uživo bih kazahstan kvalifikacije svjetsko prvenstvo prenos

NIŠTA OD PREOKRETA! Kazahstanci pogodili u nadoknadi za šok na Bilinom polju!

Reprezentacija BiH remizirala 2:2 sa Kazahstanom koji je pogodio u petom minutu sudijske nadoknade!

uživo bih kazahstan kvalifikacije svjetsko prvenstvo prenos Izvor: Anadolija/Elman Omić

Dva puta Kazahstanci su iznenadili Ukrajince i otkinuli im bod, a novi šok priredili su u Zenici!

Reprezentacija BIH odigrala je 2:2 sa Kazahstanom i ostala bez pobjede uprkos velikom preokretu u drugom poluvremenu.

Golovima Pjanića sa penala i Menala "zmajevi" su poveli 2:1 samo četiri minute prije kraja, ali je Baktijor Zajnutdinov u petom minutu sudijske nadoknade udarcem iz slobodnog udarca matirao Šehića i postavio konačnih 2:2.

BiH je tako propustila sjajnu priliku da se izjadnači sa Finskom i Ukrajinom na drugom mejstu na tabeli, sa jednim mečom manje od Ukrajinaca.

Skupo su selekciju Ivajla Peteva koštali promašaji njenog kapitena i najboljeg igrača na prošlom meču protiv Francuske.

Ovog utorka Edin Džeko je promašivao stopostotne šanse sa pet (!), šest i osam metara, a kazna Kazahstanaca je bila surova!

Kazahstan i BIH sada imaju po tri boda, a dva više imaju Ukrajina i Finska, dok je Francuska nakon pobjede nad Finskom sa 12 bodova iz šest mečeva praktično nedostižna na prvoj poziciji u Grupi D.

GOOOL! BIH - Kazahstan 2:2!

90+5 Kazahstan je izjednačio na 2:2! Zajnutdinov je pogodio iz slobodnog udarca i izjednačio na 2:2!

22:35

GOOOL! BIH - Kazahstan 2:1!

86' - PREOKRET ZMAJEVA KOJI VODE 2:1! Pjanić je ubacio iz kornera, a Menalo glavom pogodio za 2:1 i veliki preokret na Bilinom polju!

22:30

Džeko - nova stopostotna šansa!

82' - još jedan veliki promašaj Džeke, Odlična akcija "zmajeva" ali Džeko na osam metara loše šutira i Kazahstanci izbacuju u korner.

22:28

Tri kornera za Kazahstan - ništa od gola

22:27

Prevljak mijenja Demirovića

22:26

Kontranapad Kazahstana

79' - Vasiljev je pokušao poslije kontre, šutirao je direktno u Šehića

22:25

Novi pokušaj Džeke

77' - Kapiten BiH šutirao je pored gola

22:23

GOOOL! BIH - Kazahstan 1:1!

74' - Pjanić je bio siguran sa bijele tačke i matirao Šatskog za izjednačenje 1:1!

22:18

PENAL ZA BIH!

Maročkin je oborio Džeku i dosuđen je jedanaesterac.Reagovali su iz VAR sobe i još jednom se pregledao snimak, ali je odluka ista - jedanaesterac!

22:07

Žuti karton za Džeka

Edin Džeko je zaradio žuti karton zbog prigovora sudiji. Menalo je zamijenio Hadžikadunića

22:03

Demirović!

56' Demirović je pokušao glavom poslije ubacivanja s desne strane, ali Šatski to hvata. Prethodno je BIh imala opasan napad preko Stevanovića, ali je njegov centaršut u peterac izblokiran

22:00

Gojak mijenja Nalića

22:00

GOOOOL! BIH - Kazahstan 0:1!

52' - KAZAHSTAN VODI 1:0! Kazahstanci su izveli svoj prvi korner na utakmici i stigli do vođstva. Kuat se najbolje snašao i pogodio za šok na Bilinom polju!

Kraj prvog poluvremena!

Nakon šuta Ahmedhodžića koji odlazi pored gola sudija je svirao kraj prvog poluvremena. Šteta zbog rezultata 0:0 nakon silnih prilika koje su promašili bh. reprezentativci.

21:34

Kolašinac!

45+1' - Kakva prilika za BIH. Prava opsada gola Kazahstanaca, nakon dva izblokirana pokušaja pokušao je Kolašinac iskosa sa lijeve strane, ali lopta ode pored gola

21:30

Nalić preko gola

43' - Nalić je isprobao šut, neuspješno

21:28

Prvi pokušaj Kazahstanaca

41' - Vasiljev je vukao kontru a onda šutirao sa nekih 25 metara, mađutim, daleko od gola

21:24

Šatski brani nogom!

36' - Demirović u odličnoj šansi, dobro šutira, ali Šatski jedva nogom brani i lopta odlazi i korner

21:23

Nova prilika za "zmajeve"

Ponovo dodavanje Pjanića za Džeku, međutim, prebrza lopta

21:18

Žuti karton za Hadžikadunića

Hadžikadunić zbog ovog kartona neće moći da igra narednu utakmicu protiv Kazahstana

21:12

Pjanić - Džeko - korner!

24' - Dobro dodavanje Pjanića u šesnaesterac za Džeku, koji se okreće i šutira, ali je njegov pokušaj izblokiran u korner

21:10

Umalo Pjanić!

22' - Džeko još jednom dobro dijeli loptu, ovog puta za Pjanića, koji kasni bukvalno sekund i golman Šatski je pokupio loptu

21:09

Kolašinac pored gola!

21' - Nastavljaju se napadi reprezentacije BIH. Džeko je ostavio za Kolašinca koji se ubacio u šesnaesterac Irske i pogodio spoljni dio mreže.

21:06

Nevjerovatan promašaj Džeke!

18' - Nova stopostotna prilika za Džeku. Nevjerovatno šta je napadač Intera promašio. Ponovo je to bilo ubacivanje sa desne strane, a Džeko je sa linije peterca neometan poslao loptu preko gola.

20:59

Nova šansa za Džeku

11' - Napadač "zmajeva" sada je pokušao udarcem sa 20-ak metara, lopta odlazi preko gola

20:53

DŽEKO!

5' - Stopostotna šansa za Džeku. Stevanović je ubacio brzu loptu na šest metara, a kapiten BIH šutirao je preko gola. Nije uspio najbolje da zahvati ovu loptu koja je malo odskočila i propala je odlična prilika za vođstvo već na samom startu meča.