Zanimljive utakmice u Ligi šampiona.

SPEKTAKL U LIGI ŠAMPIONA! Briž šokirao PSŽ, Tadićev saigrač dao 4 gola, Liverpulov preokret i čak 9 golova u Mančesteru! Izvor: Profimedia

Liga šampiona je počela i to spektakularno! Oba dana su bila prepuna uzbuđenja!

Nevjerovatni rezultati, preokreti, pobede, goleade, ma bilo je svega i svačega za ljubitelje fudbala! Vjerovatno i najveći šok bio je remi Pari Sen Žermena sa Klub Brižom (1:1).

Da krenemo od dva derbija. Jedan na "Enfildu", drugi na "Đuzepe Meaci". Znatno zanimljiviji bio je onaj u Engleskoj.

Liverpul je poslije preokreta savladao Milan - 3:2 (1:2). Dominirao je Klopov tim tokom 42 minuta prvog poluvremena, a onda su za dva minuta primili dva gola i otišli sa zaostatkom na pauzu. Po povratku na teren je Salah uspio da se iskupi za promašen penal iz 14. minuta, a onda je Henderson postigao prelijep pogodak. Podsjetilo je to dosta na čuveno finale iz 2005. iz Istanbula kada je takođe Liverpul napravio preokret pod komandom Beniteza.

Pogledajte i neke od najzanimljivijih detalja:

U Italiji je djelovalo da neće biti golova, sve do same završnice kada je Real iznenadio Inter. Rodrigo je u 90. minutu dao gol za pobjedu Madriđana. Sve to je Luka Jović ispratio sa klupe.

U Belgiji je PSŽ izašao sa ubitačnim trilingom u napadu - Nejmar, Mesi, Mbape. Svi su se pitali sa kolikom razlikom će pobijediti Klub Briž. Umjesto toga je bilo 1:1!

Erera je pogodio u 15. minutu na asistenciju Mbapea, da bi u 27. Vanaken izjednačio. Francuski tim do kraja nije uspio da pobijedi. Dodatna briga je povreda Mbapea, pa je u 51. minutu ušao Ikardi.

Ajaks je na gostovanju demolirao Sporitng - 1:5 (1:3). Kapiten Dušan Tadić je izveo saigrače na teren, a tamo je dominirao Sebastijen Ale.

Nevjerovatni napadač je postigao čak četiri gola! Jedan od najvećih heroja ove večeri. Interesantno je da mu asistent nije bio Srbin ni kod jednog od pogodaka.

Pravi spektakl viđen je na "Etihadu". Čak devet golova! Mančester siti je na kraju savladao Lajpcig - 6:3 (3:1).

Izgledalo je da je Gvardiolin tim sve riješio na poluvremenu (3:1), ali je uporni Nkunku dva puta vraćao goste (3:2, 4:3), ali su "građani" na kraju ipak bili ubedljivi.

Golova nije bilo jedino u Madridu. Atletiko Madrid i Porto su remizirali - 0:0.

U startnoj postavi se našao Marko Grujić, odigrao je cijeli meč, ali će definitivno imati za čim da žali. Njegov tim je u 81. minutu postigao gol, rumunski sudija Hacegan ga je poništio poslije konsultacija sa VAR-om zbog faula Taremija pre pogotka.

U prvim mečevima odigranim od 18.45 su pobjede zabilježili Šerif i Borusija Dortmund protiv Šahtjora odnosno Bešiktaša.

23:01

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Pogledajte i neke od najzanimljivijih detalja sa mečeva Lige šampiona.

22:49

90' - REAL VODI U MILANU!

Ušao je u 65. minutu Rodrigo umesto Lukasa i to se isplatilo Anćelotiju. U 90. minutu je Rodrigo postigao gol za vođstvo Reala protiv Intera - 0:1! Asistent je bio Kamavinga koji je nedavno došao kao pojačanje!

22:47

87' - PRIZNAT GOL SITIJA!

Gabrijel Žesus je postigao i šesti gol za Siti, ali je ovaj bio na VAR proveri. Čekao je malo i dočekao - gol je priznat. Nedugo pre tog pogotka je Anhelinjo, bivši igrač Sitija isključen, dobio je drugi žuti karton.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

22:45

81' - VAR PONIŠTIO GOL PORTA

Taremi je pogodio mrežu Oblaka, doneo vođstvo Portu, ali je sudija Hacegan poništio pogodak. Gledao se potom i VAR, odluka se nije promenila. Objašnjenje je da je bio faul, mada je prema usporenom snimku delovalo da faul nije postojao i da je Oblak napravio veliku grešku.

Bilo kako bilo, gol je poništen.

22:35

76' - LUDILO U MANČESTERU!

Neverovatna utakmica Sitija i Lajpciga. Nkunku je u 74. minutu dao het-trik i vratio nemački tim u igru (4:3), da bi nekoliko desetina sekundi kasnije Kanselo postigao novi gol za "građane" (5:3). Potpuno ludilo!

22:30

73' - MESIJU ŽUTI, MBAPE POVREĐEN

Mesi je dobio žuti karton u 72. minutu, a Poketino je napravio prinudnu promenu. Ušao je Ikardi umesto povređenog Mbapea.

Izvor: Profimedia

22:28

70' - PONIŠTEN GOL SITIJA

Feran Tores je postigao novi gol za Siti. Ipak, posle gledanja snimka (VAR) je pogodak poništen zbog ofsajda koji je prethodio svemu.

22:26

68' - PROJEKTIL HENDERSONA!

Liverpul opet vodi! Posle kornera je lopta došla do kapitena Hendersona koji je bio na ivici kaznenog prostora, šutirao je fenomenalno iz voleja i pogodio malu mrežu za eksploziju oduševljenja na stadionu - 3:2!

Mnogim navijačima je odmah pao na pamet legendarni kapiten Stiven Džerard koji je znao da postiže ovakve golove.

22:24

63' - NEVEROVATNI ALE!

Četvrti gol Sebastijena Alea za Ajaks! Nestvarno je kako igra u Lisabonu! Ajaks vodi sa čak 5:1 na gostovanju!

22:15

56' - GRILIŠ!

Siti je ponovo vratio dva gola prednosti u Mančesteru. Džek Griliš, skupoceno pojačanje iz Aston Vile, postiže gol za 4:2.

22:11

52' - ALE PONOVO!

Nestvarni Sebastijan Ale. Treći gol u Lisabonu! Umesto 2:3 je gol Sportinga poništio VAR, pa je Ale pogodio i sada je 1:4!

22:09

51' - LAJPCIG PRETI!

Lajpcig je ponovo u igri! Nkunku je u 51. minutu matirao Edersona i sada je dramatično na "Etihadu" - 3:2.

22:06

49' - PAULINJO PONOVO, PA VAR!

Drugi gol Paulinja u Lisabonu. Sporting je ponovo smanjio zaostatak protiv Ajaksa - 2:3! Međutim, odmah je aktivirana VAR provera i gol je poništen. Umesto 2:3 ostalo je 1:3.

22:05

48' - SALAHOVO ISKUPLJENJE

Salah je uspeo da se iskupi za promašeni penal. Origi je maestralno asistirao, a Egipćanin je zatresao mrežu - 2:2.

22:04

46' - POČELO DRUGO POLUVREME

Počela su druga poluvremena na mečevima. Milan je odmah postigao treći pogodak, Kjer je bio strelac i šokirao je "Enfild"; ali je linijski sudija podigao zastavicu za ofsajd.

21:49

45' - POLUVREME I DVA GOLA NA "ETIHADU"

Gotova su prva poluvremena na šest utakmica. Na "Etihadu" su viđena dva pogotka u završnici. Nkunku je u 42. minutu vratio nadu Lajpcigu, da bi Marez u nadoknadi sa penala ponovo uvećao prednost Sitija.

REZULTATI NA POLUVREMENU:

Inter - Real Madrid 0:0
Liverpul - Milan 1:2
Siti - Lajpcig 3:1
Sporting - Ajaks 1:3

21:44

44' - PREOKRET MILANA!

Neverovatano - Milan vodi na "Enfildu"! Za dva minuta, dva gola. Šut Rebića je izblokiran, lopta je "plesala" na gol liniji, a Dijaz je ugurao u mrežu.

21:43

42' - MILAN JE IZJEDNAČIO!

Propuštene šanse Liveprula je surovo kaznio Rebić! Leao je asistirao, Ante je matirao Alisona - 1:1.

21:40

40' - AJAKS PONOVO NA "+2"

Ajaks je vratio dva gola prednosti. Velika greška odbrane Sporinga je kažnjena surovo. Učinio je to Bergjus.

21:34

33' - SPORTING SE VRAĆA

Smanjio je Sporting zaostatak protiv Ajaksa. Paulinjo je postigao pogodak i vratio svoj tim u igru (1:2).

21:31

30' - AUTOGOL LAJPCIGA

Siti je i ovako diktirao tempo, a sada im je Lajpcig u tome pomogao. Mukiele je zatresao sopstvenu mrežu i duplirao prednost Sitija  posle centaršuta De Brujnea (2:0).

21:28

27' - BRIŽ IZJEDNAČIO!

Verovali ili ne Briž je izjednačio protiv Pari Sen Žermena! Strelac je bio Vanaken!

21:18

16' - PREDNOST I ZA SITI

Vodi i Mančester siti. Griliš je odlično centrirao iz kronera, Ake je glavom bio precizan. Lajpcig je u potpunosti prepustio posed lopte i vreba iz brzih kontri.

21:16

15' - VODI PSŽ!

PSŽ je poveo protiv Briža, a strelac je bio Erera na dodavanje Mbapea. Mnoge je to začudilo. U napadu su Mbape, Nejmar i Mesi, a Erera je prvi postigao gol!

21:15

14' - SALAH PROMAŠIO PENAL!

Robertson je centrirao, Benaser je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Marčinjak mu je dao žuti karton i pokazao na "belu tačku". Salah je preuzeo odgovornost, šutirao je slabo, Menjon je sjajno odbranio!

Egipćanin je poslednji put penal promašio protiv Hadersfilda 2017. godine.

21:10

9' - VODI LIVERPUL!

Liverpul vodi! Arnold je ušao u kazneni prostor, hteo je da centrira, ali je Tomorija zakačila lopta, promenila pravc i završila u mreži.

21:08

8' - DRUGI GOL ALEA!

Ajaks ima dva gola prednosti. Mat u tri poteza, golman je ispucao loptu, Antoni došao do nje, pa poslao u prostor gde Ale iz svog drugog šuta daje drugi gol!

21:03

3' - AJAKS VODI!

Prvi gol postignut je u Lisabonu. Ajaks vodi protiv Sportinga. Sebastijan Ale je strelac.

Sudija Hose Marija Sančez je čekao proveru VAR-a zbog potencijalnog ofsajda. Posle malog čekanja je stigla potvrda - gol se priznaje.

21:01

1' POČELO JE

Mečevi su počeli. Najviše pažnje privlače dva derbija. Jedan između Liverpula i Milana, drugi između Intera i Reala.

20:43

DORTMUND SE IZVUKAO

Dortmund je uspeo da se izvuče i da sačuva prednost na kraju  - 1:2 u Istanbulu.

20:38

ŠERIF POBEDIO, DRAMA U ISTANBULU!

Šerif je i definitivno pobedio - 2:0 je bilo protiv Šahtjora. U četvrtom minutu nadoknade je u Istanbulu Bešiktaš smanjio preko Montera. Dortmund je kažnjen za neverovatne promašaje...

20:27

SASTAVI U MANČESTERU

Očekuje se zanimljiv meč i u Mančesteru. Gvardiola je malo "mešao karte", a u startnoj postavi je povratnik Kevin De Brujne.

SITI: Edeson - Kanselo, Dijaš, Ake, Zinčenko - De Brujne, Rodri, Silva - Griliš, Marez, Tores

LAJPCIG: Gulaši - Anhelinjo, Mukiele, Orban, Klosterman - Adams, Lajmer - Nkunku, Olmo, Forsberg - Silva

20:25

KAPITEN TADIĆ VODI AJAKS U LISABONU

Dušan Tadić će, sa kapitenskom trakom, predvoditi svoj tim u Lisabonu.

SPORTING: Adan - Neto, Inasio, Fedal - Poro, Palinja, Mateus, Vinagre - Kabral, Santos, Paulinjo

AJAKS: Pasver - Blind, Martinez, Timber, Mazraui - Gravenbeh, Bergijus, Alvarez - Entoni, Tadić, Ale

20:22

GRUJIĆ STARTER U MADRIDU

Izašli su sastavi za meč u Madridu, a u startnoj postavi Porta je Marko Grujić.

ATLETIKO MADRID: Oblak - Ljorente, Himenez, Felipe, Ermoso - Karasko, Koke, Kondogbija, Lemar - Feliks, Suarez

PORTO: Košsta - Sanusi, Pepe, Mbemba, Korona - Dijaz, Grujić, Uribe, Otavio - Martinez, Taremi

20:20

SASTAVI U BELGIJI

Sastavi za meč u Belgiji su takvi da svi u Brižu treba da budu u strahu. Prvi put će se na terenu naći trojica najboljih - Mesi, Mbape i Nejmar.

KLUB BRIŽ: Klinton Mata, Hendri, Nsoki - Sova, Rits, Vanaken, Balanta, Sobol - Lang, de Ketelare

PSŽ: Navas - Dialo, Kimpembe, Markinjos, Hakimi - Erera, Paredes, Vajnaldum - Nejmar, Mesi, Mbape

20:17

72' - DORTMUND MAŠI I MAŠI...

Neverovatno je kako Dortmund nije dao bar pet golova u Istanbulu. Promašuju zicere kao od šale. Prvo Belingem, pa Holand. Mogao je Batšuaji to da kazni, našao se i on u izglednoj situaciji, ponovo je promašio kao na početku utakmice.

20:15

SASTAVI ZA DERBI U MILANU

Ovo su sastavi za meč na stadionu "Đuzepe Meaca" i derbiju Intera i Reala.

INTER: Handanović - Škrinijar, De Vraj - Bastoni - Darmijan, Barela, Brozović, Čalhanoglu, Perišić - Džeko, Martinez

REAL: Kurtoa - Alaba, Fernandez, Militao, Kravahal - Valverde, Kazemiro, Modrić - Vinisijus, Lukas, Benzema

Aleksandar Kolarov i Luka Jović su na klupama Intera odnosno Reala.

20:13

SASTAVI U LIVERPULU

Ovo su sastavi za meč na "Enfildu". Na jednoj strani nema Van Dajka i Manea, na drugoj bez Ibrahimovića.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson - Keita, Fabinjo, Henderson - Salah, Žota, Origi

MILAN: Manjan - Ernandez, Tomori, Kjaer, Kalabrija - Benaser, Kesi - Leao, Dijaz, Selemaker - Rebić

20:10

PSŽ SA TROJICOM NAJBOLJIH!

Ovo su svi čekali. PSŽ će konačno zaigrati sa ubitačnim napadom - Mesi, Nejmar Mbape.