srbija katar prijateljska utakmica

Srbija razbila prvaka Azije - tako se to radi: Četiri komada Kataru pred Luksemburg, Piksijevi "orlovi" su spremni!

Fudbaleri Srbije na prijateljskom meču u Mađarskoj odlično odradili posao koji se od njih očekivao!

srbija katar prijateljska utakmica Izvor: MN PRESS

Fudbalska reprezentacija Srbije uspješno je odradila obaveznu proveru pred mečeve kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru. Upravo je domaćin Mundijala 2022. bio ta obavezna provjera, koju je selekcija Dragana Stojkovića Piksija lagano ispratila "pokerom" golova.

SRBIJA - KATAR 4:0 (2:0)
/Kuki ag. 2, Jović 17, Vlahović 60, Milenković 84/

Pričao je to i prije utakmice u Debrecinu selektor Stojković da ovaj meč nije ništa spram onih koji nas čekaju protiv Luksemburga u subotu i Republike Irske narednog utorka. Ali ni Katar nije bio ništa posebno pred njegovom "promiješanom" ekipom Srbije.

Šampion Azije iz 2019. godine je već poslije manje od 120 sekundi imao zaostatak kada je Bualem Kuki postigao autogol nakon ubačene lopte Filipa Đuričića.

Upravo je Đuričić bio jedan od najboljih u drugačijem sastavu Srbije, gdje su glavne uloge zauzeli napadači Luka Jović i Dušan Vlahović, a kapitensku traku u prvom poluvremenu ponio povratnik u ekipu, Matija Nastasić.

Dva pomenuta napadača su i uspjela da se upišu u strelce. Luki Joviću je to pošlo "za nogom" već u 17. minutu kada je poslije velikog odrađenog posla Đuričića iz okreta uspio da matira golmana Katara.

Do poluvremena je Srbija mogla i do trećeg gola, ali je on stigao "tek" poslije punog časa igre kada je Dušan Vlahović lako materijalizovao šansu koja mu se otvorila i prostor koji je dobio od protivničke odbrane.

Na kraju, kada se činilo da će sve do kraja utihnuti, Nikola Milenković je udarcem glavom poslije kornera postigao i četvrti gol za Srbiju na meču, kao odlična najava za ono što bi "orlove" moglo da čeka protiv nezgodnog Luksemburga za tri dana u Beogradu (4. septembar u 18.00).

22:34

KRAJ UTAKMICE!

Pobeda Srbije 4:0 protiv Katara u Mađarskoj! Odlična partija "orlova", golovi Luke Jovića, Dušana Vlahovića i Nikole Milenkovića uz autogol Kukija su bili dovoljni da se pokaže moć pred ono glavno - kvalifikacione mečeve protiv Luksemburga u subotu i Republike Irske u utorak.

22:26

4:0! NOVI GOL ZA SRBIJU!

Nikola Milenković je strelac i to posle odličnog skoka nakon kornera sa desne strane!

22:24

Zatišje u Mađarskoj

Imala je Srbija polušansi, Katar je u jednom navratu pokušao po levom boku, ali generalno bez većih opasnosti pred golovima dva tima. Srbija ima sigurnu prednost.

22:17

75' - Ulazi Radonjić

Na terenu je umesto Darka Lazovića.

22:06

Peta izmena Srbije

Uroš Račić je na terenu i to umesto Nemanje Maksimovića.

22:01

60' - GOOOOOL, VLAHOVIĆ 3:0!

Novi gol za Srbiju, napadač Fiorentine je neumoljiv! Brzo je pobegao odbrani Katara i potom lako realizovao situaciju, kao na treningu!

21:57

Još dve izmene u timu Srbije

Još izmena - Andrija Živković ulazi umesto Veljka Birmančeića, dok će Saša Lukić zauzeti mesto Nemanje Gudelja.

21:55

52' - Prva odbrana Svilara

Njegova prva odbrana u reprezentaciji Srbije, a Pedro je pokušao posle prodora po desnoj strani. NIje ovo bilo previše teško za sina slavnog golmana Ratka Svilara, čoveka koji je svojevremeno upisao devet nastupa u reprezentaciji Jugoslavije.

21:52

51' - Beži lopta Joviću

Ovo je moga oda budi prvi opasniji napad Srbije u nastavku, ali je Joviću po ulasku u šesnaesterac sa leve strane lopta ipak pobegla i golman Katara istrčava na vreme.

21:47

DEBITANT U DRUGOM POLUVREMENU

Promene u timu Srbije - na terenu je debitan Mile Svilar koji među stativama menja Rajkovića. Tu je i Miloš Veljković, koji će zameniti Matiju Nastasića.

21:32

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Više nego korektno prvo poluvreme u Mađarskoj! Dva pogotka, autogol Kukija, a onda i pogodak Luke Jovića u 18. minutu. Moglo je tu da bude još golova, ali ovde je najvažnije da se niko ne povredi...

Srbija - Katar 2:0

21:26

41' - Jović pokušava!

Udarac levicom sa distance, pokušao je igrač Real Madrida, ali Jovićev udarac side pravo u naručje golmana Katara.

21:19

34' - Đuričić, zamalo!

Imala je Srbija nekoliko solidnih polu-kontr u prethodnom periodu, a sada je Đuričić ponovo bio u centru pažnje.

Lepo je prošao, poveo loptu do ivice šesnaesterca, a nejgov udarac po zemlji ide malo pored stative gola Katara!

21:08

Umalo 3:0 za Srbiju!

Tek što je Jović dao gol, zamalo još jedan za "orlove". Birmančević je dodao Vlahoviću, njegov udarac izbija štoper Katara malo ispred gol-linije, lopta se vraća Birmančeviću koji gotovo iz mrtvog ugla nije mogao bolje od spoljnog dela stative!

21:04

18' - GOOOOOL, SRBIJA VODI 2:0!

Luka Jović je strelac! Odličan napad Srbije, Filip Đuričić je oteo loptu na sredini, napravio prodor i dodao je Joviću: Napadač Real Madrida pravi "varku", a onda iz okreta dobro završava napad!

20:59

13' - Bez mnogo dešavanja

Imala je Srbija upravo jedan slobodan udarac koji je izveo Gudelj, centrirao je u šesnaesterac Katara, ali nije baš bio precizan.

20:54

7' - Prvi šut Katara, ali...

Prvi pokušaj Katara, Budijaf je pokušao sa distance iz slobodnog udarca, ali se ona jedva dokotrljala do golmana Rajkovića.

20:48

GOOOOOL, SRBIJA VODI 1:0 POSLE 2 MINUTA!

Autogol Katara, kakav početak meča! Đuričić je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu u šesnaesterac, a Kuki nije imao sreće, pa reprezentativac Katara smešta loptu u svoju mrežu. Nisu ni puna dva minuta prošla od početka utakmice!

20:45

POČELA JE UTAKMICA!

Nastasić je večeras kapiten Srbije, a igramo u beloj opremi. Napred "orlovi"!

20:40

Bliži se početak meča!

Srbija počinje septembarski ciklus mečeva, ali ono najvažnije tek sledi u subotu i narednog utorka, protiv Luksemburga i Republike Irske.

20:28

Ovako su se "orlovi" spremali za Katar

Malo šetnja, malo istezanje... Bliži se početak meča u Mađarskoj:

20:17

Rezerve Srbije poznate, zvezde tima van protokola

Na klupi Srbije na ovom meču su Dmitrović, Terzić, S. Mitrović, Radonjić, Živković, Veljković, Milinković-Savić, Ilić i Svilar.

U protokolu nema Dušana Tadića, Aleksanda Mitrovića, Filipa Kostića...

Aleksandar Mitrović
Izvor: Profimedia

20:04

Ovo je tim Srbije!

Dragan Stojković Piksi je izabrao, a Srbija će ponovo igrati u formaciji 3-4-1-2:

Rajković - Milenković, Nastasić, Pavlović - Lazović, Maksimović, Gudelj, Birmančević - Đuričić - Jović, Vlahović.

Dakle, Veljko Birmančević je jedini debitant u startnoj postavi, on će igrati po levom boku, Nastasić je povratnik u nacionalni tim, a imamo i strašan tandem u napadu - Jović i Vlahović će biti naše udarne igle protiv Katara!

19:47

Ovo je sastav Katara

Katar nastupa sa sledećih 11 igrača: Alšib - Migel, Hasan, Albajati, Salman, Alaeldin, Alhajdos, Budijaf, Alravi, Kuki, Ali.

Još uvek čekamo sastav Srbije...

18:15

Ko će igrati za Srbiju?

Večeras treba očekivati značajno rotiran sastav, a poznato je i ko bi trebalo da ga čini.

Čitajte na MONDU.

18:00

Dobrodošli u MONDO Live

Budite i večeras uz MONDO, pratićemo uživo dešavanja na prijateljskoj utakmici između Katara i Srbije koja se igra u Debrecinu u Mađarskoj od 20.45 časova.

UKRATKO

• Srbija - Katar 4:0
  • Srbiju posle Katara očekuju mečevi protiv Luksemburga (4. septembar, Beograd) i Republike Irske (7. septembar, Dablin) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.