posle dosta uzbuđenja u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu remizirali 1:1.

Soči je poveo preko Noboe posle nepostojećeg penala, a ubrzo je konačan rezultat postavio Rikardo Gomeš na asistenciju Lazara Markovića.

Izvor: Profimedia

19:50

Igrače se još 5 minuta

Marko Milovanović je ušao umesto Rikarda.

19:44

85' - Bez šansi posle izjednačenja

Vrlo je uzavrela atmosfera na terenu, ali od gola Rikarda nismo videli neku pravu priliku pred golovima dva tima.

Stanojević pravi 3 izmene!

Odmah posle gola Rikarda, Stanojević pravi trostruku izmenu. Aleksandar Lutovac menja Markovića na densom krilu, Filip Holender menja Pantića na levom, dok Miloš Jojić ulazi umesto Bibarsa Natha.

19:32

73' GOOOOOOL, RIKARDO ZA 1:1!

Gol Partizana! Sjajno je prošao Lazar Marković po desnoj strani, uspeo da centrira na drugu stativu, a tamo Rikardo natrčava i izbliza postiže gol za 1:1.

19:28

Partizan oštećen na neshvatljiv način!

Neverovatna dešavanja u Sočiju! Vujačić je napravio faul van kaznenog prostora i sudija Dumitri Muntean iz Moldavije je svirao faul na ivici šesnaesterca, a reprezentativcu Crne Gore pokazao žuti karton.

Ipak, linijski sudija se u sve umešao i rekao glavnom arbitru da je faul bio u kaznenom prostoru, iako je TV snimak pokazao da to nije bio slučaj. Šokantna greška koja je oštetila Partizan, a Kristijan Noboa daje gol iz penala za 1:0!

19:25

66' - GOOOOOL, 1:0 ZA SOČI

Pogodak iz šokantnog penala!

19:24

64' - PENAL ZA SOČI, KAKAV HAOS!

Sudija je svirao slobodan udarac, da je faul Vujačića bio van šesnaesterca, a onda pomoćni sudija menja odluku.

Igrači Partizana protestuju!

19:19

Dve izmene Sočija

Burmistrov izlazi, iskusni Jusupov ulazi na teren. Popov je takođe izašao, a menja ga Zaika.

Još bez promena u redovima Partizana.

19:13

52' - Žuti kartona za... Stanojevića!?

Prilikom jedne situacije je Stanojević protestovao, a glavni sudija donosi odluku da mu pokaže javnu opomenu.

19:10

49' - Gužva je, crno-beli traže penal

Korner je bio sa desne strane za Partizan, Vujačić je posle odbijene lopte još jednom šutirao, pogodio igrača Sočija u grudi, a crno-belima se učinilo da je bilo igranje rukom. Ipak, tek na ponovljenom snimku je ova situacija bila razjašnjena.

19:05

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Krećemo!

18:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Partizan je stvorio jednu polupriliku za prvih 45 minuta kada Pantić nije uspeo da zahvati centaršut glavom, dok su domaći daleko više pretili. Soči je bio najbliži golu kada je Dugandžić pogodio stativu posle slabije reakcije golmana Popovića, ali na kraju poluvremena je rezultat 0:0.

Nije Partizan uspevao da izađe na kraj sa agresivnom i disciplinovanom odbranom Sočija.

18:45

43' - Baraću karton zbog neopreznosti

Fudbaler Sočija je "digao" Marka Živkovića neopreznim duelom za jednu visoku loptu, nezgodno je pao bek Partizana i to je čista javna opomena.

18:43

42' - Marković pored gola!

Solidno kombinovanje crno-belih po desnoj strani, Natho nalazi Lazara Markovića, koji iskosa sa ivice šesnaesterca snažno šutira pored gola.

18:40

38' - Preti Margasov

Fudbaler Sočija je pobegao po desnoj strani, Saničanin nije uspeo da izblokira centaršut po zemlji, ali Popović je siguran u svom petercu i hvata loptu.

18:37

35' - Uroševiću žuti karton

Sprečio je napad Sočija posle slabog vraćanja ostalih igrača u odbranu, a Urošević jednom igraču ruskog tima "udeljuje" lakat u lice prilikom duela. Stoga, opravdan žuti karton.

Slobodan Urošević

18:28

26' - STATIVA SOČIJA!

Koliko sada sreće za Partizana! Centrirao je sa leve strane Dugandžić, prešla mu je lopta preko noge i potom preletela Popovića na gol-liniji. Pogodila je stativu, odbila se potom od Saničanina, ali reprezentativac BiH uspeva da je izbije pre nego što je ušla u gol crno-belih.

Jako opasno pred golom Partizana pravo niotkuda.

18:22

20' - Šansa za Partizan, Pantić ne uspeva

Rikardo je bio na levoj strani, uspeo je da stvori sebi prostor za centaršut, odlično je to uradio, ali na šest metara od gola Sočija, Danilo Pantić ne uspeva da zahvati loptu glavom.

Ovo je moglo da bude vrlo opasno po Ruse...

18:19

16' - Popović spasio gol Partizana!

Loša reakcija odbrane Partizana prilikom napada Sočija. Preneli su loptu na levi bok, tamo nije bilo nikoga sa desne strane odbrane crno-belih, a Popović uspeva da spasi gol crno-belih istrčavanjem i blokiranjem udarca igrača Sočija.

Ovo je bila najbolja šansa na meču iz koje je Soči lako mogao da povede!

18:14

12' - Soči preti, Partizan neoprezan

Odlična reakcija Aleksandra Popovića među stativama Partizana. Calagov je dugo vukao loptu i nije bio ometan pri udarcu, koji golman crno-belih izbija u korner. Morala je odbrana da bude opreznija ovde...

18:11

10' - Dinamičan početak

Nije još bilo pravih prilika, ako izuzmemo onu reklo bi se slučajnu prečku Lazara Markovića. Ali videli smo do sada dinamičan početak na obe strane, dosta trčanja i tranzicija, a tek u poslednjih par minuta se malo smirila igra na obe strane.

18:06

5' - PREČKA LAZARA MARKOVIĆA!

Pravo niotkuda! Lazar Marković je centrirao sa desne strane, lopta mu je prešla preko stopala i na kraju taj udarac pogađa prečku gola Sočija i odlazi u gol-aut!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

18:01

UTAKMICA JE POČELA!

Krećemo u Sočiju, gde smo na tribinama već imali prilike da vidimo i zanimljiv transparent.

Ovo su igrači koje će Stanojević moći da uvede u igru:

Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Ostojić, Brežančić, Milovanović, Terzić, Jojić, Lutovac, Smiljanić.

16:59

Ovako će Partizan nastupiti

Izvor: UEFA PrintScreen

16:55

Soči u neobičnoj formaciji

Prema onome što je UEFA objavila na zvaničnom sajtu, Soči će igrati u svojevrsnoj mešavini 3-6-1 i 5-4-1.

Među stativama će biti Zabolotnji, u odbrani Margasov, Barać, Rodrigao, Prohin i Terehov. U sredini su Popov, Noboa, kapiten Cagalov i Burmistrov, dok će jedini napadač biti Dugandžić.