UŽIVO Francuska BIH kvalifikacije Svjetsko prvenstvo prenos

Otpisani "zmajevi" zaustavili svjetske prvake, Džeko pogodio, Grizman leđima donio bod Francuskoj!

Selekcija Ivajla Peteva napravila veliko iznenađenje u Strazburu i osvojila bod protiv favorizovane Francuske.

UŽIVO Francuska BIH kvalifikacije Svjetsko prvenstvo prenos Izvor: Profimedia

Poslije remija sa Finskom i poraza od Francuske reprezentacija BiH ponovo se susrela sa svjetskim šampiona i napravila veliko iznenađenje!

Iako nisu uspjeli da upišu prvi trijumf poslije 653 dana, "zmajevi" su priredili pravu senzaciju odigravši 1:1 sa Francuskom u Strazburu!

FRANCUSKA - BIH 1:1  (1:1)
/Grizman 40 - Džeko 36/

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme Francuzi su igrali sa igračem više, ali su i imali malo sreće, jer je Grizman praktično leđima postigao pogodak i tako spriječio prvu pobjedu reprezentacije BIH još od oktobra 2019.

A "zmajeve" je do remija u Strazburu vodio sjajni Edin Džeko, koji je odigrao fantastičnu utakmicu i doveo BIH u vođstvo u 36. minutu. Napadač Intera nije oklijevao nakon izgubljene lopte Francuza i preciznim udarcem matirao je Ljorisa za šok na tribinama, ali vjerovatno i pored malih ekrana, pa čak i ljubitelja fudbala u BIH.

Ipak vođstvo je potrajalo samo četiri minuta, jer je Grizman poravnao poslije kornera, ali uz asistenciju VAR-a.

Povratnik u Atletiko Madrid ramenom je uputio tu loptu u gol, Šehić ju je izvadio, ali ipak prekasno, prešla je zamišljenu liniju i Francuzi su izjednačili - 1:1.

Veretu je još u pvom poluvremenu bio na rubu drugog žutog kartona, ali ispostavilo se da je planove Francuza u nastavku poremetio Kunde grubim startom na Kolašinca praktično rped protivničkim golom zbog čega je zaradio direktan crveni karton.

Kolašinac je zbog te povrede morao da napusti teren i zamijenio ga je Ćivić.

Trebalo je Francuzima neko vrijeme da stvore novi pritisak, međutim odbrana BIH je uspješno čuvala prednost, a tom eje doprinio i sam Džeko koji je u više navrata pravio probleme Francuzima i izborio nekoliko slobodnih udaraca, čime je stvorio šanse da se ugrozi gol protivnika, ali prije svega i da se sačuva rezultat.

Uprkos brojnim izmjenama Dešan nije uspio da poremeti ekipu Ivajla Peteva koja je na kraju napravila fantastičan rezultat pred duel sa Kazahstanom u utorak.

"Zmajevima" ide na ruku i današnji remi Kazahstana i Ukrajine.

Pjanić preko gola!

89' - Izborio je Džeko slobodan udarac na nekih 28 metara od gola, izveo ga je Pjanić i poslao loptu preko gola

22:31

PREVLJAK!

86' - Dobro se Prevljak izborio za poziciju za šut, ali je na kraju to završilo preko gola

22:28

Napad "zmajeva"

Pjanić je ubacio dugu loptu u šesnaesterac za Džeku, napadač Intera uspio je da šutira pored Kimpembea, ali nije najbolje zahvatio loptu i ona je čak ostala u terenu

22:22

Pogba!

77'- Novi nalet Francuza, pogba je šutirao sa 20-ak metara, ali je Hadžikadunić izblokirao u korner

Opasan napad "zmajeva"

70' - Bio je to obećavajući napad BIH na kraju Varan izbacuje loptu u korner, a poslije nije bilo opasnosti po gol Ljorisa

22:08

Cipetić mijenja Sušića

22:06

Francuzi ponovo napadaju

61' - Duboa je šutirao iz daljine, međutim, nedovoljno dobro da ugrozi Šehića

22:04

Mbape!

59' - Ubacio se Mbape u šesnaesterac gdje je pao i tražio jedanaesterac, ali Šerer odmahuje rukom

21:59

Kolašinac ne može da nastavi utakmicu!

Eldar Ćivić zamijenio je Kolašinca koji ne može da nastavi utakmicu. mijenjao je i Didije Dešan i umjesto Veretua ušao je Duboa. Prethodno je na poluvremenu umjesto Lemara ubacio Čuamenija.

21:57

CRVENI KARTON!

50'-  Kunde je grubo startovao na Kolašinca i Šerer mu je nakon gledanja snimka u VAR sobi pokazao crveni karton. Francuzi će sa igračem manje igrati gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

21:50

Počinje drugo poluvrijeme

21:36

Kraj prvog poluvremena u Strazburu!

21:31

Grizman!

44' - Dobra akcija Francuske koju je završio Grizman udarcem pored gola

21:29

GOOOL! Francuska - BIH 1:1!

40' - Francuska je ekspresno izjednačila. Grizman je skočio poslije kornera i leđima udario loptu koju je Šehić izvadio, ali je nakon reakcije iz VAR sobe Šerer pokazao da je GOL!

21:25

GOOOOL! BIH VODI 1:0!

36' - GOOOL! Izgubili su Francuzi loptu ina nekih 30-ak metara, a Edin Džeko nije oklijevao. Napadač Intera odmah je šutirao i matirao Ljorisa!

21:21

Umalo evrogol!

Kimpembe je izbio loptu sprečavajući kontranapad i umalo da ona završi u golu Šehića

21:17

Žuti karton za Veretua

Francuski veznjak zaradio je karton zbog prekršaja nad Demirovićem

21:17

Benzema kao defanzivac

28' - Novo ubacivanje Pjanića iz slobodnog udarca, Benzema je intervenisao i izbacio loptu u korner.

21:15

STATIVA!

27' - Kilijan Mbape je nakon driblinga opalio po lopti i pogodio stativu!

21:09

Gužva u šesnaestercu "zmajeva"

21' - Opasno je bilo u šesnaestercu BIH, nekoliko puta ubacivali su Francuzi, međutim, lopta je na kraju završila kod Šehića

21:03

Džeko!

14' - Prvi šut ka golu Francuza, pokušao je Džeko sa ivice šesnaesterca poslije akcije sa Demirovićem, ali je to završilo preko gola

21:02

Ponovo Benzema prijeti

13' - Pokupio je Benzema odbijenu loptu nakon dugog pasa, šutirao, ali je lopta zakačila Hadžikadunića i završila u rukama Šehića

20:56

Pritisak Francuza

Francuzi imaju inicijativu, izveli su i korner, ali nije bilo opasnosti po gol Šehića

20:51

BENZEMA!

4' - izašao je Benzema pred Šehića, golman BIH mu je odbranio zicer, ali je francuski napadač ipak bio u ofsajdu

20:50

Prva prilika pred golom Francuza

Bio je to slobodan udarac koji je ubacio  Pjanić, ali je Demirović bio u ofsajdu

20:48

Počeo je meč u Strazburu

20:19
Izvor: Facebook/Nogometni savez BIH

19:55

VAR u Strazburu

Od ovog kola u kvalifikacijama za Mundijal koristi se VAR tehnologija pa će u VAR sobi biti sudije Fedaji San i Lionel Čudi.