Sloboda izdržala sa igračem manje, Borcu (samo) bod na Tušnju!

Sloboda i Borac remizirali su 1:1 u derbiju 3. kola M:tel Premijer lige BIH.

uživo sloboda borac mtel premijer liga bih 3 kolo direktan prenos Izvor: Facebook/FK Borac Banjaluka

Borac nije uspio da pokori Tušanj ni poslije devet godina!

Sloboda i Borac remizirali su 1:1 u Tuzli u uzbudljivom derbiju osmog kola M:tel Premijer lige BIH koji će ostati upamćen po velikoj grešci Nikole Ćetkovića.

Mladi golman Borca već u šestom minutu poklonio je loptu, pa i pogodak Dženisu Beganoviću, pa je njegova ekipa ostatak meča morala da juri rezultat.

Uspjeeli su crveno-plavi da izjednače preko Jovanovića u 56. minutu, ali ne i da još jednom savladaaju odličnog Bukvića, pa ni nakon isključenja Predragovića.

Izdržala je Sloboda više od dvadeset posljednjih minuta nalete Borca, koji je u samom finišu izvršio pravu opsadu, a Bukvić je odbranio pokušaj Vušurovića iz neposredne blizine u sudijskoj nadoknadi.

Borac je tako upisao svoj četvrti remi ove sezone i nastavio lošu tradiciju na Tušnju, gdje nije slavio od maja 2012. i gdje nikada nije dao dva gola u prvenstvenim mečevima.

Sloboda može da bude zadovoljna jer je sačuvala bodi ostala u vrhu tabele sa 15 osvojenih bodova.

Sloboda - Borac 1:1 (1:0)
/Dž. Beganović 6 - Jovanović 6/

Standings provided by SofaScore LiveScore

NAJAVA!

Crveno-plavi su u međuvremenu napravili značajne rezove u ekipi, otpuštena su trojica fudbalera – Đorđe Ćosić, Siniša Dujaković i Dejan Uzelac, a na Gradski stadion stigao je novi štoper Strahinja Bošnjak.

Kako će se ovo odraziti na ekipu vidjećemo od 21.00 čas protiv Slobode koja je odlično ušla u sezonu i za sada upisala četiri pobjede, dva remija i samo jedan poraz.

Ekipa Mlade Žižovića je međutim bez trijumfa na posljednja dva meča, a utakmica na Tušnju trebala bi da opravda epitet derbija.

Meč pratite uživo klikom na Razvoj događaja!

22:55

KRAJ - Sloboda - Borac 1:1!

22:51

Vušurović!

90+1 - Ogromna prilika za Borac poslije kornera, Jovanović je zakačio loptu koja je došla do Vušurovića na tri metra od gola, a on je iz okreta šutirao i pogodio Bukvića ispred sebe.

22:50

Pet minuta sudijske nadoknade

22:48

Borac napada i dalje

Ćorić je iz trka uputio oštru loptu po zemlji ka petercu, Dujaković je to skrenuo, ali u gol-aut

22:47

Propao je korner za Borac

87' - Pokušali su crveno-plavi da ponovo odigraju akciju iz kornera, ali je Zakarić izgubio loptu i potom napravio prekršaj

Meleg mijenja Begića

Ramića mijenja Alić. Kratka svađa na klupi Slobode, nezadovoljan je Ramić ovim potezom Mladena Žižovića.

22:35

Odlična šansa za Borac!

Subić se ubacio po lijevoj strani i centrirao u sredinu, lopta je došla do Zakarića koji je šutirao, a lopta se od defanzivaca odbila u korner

22:29

Lukić mijenja Moraitisa, izašao i Vranješ!

Kapitena Borca zamijenio je Nikola Dujaković

22:28

Isključenje za Predragovića!

68' - Borac ima igrača više nakon što je Predragović zbog oštrog starta nad Predragovićem zasluženo dobio drugi žuti karton

22:18

GOOOL! Sloboda - Borac 1:1!

56' - Borac je izjednačio na 1:1. Zakarić je ubacio nakon kornera, a Jovanović glavom matirao Bukvića!

22:16

BEGIĆ!

55' - Najbolja šansa u drugom poluvremenu. Šutirao je odlično Begić, ali brani Bukvić

Korner za Borac

45+1 - Pokušao je Begić glavom poslije kornera za Borac, ali nije uspio najbolje da zahvati loptu

21:47

Prekršaj Mehmedovića

43' - Imala je Sloboda korner, ali je Mehmedović u gužvi igrao rukom

21:42

Husejinović!

39' - Veselinović je izborio slobodan udarac, a nakon odlične akcije iz prekida husejinović šutira direktno u Ćetkovića

21:38

Gužva u šesnaestercu Slobode!

36' - Gužva u šesnaestercu domaćih, pokušao je Vranješ, ali nije najbolje zahvatio visoku loptu, Bukvić na kraju nekako iz druge hvata loptu

21:33

Ćorić je dobio žuti karton

30' - Dino Ćorić je prvi igrač koji je dobio žuti karton, zaradio ga je zbog prekršaja nad Dženisom Beganovićem

21:32

Prekršaj Moraitisa u napadu

29' - Moraitis je pao u šesnaestercu poslije novog kornera, ali je Grk taj koji je napravio prekršaj

21:26

Zakarić!

23' - Subić je ostavio za Zakarića koji sa nekih 25 šutira, ali slabo i lopta je u rukama Bukvića

GOOOL! Sloboda - Borac 1:0!

6' - KAKVA GREŠKA ĆETKOVIĆA! Zakarić je vratio loptu Ćetkoviću, a golman Borca ju je bukvalno poklonio Dženisu Beganoviću, koji ga nakon finte matira i postiže pogodak za vođstvo Slobode 1:0!

21:07

Mehmedović!

5' - Pokušao je i Mehmedović, ali Ćetković brani. Početni pritisak domaćih.

21:06

Devedžić šutira pored gola

4' - Bila je to uigrana kombinacija domaćih iz kornera, Devedžić je na kraju u skoku nadvisio Begića, ali je šutirao pored gola

21:04

Počeo je meč na Tušnju

20:57

Borac nije slavio na Tušnju devet godina

Tradicija je na strani Tuzlaka. Borac nije slavio na Tušnju još od 5. maja 2012. godine kada je pobijedio 1:0 golom Saše Kajkuta.