Ajaks poslije debakla "petardom" iskalio bijes na NEK-u! Tadić dvostruki strijelac i asistent!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Kopljanici" sjajno otvorili sezonu u holandskom prvenstvu!

ajaks pobijedio 5-0 dva gola i asistencija dušan tadić Izvor: EPA/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa prije nekoliko dana doživjeli du pravi debakl, kada su rezultatom 4:0 poraženi od PSV-a u Superkupu Holandije, ali su na najbolji mogući način otvorili holandsko prvenstvo!

Kopljanici su sav „bijes“ iskalili na NEK Najmehenu i napunili njegovu mrežu do vrha za pobjedu 5:0, uz fantastičnu partiju Dušana Tadića.

Dva gola, jedna asistencija, tri udarca ka golu - svi u okvir gola, dve velike šanse namještene, četiri ključna pasa i dva od dva uspješna driblinga učinak je srpskog reprezentativca za 58. minuta provedenih na terenu.

Više nije ni morao jer je već na poluvremenu Ajaks vodio sa 5:0, pa su drugih 45 minuta bili samo formalnost za ekipu Erika Ten Haga.

Počelo je pogotkom Sebastijena Alera u trećem, a goleada u Amsterdamu nastavljena je pogotkom Mazrauija poslije asistencije Tadića.

Nakon što je srpski reprezentativac namjestio gol saigraču, sve je krenulo po zlu za goste, koji su potom i sami sebi zabili gol preko Van Rooija.

A onda šou Dušana Tadića!

Svoj prvi gol na večerašnjoj utakmici postigao je na fantastičan način – „projektilom“ poslije kornera i odbijene lopte.

Tačku na i „kopljanici“ stavili su pet minuta prije kraja prvog poluvremena brzim kontranapadom u kojem je Bergujs bio asistent, a Tadić je bio egzekutor!