kup rs 2021 2022 proleter borac

Borčeva "petarda" u Tesliću: Meleg poveo crveno-plave ka trijumfu, oduševili debitanti!

Šampion BiH superiorno je prošao u osminu finala Kupa Republike Srpske

kup rs 2021 2022 proleter borac Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac prvi je učesnik osmine finala Kupa "Dr Milan Jelić" za sezonu 2021-2022.

Crveno-plavi su ovog popodneva, na stadionu "Radolinka" u Tesliću, trijumfovali nad Proleterom rezultatom 1:5, te se mirno okreću obavezama u m:tel Premijer ligi BiH, u okviru koje će u subotu gostovati u Tuzli.

PROLETER – BORAC 1:5 (0:2)
/Savić 66 – Meleg 29 penal, 45+1 penal, Drča 68, Jotić 82, 90/

Trener Borca Nemanja Miljanović nije na ovom meču mogao da računa na četiri igrača koja su sa mladom reprezentacijom BiH (Ćetković, Kulašin, Begić i Milojević) te na trojicu koji su trenutno priključeni juniorskoj bh. ekipi (Damjanović, Daničić i Erić).

Strateg crveno-plavih danas je, prema očekivanjima, na teren Radolinke poslao kombinovani sastav, a put do pobjede "prokrčio" je iskusni Dejan Meleg.

Nekadašnji vezista Vojvodine i Crvene zvezde danas je dva puta bio precizan sa bijele tačke. Prvi put je realizovao penal nakon što je kapiten Proletera Rade Popović u šesnaestercu oborio Davida Čavića, a zatim i kad je Srećko Lale igrao rukom.

Polovinom drugog dijela, zatresla se i mreža Borca, kada je pogodio Stefan Savić, ali onda su na scenu stupili debitanti u crveno-plavom dresu.

Luka Drča, koji se već predstavio treneru Miljanoviću u Mrkonjić Gradu na prijateljskoj utakmici protiv Slobode, pogodio je samo dva minuta nakon Savićevog gola, dok je Jotić poentirao dva puta u posljednjih deset minuta.

Preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Republike Srpske igraju se sutra.

PROLETER: Matović, Lale, Kopanja, Marković, Popović, Savić, Miladić, Travar, Knežević, Nikolić, Kutić. Trener: Dalibor Ignjić.

BORAC: Lakić, Vukmanović, Jovanović, Drča, Subić, Vojnović, Meleg, Čavić, Vuković, Gajić, Živković. Trener: Nemanja Miljanović.

Drina – Sutjeska

Željezničar Sport tim – Borac (Kozarska Dubica)

Kraj utakmice

Završen je meč u Tesliću, Borac je trijumfovao nd Proleterom 1:5!

18:22

90' - GOOOOOOOL, 1:5!

Peti gol za Borac, ponovo je strijelac bio Jotić!

18:14

82' - GOOOOL, 1:4!

Nakon Drče, još jedan debitant pogađa za Borac!

Sada je mreži Proletera zatresao Vasilije Jotić!

18:02

71' - Stativa Melega!

Dvostruki strijelac za Borac sada je pogodio stativu iz slobodnog udarca!

18:01

70' - Žuti kartoon za Kutića nakon faula nad Čavićem

18:00

68' - GOOOOOOL, 1:3!

Ponovo Borac ima dva gola prednosti, debitantski gol postigao je Luka Drča!

Izveo je Dejan Meleg korner sa desne strane, a štoper juniorske selekcije glavom sproveo loptu u mrežu!

17:58

66' - GOOOOL, 1:2!

Smanjio je Proleter zaostatak za Borcem!

Želimir Nikolić je centrirao sa desne strane, a loptu u gol sproveo Stefan Savić!

17:57

66' - Žuti kartoni za Čavića

17:55

63' - Borac rutinski čuva prednost

Lako igrači šampiona BiH čuvaju prednost od dva gola koju su stekli u prvom poluvremenu.

17:50

58' - Ukazuje se pomoć Lakiću

Ljekarska ekipa Borca ušla je na teren da ukaže pomoć golmanu koji se požalio na povredu nakon duela sa protivničkim igračem.

17:40

49' - Marković preko gola

Izveo je prvotimac Proletera slobodan udarac sa 20-ak metara od gola, ali je loptu poslao preko prečke Lakićevog gola.

17:37

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljena je utakmica na stadionu Radolinka.

17:23

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvrijeme, Proleter - Borac 0:2!

17:21

45+1' - GOOOOOOL, 0:2!

Uduplao je Borac vođstvo, drugi današnji gol Dejana Melega!

Srećko Lale je igrao rukom u šesnaestercu Proletera, pa je dosuđen penl i Meleg je opet bio siguran.

17:18

45' - Drugi penal za Borac!

17:18

Još minut do kraja prvog poluvremena

17:09
Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

17:09

35' - Ne može golman Proletera da nastavi meč

Zbog povrede Darjan Matović napušta teren, među stative staje Srđan Ristić.

17:07

17:03

29' - GOOOOOL, 0:1!

Borac je poveo u Tesliću, jedanaesterac je u gol pretvorio Dejan Meleg!

17:01

27' - Penal za Borac!

Popović je bio u duelu sa Vukovićem pred golom Proletera, dosuđen je penal!

16:56

22' - Loš pokušaj Živkovića

Dubinsku loptu je poslao Meleg, krenuo je Živković ka golu, dobro ga je pratio Lale i onemogućio napadača Borca da bolje šutira.

16:54

21' - Žuti karton za Vukovića

16:54

19' - Drča!

Izveo je Borac slobodan udarac sa lijeve strane, mladi defanzivac Borca Drča šutirao glavom, ali je golman Teslićana Matović odbranio taj pokušaj.

Trenutno mu se zbog povrede drugi put ukazuje pomoć na terenu.

16:51
Izvor: Screenshot

16:47

12' - Prvi pokušaj Proletera

Savić je izveo slobodan udarac, ali je šutirao direktno u Lakića. Žute kartone su, nakon verbalnog duela, dobili Lale u Proleteru i Lakić u Borcu.

16:45

11' - Meleg!

Odlično je slobodan udarac izveo Meleg, ali Matović interveniše!

16:45

9' - Sjajna prilika za Borac!

Odličnu šansu imao je Čavić!

Izašao je sam ispred Matovića, koji je odbranio njegov udarac, dok se u nastavku akcije, van šesnaesterca, na travi našao Živković.

Dosuđen je slobodan udarac, uprkos buri protesta domaćih igrača, kojima je zbog prigovora sudija Dragan Kesić pokazao tri žuta kartona.

16:34

1' - Počela je utakmica!

16:31

Igrači obje ekipe u ovim trenucima izlaze na teren

16:21

Jubilej Aleksandra Vojnovića

Vezni fudbaler Borca Aleksandar Vojnović igra danas 50. utakmicu u crveno-plavom dresu!