čukarički crvena zvezda 1 2

Zvezda sa Brda na vrh tabele! Pavkov i Katai donijeli pobjedu, šampion strepio samo 3 minuta!

Dva tima koja su predstavljala Srbiju u evropskim kvalifikacijama odmjerila su snage u derbiju.

čukarički crvena zvezda 1 2 Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je pobijedila na Banovom brdu (2:1) i ponovo se izjednačila sa TSC-om, ekipom koja se nekoliko sati nalazila na vrhu superligaške tabele.

Golove za Stankovićev tim postigli su Pavkov i Katai, dok je jedini strijelac za ekipu Saše Ilića bio mladi Đorđe Jovanović, koji je stvorio dramu u finišu. Njegov gol u 89. minutu dao je nadu domaćem timu, ali pobjeda šampiona Srbije nije bila ugrožena u dodatna tri minuta meča.

Nakon teškog meča koji su crveno-bijeli u četvrtak odigrali u Klužu, Dejan Stanković nije mnogo mijenjao. Mjesto u startnoj postavi zauzeo je samo Strahinja Eraković, a igrači za koje bi se pretpostavilo da su umorni od meča i puta nisu dozvolili iznenađenja.

Blistali su u prvom dijelu Ivanić i Kanga, ali se srpski šampion dugo mučio da postigne gol. Morao je Kanga da se izvuče na desno krilo i pored Docića uputi centaršut koji je Pavkov udarcem glavom poslao u mrežu domaćih. Mladi Mićović nije mogao da interveniše i sa nekoliko metara je savladan za 0:1!

Prednost je duplirao Katai, nakon sjajnoj solo prodora, a treba istaći da je Zvezda i ranije mogla da riješi pitanje pobjednika. Ipak, to se nije desilo, pa smo lako mogli da dobijemo dramu na kraju!

Kada je Đorđe Jovanović u 89. minutu prepolovio prednost, ličilo je na veliko uzbuđenje, ali Čukarički nije imao snage da u nadoknadi stigne do izjednačenja.

Nakon šeste odigrane utakmice Crvena zvezda dijeli prvo mjesto sa TSC-om koji ima meč više, a to mjesto mogao bi da im preotme Partizan koji igra od 21:00 protiv Radničkog iz Niša.

21:15

Gol Jovanovića!

Pogledajte i gol kojim je Čukarički uspeo da smanji rezultat u finišu...

Pogledajte kako je Jovanović dao gol Zvezdi.

Kraj - 1:2!

Crvena zvezda je upisala pobedu na Banovom brdu, iako je u nadoknadi vremena strepela za ceo plen. Golovi Milana Pavkova i Aleksandra Kataija bili su dovoljni sTankovićevom timu, koji je pogodak primio nakon greške Miloša Degeneka i pogotka Đorđa Jovanovića.

20:55

Pogledajte fotografije sa meča na Banovom brdu!

Ovako je izgledao derbi 7. kola Superlige:

20:51

GOOOOOOOOOOL - Jovanović, 1:2!

89. minut - Šok za Crvenu zvezdu! Kiksnuo je Miloš Degenek, proklizao i dopustio Čoliću da se ubaci u kazneni prostor. Povratnu loptu Đorđe Jovanović šalje u gol crveno-belih!l Imamo dramu na Banovom brdu!

20:48

Još dve promene Zvezde!

86. minut - Izlaze Gejlor Kanga i Milan Pavkov, ljudi zaslužni za prvi gol na meču, a umesto njih su na terenu Veljko Nikolić i Lois Dioni.

20:43

Izmena!

81. minut - Neobičnu promenu pravi Dejan Stanković. Poslednjih desetak minuta odigraće mladi Petar Stanić, koji je zamenio Milana Rodića, iako je vezni igrač. Na terenu je Slavoljub Srnić umesto Aleksandra Kataija, a nešto ranije Nenad Krstičić zamenio je Mirka Ivanića.

20:35

Ofsajd!

73. minut - Postigao je gol El Fardu Ben, ali je bio u ofsajd poziciji kada mu je Aleksandar Katai poslao loptu. Ostaje 2:0 za Crvenu zvezdu.

20:30

Izmena!

68. minut - Mladog Radojičića koji je dobio priliku od prvog minuta menja povremeni mladi reprezentativac Srbije Uroš Drezgić.

20:23

Ivanić, pa Kanga!

62. minut - Sjajno je Pavkov nastavio napad do Ivanića, Mirko pokušao prvo šutem, pa da centrira u kazneni prostor, a Kanga nije uspeo da drugi udrac u istom napadu pretvori u gol.

20:19

GOOOOOOOOOOL - Katai, 0:2!

57. minut - Aleksandar Katai postiže gol! Nakon sjajnog solo prodora Mićović je odbranio njegov prvi pokušaj, ali je kod drugog udarca bio nemoćan. Crveno-beli dupliraju prednost.

20:16

Jovanović!

54. minut - Prvi ozbiljniji pokušaj Čukaričkog u nastavku meča. Đorđe Jovanović je šutirao, ali pravo u Borjana.

20:08

Nastavljamo!

46. minut - Meč Čukarićkog i Crvenog zvezde je nastavljen, uz jednu izmenu. Umesto Čolovića na terenu će biti Savić.

20:06

Pogledajte gol Pavkova!

Milan Pavkov je zatresao mrežu koju čuva Novak Mićović. Ovako je to izgledalo:

Prvi gol na derbi meču 7. kola Superlige.
19:50

Poluvreme - 0:1

Nakon 46 minuta fudbala, sudija šalje igrače oba tima u svlačionicu. Crvena zvezda je u finišu prvog dela igre stigla do prednosti, preko Milana Pavkova koji je glavom pogodio nakon Kanginog centaršuta.

19:44

GOOOOOOOOOL - Pavkov, 0:1!

40. minut - Centaršut Gejlora Kange i trzaj Milana Pavkova, koji je uz pomoć Mićovića kog je lopta pogodila trese mrežu Čukaričkog. Crvena zvezda vodi na Banovom brdu!

19:38

Kanga!

34. minut - Morao je bolje gabonac iz redova Crvene zvezde. Sjajno mu je Katai asistirao na dvadesetak metara od gola, ali njegov šut odlazi previsoko!

19:35

Ivanić!

31. minut - Malo više prostora za napad crveno-belih, još jednom je pokušao Mirko Ivanić, ali njegov šut sa distance lako je ukrotio Mićović.

19:32

Kiks Borjana!

28. minut - Klizava lopta, svetlost reflektora i neugodan ugao pod kojim je upućen udarac uticali su da Milanu Borjanu isklizne lopta iz ruku. Na njegovu sreću, ona je preko prečke otišla u korner, a ne u gol koji brani.

19:24

Ivanić!

20. minut - Sjajna akcija Rodić - Pavkov - Ivanić završena je lob udarcem levog krila, ali je njegov pokušaj izbačen sa same gol-linije. Visoki Stefan Šapić uspeo je glavom da interveniše u poslednjem trenutku.

19:19

Katai!

16. minut - Probao je i ofanzivac Zvezde, imao je dobru poziciju, ali njegov udarac sa ivice kaznenog prostora odlazi pored stative.

19:18

Degenek!

14. minut - Neobična situacija u kojoj se našao Miloš Degenek mogla je da donese gol. Pokušao je defanzivac Zvezde udarcem sa dvadesetak metara, ali Mićović izbacuje u korner.

19:16

Kajević!

12. minut - Prva ozbiljnija prilika na meču, zaprretio je domaći tim. Đorđe Jovanović je sjajno odložio loptu na desnu stranu, a nakon neuspešnog centaršuta na odbijenu loptu natrčao je Asmir Kajević. Šutirao je pravo u ruke Milana Borjana.

19:11

Povreda!

6. minut - Upravo je mladi Janković ostao da leži uz gol-aut liniju, nakon duela sa Strahinjom Erakovićem. Nakon kratke intervencije lekara, nastaviće meč.

19:07

Promena!

U odnosu na najavljeni sastav Čukaričkog, na terenu nema Ndiaja, a igra mladi reprezentativac Srbije Aleksa Janković.

19:04

Meč je počeo!

1. minut - Utakmica na Banovom brdu krenula je napadom Čukaričkog, a nekoliko minuta je kasnila jer je domaćin uručivao svečane dresove Dociću i Kajeviću, ljudima koji proslavljaju jubilej u crno-belom dresu.