Neverovatno otvaranje Lige šampiona, sve smo videli!

TOTALNA LUDNICA NA STARTU LIGE ŠAMPIONA: Bajern pregazio Barsu, katastrofa za Junated i poluvreme za pamćenje!  Izvor: Profimedia

Videli smo spektakl na otvaranju Lige šampiona! U prva dva meča smo videli dramu, preokrete i poluvreme za pamćenje, a onda je Bajern ponovo pregazio Barselonu!

U derbiju kola Bavarci su sa 3:0 lako savladali Katalonce i to usred Barselone! Sve je počelo golom Tomasa Milera, a potom je Robert Levandovski sa dva gola zapečatio sudbinu ekipe Ronalda Kumana.

Osim Barselone veliki šok doživeo je Mančester junajted, koji je poveo sa 1:0 golom Kristijana Ronalda u Bernu, a onda je jednostavno bacio pobedu. Prvo je Aron Van Bisaka dobio crveni karton u 35. minutu, a onda je Džesi Lingard pri rezultatu 1:1 u 95. minutu predao loptu pravu u noge rivalima i praktično asistitrao za pobedonosni gol Jang Bojsa.

Sevilja i Salcburg su odigrali poluvreme sa četiri penala u kome su čak dva bila promašena i na kraju je pogocima sa bele tačke bilo 1:1, a kao uloge favorita su opravdali Juventus i Čelsi.
Veljko Birmančević je proveo sat vremena u igri u porazu Malmea od Juventusa 3:0 na svom terenu i nije uspeo da pripreti golu “stare dame”, dok je pogotkom Romelua Lukakua ekipa Tomasa Tuhela uspela da uzme ceo plen i odnese pobede u Sankt Petersburgu.

Viljareal i Atalanta su odigrali dramatičan meč pun preokreta pošto je Atalnta povela sa 1:0, a onda je Viljareal preokrenuo, da bi gol Robina Gosensa u finišu meča iznivelisao stvari i postavio konačnih 2:2.

Dinamo Kijev je u poslednjim momentima dao gol, ali ga je VAR poništio, pa su tako mečevi Dinama i Benfike, kao i Lila i Volfsburga završeni bez golova.

Rezultati:

Sevilja - Salcburg 1:1 (1:1)
Jang Bojs - Mančester junajted 2:1 (0:1)
Barselona - Bajern 0:3 (0:1)
Čelsi - Zenit 1:0 (0:0)
Dinamo Kijev - Benfika 0:0 (0:0)
Lil - Volfsburg 0:0
Malme - Juventus 0:3 (0:3)
Viljareal - Atalanta 2:2 (1:1)

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.

23:04

KAKVO VEČE!

Čekali smo dugo Ligu šampiona, ali vredelo je! Prvo veče elitnog evropskog fudbala bilo je spektakularno! Prvo je Kristijano Ronaldo oborio rekord po broju nastupa u LŠ, onda je dao gol, da bi Jang Bojs uspeo da sve preokrene i pobedi golom u poslednjim sekundama!

Sevilja i Salcburg su odigrali neverovatno poluvreme, a Bajern je uspeo ponovo da pregazi Barselonu i pobedi sa 3:0.

Drama je viđena i u meču Viljareala i Atalante gde su Italijani prvo poveli, onda je Viljareal preokrenuo da bi na kraju golom Robina Gosensa meč bio završen nerešeno!

Od srpskih fudalera na terenu su bili Nemanja Matić i Nemanja Radonjić koji su ušli sa klupe, kao i Veljko Birmančević koji je startovao za Malme i odigrao je sat vremena protiv Juventusa.

22:58

KRAJ! OVO SU REZULTATI

22:50

GOL ZA KRAJ!

Dinamo Kijev pogotkom u sudijskoj nadoknadi dolazi do pobede!

Ali ipak ne! VAR je poništio ovaj gol i ostaje 0:0!

22:42

BARSA NA KOLENIMA!

Vodi Bajern 3:0! Još jedna blamaža Barselone protiv Bavaraca, a drugi gol na meču postigao je Robert Levandovski!

22:42

SPEKTAKL U ŠPANIJI!

Atalanta je povela, a onda je posle izjednačenja Viljareal uspeo da izjednači. Arnaut Dandžuma je doveo "žutu podmornicu" u vođstvo, ali je potom u 83. minutu Robin Gosens izjednačio na 2:2!

Uz sve to Fransis Kokelan je zaradio crveni karton!

22:27

PRVAK EVROPE PONOVO TRESE MREŽE!

Dugo se držao Zenit, ali jednostavno Čelsi je mašina! A mašina je i Romelu Lukaku koji je ponovo zatresao mrežu i 20 minuta pre kraja doneo prednost svom timu.

22:15

BAJERN MELJE!

Nije se dugo čekalo za prvi gol u drugom poluvremenu, odmah je za Lil pogodio Džonatan Dejvid, ali je posle asistencije VAR-a njegov pogodak poništen.

Ali Bajernu gol nije poništen! Opet Bavarci dominiraju protiv Barselone na "Kamp Nou", sada je na asistenciju mladog Džamala Musiale pogodio niko drugi do Robert Levandovski!

Dao je gol na 18 uzastopnih mečeva za Bajern!

21:48

POLUVREME I BLICKRIG JUVENTUSA!

Poluvreme na svim mečevima, a pre njega je Juventus sve rešio! Prvo je u 43. minutu Dibala sa penala pogodio za 2:0, a onda je u jednom od poslednjih napada Morata pogodio za 3:0!

21:43

IZJEDNAČENJE!

Viljareal se ne da, izjednačili su u meču sa Atalantom! Na odbijenu loptu je naleteo Manu Trigeros i sada je 1.1!

21:42

BAJERN LOMI BARSU!

Čekalo se do 34. minuta da ovde padne gol, a onda je Tomas Miler bio nemilosrdan. Dobio je pas od Liroja Sanea i sa ivice šesnaesterca poslao neodbranjiv šut. Nije tu ništa mogao Mark-Andre Ter Štegen!

21:23

GOL! JUVENTUS VODI!

Nije dugo trebalo Juventusu da razbije odbranu Malmea, a strelac je neočekivan, levi bek Aleks Sandro!

21:08

GOOOOL!

Prvi pogodak u mečevima od 21 čas postiže Atalanta! Remo Frojler je pocepao mrežu Viljareala i vode Italijani na gostovanju osvajačima Lige Evrope.

21:06

Krenuli Barsa i Bajern!

Počelo je još šest mečeva, a najveći derbi igraju Bajern i Barselona!

Na terenu je i jedan Srbin pošto je za Malme protiv Juventusa počeo Veljko Birmančević.

Izvor: Profimedia

20:50

Pogledajte kako je Junajted pao!

Katastrofalna greška, predata lopta iz veznog reda je omogućila gol Jang Bojsu!

20:41

KRAJ! I ŠOK ZA JUNAJTED!

Auh kakvi mečevi! Golom Džordana Sibačeua Jang Bojs je šokirao Mančester junajted i u 95. minutu došao do pobede! Taj gol je zapečatio sudbinu Kristijana i drugova bilo je 2:1 na kraju!

A Sevilja je uspela da sa igračem manje i sa tri penala dosuđena u korist Salcburga "preživi" i na kraju je uzela bod, bilo je 1:1 u Andaluziji!

20:34

Prvi "orao" na terenu!

Miralem Sulejmani je u 83. minutu meča Mančester junajteda i Jang Bojsa ušao na teren umesto Silvana Heftija da u poslednjih desetak minuta proba da sa svojim saigračima napadne Junajted i uzme tri boda!

20:16

GOOOL! JUNAJTED NA KOLENIMA!

Izjednačio je Jang Bojs! Uspeli su posle velike ofanzive Švajcarci da postignu pogodak, Ngameu je postigao gol i sada je 1:1.

A sve je spremno za spektakl u Kataloniji, igrači Bajerna su na "Nou Kampu".

20:00

CRVENI SEVILJI!

Kakav haotičan meč za Sevilju, pa ovo se ne pamti. Posle tri penala koja su napravili sada je En Nesiri isključen i igraće Andalužani do kraja meča sa igračem manje!

A i dalje je 1:1!

19:27

ČETVRTI PENAL!

Ovoga puta za Sevilju, a sada je Ivan Rakitić pogodio sa bele tačke!

Jedan meč, četiri penala, dva promašena, a oba pogođena dali su Hrvati!

19:25

TREĆI PENAL!

Ovo je potpuno neverovatan meč! Treći penal nad Adejemijem u 37. minutu, a drugi promašeni! Sada je Luka Sučić promašio i ostaje Sevilja u zaostatku od samo jednog gola iako su suđena tri penala protiv Andalužana!

19:24

CRVENI KARTON!

Mančester junajted će morati do kraja meča sa igračem manje, Aron Van Bisaka je pregrubo startovao i isključen je!

19:09

GOOOL! DRUGI PENAL!

Salcburg je za 20 minuta dobio dva penala u meču sa Seviljom, a drugi put Bono nije imao šanse protiv svog rivala. Mladi hrvatski vezista Luka Sučić sada je bio precizan - vodi Salcburg 1:0!

19:04

GOOOL! KRISTIJANO!

Nije časio ni časa, već u 14. minutu pogađa Kristijano Ronaldo! Pogodio je na asistenciju Bruna Fernandeša, sjajno funkcioniše portugalska veza!

19:00

PROMAŠEN PENAL!

Penal u 12. minutu za Salcbrug, ali je Bono, koji stoji na golu Sevilje umesto Marka Dmitrovića odbranio udarac Adejenija!

18:46

POČELO JE!

Kreće nova sezona, nova jurnjava za "ušatim" peharom!

18:02

Dobrodošli u novu sezonu LŠ!

Počinje Liga šampiona i to počinje sa Kristijanom Ronaldom!

Prva dva meča nove sezone igraju se od 20:45, a nažalost Srba neće biti na terenu. Sevilja dočekuje Salcburg bez Nemanje Gudelja koji nije licenciran i sa Markom Dmitrovićem na klupi.

U drugom meču u istom terminu Kristijano Ronaldo napada Jang Bojs, a Švajcarci su odlučili da Miralem Sulejmani počne sa klupe. Sa druge strane i Nemanja Matić šansu čeka sa klupe.