Kakva šamarčina za Napoli: Drugoligaš im na "Maradoni" utrpao pet komada!

Član Serije B, ekipa Beneventa deklasirala je Napoli rezultatom 1:5 u prijateljskom susretu na stadionu "Dijego Armando Maradona".

Napoli - Benevento 1:5, prijateljska utakmica Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

Iako je trener kluba iz Napulja Lućano Spaleti izveo kombinovan tim bez reprezentativaca Italije, računajući samo na prvotimce Kostasa Manolasa, Fabijana Ruiza, Matea Politana i Irvinga Lozana, ipak još bride obrazi svima u klubu.

Ekipa Fabija Kaserte je pogocima Đakoma Kalooa i Rikarda Improta riješila prvo poluvrijeme u svoju korist, da bi Napoli u nastavku smanjio iz penala golom Politana, ali su gosti preko Dama Fulona, Roberta Insinjea i Bruna Umilea, do kraja do vrha napunili mrežu Napolitanaca.

Baš težak poraz, kojem se niko nije nadao u Napulju, bez obzira što je u pitanju prijateljska utakmica.

Poslije dva kola u Seriji A, Napoli ima maksimalan učinak, a u subotu dočekuje torinski Juventus, dok je benevento u prve dvije utakmice osvojio tri boda i u petak će ugostiti Leće.