Tek drugo kolo, a Borusija već kiksala! 11 godina čekali na pobjedu, a sad su noćna mora za "milionere"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Holand i društvo razočarali navijače.

bundesliga borusija dortmund izgubila od frajburga Izvor: EPA/RONALD WITTEK

Skoro 11 godina čekao je Frajburg na pobjedu protiv Borusije Dortmund, a onda u 2021. upisao već dvije.

Ekipa Kristijana Štrajha u februaru je iznenadila „milionere“ da bi ove subote sa identičnih 2:1 ispratila Borusiju Dortmund.

Izgledalo je da će to biti savršen start sezone poslije pobjede 3:0 u kupu, a onda i „petarde“ protiv Kelna u prvom kolu, međutim, već u drugom kolu Bundeslige uslijedio je poraz. I to drugi zaredom, računajući 1:3 u Superkupu Njemačke protiv Bajerna.

Daleko je to bilo od savršenog meča Farjburga koji je imao svega 30 odsto posjed lopte i branio se većinu meča, ali su domaći na kraju zasluženo osvojio sva tri boda.

Ako ništa, zbog fantastičnog pogotka Grifa iz slobodnog udarca u šestom minutu, koji im je ulio dodatno samopouzdanje.

Borusija je napadala, imala loptu, međutim Holand i društvo su promašivali, a Frajburg koristio prilike iz kontranapada i iz jednog takvog poduplao prednost preko Šalaja.

Samo šest minuta kasnije smanjila je Borusija autogolom Kajtela, ali je to bilo sve od Borusije koja nije uspjela da inicijativu i posjed lopte od gotovo 70 odsto i 19 udaraca ka golu pretvori u novi pogodak.

U ostalim mečevima drugog kola Volfsburg je preokretom stigao do pobjede 2:1 na gostovanju Herti i sa šest bodova u prva dva kola na najbolji mogući način otvorio sezonu.