Važna pobeda za šampiona Srbije pred dva veoma bitna meča, protiv Brage i Partizana.

ZVEZDA SPREMNA ZA EVROPU I PARTIZAN! Stanković probao ČETIRI napadača, ali snaga su Ivanić i Katai! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je lako i ubedljivo savladala novosadski Proleter (3:0) u osmom kolu Superlige i tako nastavila poteru za najvećim rivalom. Upravo Partizanu gostovaće u sledećem kolu, ali pre nedelje ima još važnog posla.

bila je ovo poslednja provera za srpskog šampiona pred dva meča koji mogu da obeleže jesen crveno-belih. U četvrtak će u Beogradu gostovati Braga u prvom kolu Lige Evrope, dok će tri dana kasnije biti odigran najveći meč srpskog fudbala. Za te utakmice je se večeras, u lakoj pobedi protiv Novosađana, pripremio tim Dejana Stankovića.

Mladi trener danas je proslavljao 43. rođendan, stadion njegovog kluba je otprilike 15 godina stariji, a navijači su imali povoda da se raduju na svojevresnoj rođendanskoj zabavi. Ipak, vreme za radost je prošlo uz poslednji sudijski zvižduk. Kreće analiza, pa priprema za veoma važne susrete.

Deluje da se Stanković za njih pripremao i nekim rotacijama na terenu. Odmorili su Borjan, Dragović i Ben, malo igrao Kanga, a šansu dobila čak četvorica napadača. Brinuće povreda Milana Pavkova o kojoj se za sada ne zna mnogo, a radovati što su minute dobili novajlija Rišairo Živković i mladi Marko Lazetić.

Koliko god napadača da izađe na teren, deluje da će Crvena zvezda živeti od majstorija Mirka Ivanića i Aleksandra Kataija. Njih dvojica su i večeras plesali, jedan sa dva pogotka, a drugi sa dve asistencije. dovoljno za pobedu i arhiviranje još jednog domaćeg rivala.

21:54

Kraj meča - 3:0!

Crveno-beli su rutinski savladali Proleter, a najzapaženiji je bio Aleksandar Katai, dvostruki strelac i začetnik akcije kod prvog gola.

21:43

Poslednje dve promene u Zvezdi!

78. minut - Izašli su Seku Sanogo i Aleksandar Katai, a umesto njih će finiš meča igrati Petar Stanić i Marko Lazetić.

21:41

OFSAJD!

77. minut - Asistirao je Katai za Gajića, koji je pogodio praznu mrežu, ali je desni bek bio u ofsajdu.

21:39

KATAI, 3:0!

75. minut - Ponovo asistent Mirko Ivanić, ponovo strelac aleksandar Katai. Još jedan sjajan pas u prostor, a ovog puta je strelac gola za crveno-bele umesto golmana morao da ''zalomi'' jednog od defanzivaca.

21:31

Treća izmena Zvezde!

68. minut - Gejlor Kanga menja Nenada Krstičića i odigraće poslednjih 25 minuta ovog susreta.

21:25

Druga izmena Zvezde!

62. minut - Milan Pavkov neće nastaviti meč, umesto njega je na terenu Filipo Falko.

21:23

Pavkov!

58. minut - Prekid zbog povrede Milana Pavkova. Pokušao je glavom, uputio šut ka golu, ali je tom prilikom dobio udarac. Njemu se trenutno ukazuje pomoć u kaznenom prostoru Proletera.

21:18

Pavkov traži penal!

54. minut - Sjajno je Rišairo Živković ubacio loptu u srce kaznenog prostora, ali Milan Pavkov nije stigao do nje. Snažni ofanzivac tvrdi da je oboren, ali Momčilo Marković pokazuje da se igra dalje.

21:16

POGLEDAJTE GOLOVE!

Ovako su igrači Crvene zvezde stigli do dva gola prednosti.

ČARKE!

48. minut - Sukobili su se Dilan Ortiz i Miloš Degenek uz korner zastavicu, dok su se borili za loptu, ali je taj incident prerastao u nešto malo ozbiljnije. Dok su igrači oba tima pokušali njih da smire, sa napadačem iz Kolumbije počeo je sukob Aleksandar Katai.

21:09

Nastavljamo!

46. minut - Crvena zvezda je krenula u napad na početku drugog dela meča.

21:09

Debituje Rišairo Živković!

Poslednje pojačanje Crvene zvezde dobija priliku u nastavku meča. On je zamenio Loisa Dionija i u nastavku meča će činiti napadački tandem uz Pavkova.

20:56

Zauvek Zvezdino dete!

''Iako godine lete, zauvek Zvezdino dete. Srećan rođendan, Mister'' piše na transparentu koji je razvijen preko severne tribine stadiona Rajko Mitić.

Izvor: FK Crvena zvezda

20:51

POLUVREME - 2:0!

Crvena zvezda je sigurnom igrom lako neutrala sve kvalitete Proletera. U kratkom roku, između 24. i 28. minuta, crveno-beli su dva puta tresli mrežu, pa na pauzu odlaze sa mirnih 2:0.

Strelci za tim Dejana Stankovića bili su Seku Sanogo i Aleksandar Katai. Sanogo je gol postigao sa ivice peterca, nakon asistencije glavom Miloša Degeneka, a posle uigrane akcije kojoj je prethodio centaršut Kataija. Samo četiri minuta kasnije, upravo njega proigrao je Mirko Ivanić, a Katai je nakon driblinga protiv golmana Petrića loptu plasirao u praznu mrežu.

20:48

Aplauzi za Stankovića!

43. minut - Navijači Crvene zvezde na stadionu u ovim trenucima čestitaju 43. rođendan Dejanu Stankoviću, koji je na početku susreta dobio poklon od vladimira Petrovića Pižona, klupske legende i njegovog prvog trenera u seniorskom timu.

20:40

Povreda Ortiza!

37. minut - U ovim trenucima je prekid jer lekarski tim Proletera ukazuje pomoć Kolumbijcu Dilanu Ortizu.

KATAI - 2:0!

28. minut - Najjače oružje Crvene zvezde - Ivanić i Katai.

Mirko je proigrao saigrača koji se ubacio iza leđa kompletne odbrane, zatim predriblao i Petrića, a onda lagano poslao loptu preko gol-linije na kojoj nikoga nije bilo.

Lako je Zvezda slomila otpor.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

20:30

Krstičić!

27. minut - Odlično se lopta namestila za Nenada Krstičića, ali on za nju nije. Mali nesporazum sa Dionijem i Pavkovom uticao je da ne bude potpuno spreman, pa iz kaznenog prostora prebacuje gol.

20:28

SANOGO - 1:0!

24. minut - Uigrana akcija Crvene zvezde nakon prekida i pogodak iskusnog veznog igrača. Katai je izveo slobodan udarac, Degenek bio najviši u skoku, a njegovu asistenciju Seku Sanogo sa nekoliko metara udaljenosti šalje u gol Proletera!

Seku Sanogo.

20:24

Pavkov!

21. minut - Centrirao je Mirko Ivanić, Milan Pavkov pokušao glavom na drugoj stativi, ali to nije bila idealna pozicija. Nije mogao da uputi udarac u okvir gola sa tog mesta.

20:21

Gordiću?

17. minut - Nesporazum u odbrani Crvene zvezde uspeo je da rešio Miloš Gordić, ali na jedan ne baš očekivan način. Bacio se unapred na ivici kaznenog prostora i visoku loptu glavom izbacio u polje.

20:12

DIONI!

9. minut - Sjajno je Francuz izbegao ofsajd, napravio je veliki problem Bašanoviću, ali nije uspeo da savlada Petrića. Još jednom je golman Proletera bolji od napadača Zvezde.

20:11

GAJIĆ!

7. minut - Silovito je krenula Crvena zvezda, a šansu je imao i desni bek Milan Gajić, koji se ubacio skroz na peterac rivala. Njegov udarac odlazi malo pored gola.

Milan Gajić

20:10

DIONI!

5. minut - Velika šansa za Francuza u redovima Crvene zvezde, ali nije iskoristio situaciju u kojoj se našao sam ispred golmana Petrića!

20:07

Bomba Krstičića!

3. minut - Loše izbačena lopta pala je tačno na nogu veznom fudbaleru Crvene zvezde. Krstičić je probao iz prve, sa ivice kaznenog prostora, ali njegov snažan udarac odlazi preko gola.

20:03

Meč je počeo!

Utakmica osmog kola Superlige između Crvene zvezde i Proletera započeta je napadom gostujućeg tima.

19:54

Tabela Superlige!

Ovako trenutno izgleda stanje na tabeli elitnog ranga srpskog fudbala.

Crvena zvezda

Popović, Kanga, Falko, Petrović, Stanić, Nikolić, Eraković, Lazetić, Živković, Srnić, Gobeljić

Proleter

Dragićević, Skopljak, Jovanović, Golubović, Miladinović, Mihajlović, Pejović, Živojinović, Stojanović, Mladenović

19:04

SASTAVI!

Gordić - Gajić, Pankov, Degenek, Rodić - Katai, Sanogo, Krstičić, Ivanić - Dioni, Pavkov

Proleter

Petrić - Janković, Milošević, Joković, Bašanović - Vukasović, Kojić - Mitrović, Tomović, Danoski - Ortiz

18:59

Dobro veče!

Ostanite uz MONDO, od 20:00 pratimo tekstualni prenos meča Crvena zveda - Proleter koji se igra u okviru 8. kola Superlige.