Uživo elsfborg - velež konferencijska liga prenos

Evropski san "rođenih" i dalje traje - hrabri Velež izborio remi u Švedskoj!

Ekipa Feđe Dudića remizirala je 1:1 sa Elfsborgom pa će o putniku u plej-of konferencijske lige odlučivati revanš na Grbavici!

Uživo elsfborg - velež konferencijska liga prenos Izvor: Anadolija/Elman Omić

Fudbaleri Veleža i dalje sanjaju svoj evropski san.

Nakon 33 godine "rođeni" su se plasirali u evropska takmičenja i potom ispisali istoriju eliminisavši sjevernoirski Kolerejn i grčki AEK, ali to nije kraj!

Velež je ponovo priredio iznenađenje i remizirao 1:1 sa Elfsborgom u Švedskoj!

Ekipa Feđe Dudića odigrala je hrabro na Boras Areni gdje je imala podršku svojih navijača i zasluženo izborila remi koji ju i dalje ostavlja u borbi za plasman u naredni krug.

Tako će o plasmanu u plej-of Konferencijske lige odlučivati revanš za sedam dana na stadionu Grbavica u Sarajevo.

Nije Elfsborg opravdao ulogu favorita, Velež je u najmanju ruku bio ravnopravan, u pojedinim trenucima i bolji, a statistika kaže da su Mostarci uputili 16 šuteva ka golu Elfsborga, naspram osam domaćih.

Uspio je Velež i da povede u 32. minutu kada se Radović najbolje snašao u gužvi, ali je vođstvo trajalo manje od dva minuta.

Neopreznost odbrane na brzo izvedeni slobodan udarac sa centra i zakašnjela reakcija Zeljkovića kumovali su pogotku Frika za konačnih 1:1.

u drugom poluvremenu viđena je borba na sredini terena, da bi u finišu i jedni i drugi pokušali da dođu do prednosti pred revanš, Velež je čak pokazivao i veću želju za trijumfom, ali će se zadovoljiti i sa remijem 1:1.

Revanš meč igra se za sedam dana na Grbavici.

Utakmicu pratite UŽIVO klikom na Razvoj događaja.

20:38

KRAJ! Elfsborg - Velež 1:1!

20:33

88' - Radovac

Nadmudrili su igrači Veleža protivnika, umjesto centaršuta iz slobodnog udarca bilo je to dodavanje za Radovca, ali on šutira pored gola

20:29

83' - Zajmović!

Bila je to solo akcija Zajmovića, izbacio je jednog igrača, ušao u šesnaesterac a onda poslao loptu pored gola

20:25

78 - Cvijanović pada u šesnaestercu

Tražio je rezervista Veleža penal nakon pada u šesnaestercu, ali Gil ništa nije svirao

20:22

77' - Velež pritišće

Dva pokušaja Veleža su izblokirana, na kraju je Hasanović šutirao preko gola

20:21

74 - Nove izmjene

Cvijanović i Vehabović zamijenili su Ćosića i Anđušića. Kod Elfsborga Ndione i Ondrejka zamijenili su Okelsa i Gojanija

20:19

73 ' - Ovčina izblokiran

Nova prilika za Velež, Ovčina je ušao u šesnaesterac ali sa čuvarom koji je na kraju izblokirao njegov pokušaj

20:19

73 ' - Ćosić!

Umalo da Ćosić iskoristi grešku domaćih, obišao je i golmana, ali je to bilo skroz lijevo u šesnaestercu i lopta mu je na kraju pobjegla u gol aut

20:17

66 '- Bernhardson umjesto Alma

20:16

64' - Mijenja Dudić

Umjesto Radovića i Pršeša ušli su Brandao i Radovac

20:08

63 ' - BOGDANOVIĆ!

Bogdanović je istrčao i intervenisao na nekih 30-ak metara nakon greške njegovih saigrača

20:02

56' - Pršeš!

Dugo je tekla ta akcija Veleža po lijevoj strani, na kraju Pršeš je šutirao sa 20-ak metara preko gola

19:55

50' - Žuti za Hasanovića

Hasanović je izgubio loptu na sredini terena, a onda vukao rukom Okelsa i sudija Gil mu je zasluženo pokazao žuti karton

19:53

48' - Zajmović šutira daleko od gola

Pokušao je Zajmović da iskoristi jednu odbijenu loptu, ali sa nekih 20 metara šutira daleko pored gola

19:53

Počelo je drugo poluvrijeme

19:35

Kraj prvog poluvremena - 1:1

19:34

46' - Korner za Velež

Anđušić je pokušao sa ivice šesnaesterca poslije kornera, međutim, otišlo je to preko gola

19:33

44' - Elfsborg prijeti

Zaprijetili su domaći, ali je ovaj napad izblokiran u korner

19:24

34' - GOOOL! Elfsborg - Velež 1:1!

Vođstvo Veleža trajalo je nešto manje od dva minuta. Fudbaleri Elfsborga brzo su izveli prekid na centru, Zeljković je loše ispratio dug pas ka Friku i ovaj je matirao Bogdanovića sa samo nekoliko metara.

19:21

32' - GOOOL! Velež vodi 1:0

Radović se najbolje snašao u gužvi poslije kornera i matirao Reninga za vođstvo Veleža 1:0!

19:18

30' - LARSON!

Odlična akcija Elfsborga za Larsona koji se ubacio u šesnaesterac i šutirao iskosa sa desne strane, ali Bogdanović brani, odnosno odbija u korner. Nakon udarca iz ugla nije bilo opasnosti.

19:14

"HOĆEMO POBJEDU"

Sa tribina Boras Arene čuje se skandiranje Veležovih navijača "Hoćemo pobjedu"

19:10

22' - Novi korner za Elfsborg

Domaći su izveli i drugi korner, ali nisu uspjelli da ugroze gol Veleža

19:07

19' - Žuti karton za Gojani

Robert Gojani dobio je žuti karton zbog starta đonom na Hasanovića

19:04

16' - Bogdanović siguran

Opasno ubacivanje u šesnaesterac za Okelsa, ali Bogdanović interveniše i hvata loptu ispred napadača domaćih

18:59

10' - Larson!

Bio je to dobar pokušaj kapitena Larsona iz slobodnog udarca, srećom lopta odlazi 30-ak centimetara iznad gola

18:57

9' - žuti karton za Isića

Štoper Veleža dobio je žuti karton nakon što je igrao rukom ispred napadača Elfsborga. Slobodan udarac za domaće na 20 metara

18:54

5' - Prvi šut ka golu

Prvi udarac ka golu uputio je Velež, Pršeš je šutirao iz prve sa nekih 20 metara ali lopta je završila 2,3 metra pored gola

18:52

4' - Majstorija Pršeša

Odlično dodavanja Pršeša iza kompletne zadnje linije Elfsborga, ali malo je nedostajalo da Ćosić stigne do te lopte i ona je u rukama Reninga