Ekspresni golovi Moraitisa i Vranješa, Borac poslije "mraka" na Gradskom sačuvao TRI BODA!

Borac savladao Široki Brijeg u derbiju 9. kola M:tel Premijer lige BIH!

borac široki brijeg uživo 9 kolo mtel premijer liga bih prenos Izvor: MONDO

Banjalučki Borac poslije mini serije od dva poraza, vraća se u dobru formu!

Ekipa Nemanje Miljanovića u petak je na Gradskom stadionu u Banjaluci u odličnom derbiju 9. kola M:tel Premijer lige BIH savladao Široki Brijeg 2:1 i tako se popeo u gornji dio tabele.

Uspjeli su Širokobriježani da postignu gol krajem prvog poluvremena, ali je Borac imao veliku prednost zahvaljujući ekspresnim golovima Moraitisa i Vranješa i na taj način, praktično, ovjerio trijumf.

Grk je pogodio u osmom poslije kornera, a kapiten Borca u desetom minutu, oba put asistent je bio Zakarić koji je dobru partiju malo pokvario greškom u 40. minutu za gol Širokog.

Borac je odlično odigrao prvo poluvrijeme, mogao, možda i trebao sa većom prednošću da ode na odmor, koji je ovog puta trajao kao cijelo poluvrijeme.

Naime, pred kraj pauze nestalo je struje na Gradskom stadionu pa je drugo poluvrijeme počelo sa zaostatkom od najmanje pola sata.

I u drugom poluvremenu Borac je imao odlične šanse da poveće prednost, bilo je tu prostora jer su se gosti otvorili, ali ni jedni ni drugi nisu uspjeli da ponovo zatresu mrežu, odnosno da ili riješe meč ili potpuno zakomplikuju završnicu.

Crveno-plavi su izdržali do kraja i četvrtom pobjedom u sezoni preskočili upravo Široki Brijeg.

Kompletan tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja!

Lukić umjesto Moraitisa

84' - Miljanović mijenja napadača za napadača

22:06

Redaju se prilike Borca!

Imao je Borac korner poslije jednog izblokiranog udarca, ali ništa od opasnosti po gol Miškića

22:05

Moraitis, pa Zakarić!

Prvo je Moraitis uzeo loptu na centru i pokušao sa udarcem sa 40 metara, a nešto kasnije nakon nove izgubljene lopte gostiju Zakarić je šutirao preko gola!

22:04

Meleg!

77' - Dobra zamisao veznjaka Borca koji je ubacio u peterac, ali su kasnili njegovi saigrači

21:57

Izmjene u Borcu

Meleg je zamijenio Kulašina, a nekoliko minuta kasnije Dujaković je ušao umjesto Vranješa

21:56

Zakarić!

69' - Pokušao je Zakarić iz slobodnog udarca, pogodio je nekog u živom zidu i otišla u korner. Nakon udarca iz ugla udarac Molsa je izblokiran u novi korner.

21:41

Previsoka lopta za Vranješa!

55' - Šutirao je kapiten Borca glavom poslije kornera, ali ipak je to bila previsoka lopta pa nije mogao da uputi dobar šut

21:40

Mujan preko gola!

53' - loše je Mujan izveo taj slobodan udarac sa ivice šesnaesterca

21:40

Borac na Velež bez Vojnovića!

52' - Odlična kontra Širokog Brijega, Vojnović je napravio prekršaj na ivici šesnaesterca i dobio žuti karton, gosti su tražili i crveni, ali ništa od toga. Defanzivac Borca zbog ovog kartona propustiće sljedeći meč, a to je duel protiv Veleža u Mostaru.

21:33

Greška Miškića!

46' - Vranješ je bio u odličnoj šansi nakon greške golmana Miškića, ali je lopta pobjegla u gol-aut!

21:32

Nastavljen je meč u Banjaluci!

21:27

IGRAĆE SE!

Prema informacijama koje dobijamo meč Borac - Široki biće nastavljen. Banjalučani vode 2:1, a ostalo je još cijelo drugo poluvrijeme da se odigra.

21:26

Igrači su na terenu!

Fudbaleri Borca i Širokog Brijega vratili su se na teren i čekaju nastavak utakmice.

21:23

Konačno upaljeni reflektori na Gradskom stadionu!

Nakon više od 20 minuta ponovo su upaljeni reflektori na Gradskom stadionu.

Izvor: MONDO

21:22

Prekid na Gradskom i dalje traje

I dalje totalni mrak na Gradskom stadionu u Banjaluci.

21:02

MRAK NA GRADSKOM STADIONU!

Tokom pauze između dva poluvremena ugasili su se reflektori na Gradskom stadionu u Banjaluci tako da će kasniti početak drugog poluvremena.

20:50

Kraj prvog poluvremena

20:49

Jovanović!

43' - Jovanović je bio u prilici poslije prekida, ali ostaje 2:1

20:46

GOOOL! BORAC- ŠIROKI BRIJEG 2:1

40' - ŠIROKI JE SMANJIO NA 2:1! Zakarić je napravio veliku grešku, gosti su presjekli njegov poprečni pas, Pavlović je nakratko odbranio pokušaj Medića, ali Lukić posprema loptu u mrežu iz neposredne blizine

20:39

Velika šansa za Borac!

35' - presjekao je Kulašin napad Širokog, povukao loptu i proslijedio je do Vranješa koji dobro šutira, ali Miškić brani

20:35

Vukoja!

32' - Pokušao je Vukoja iz daljine sada, lopta odlazi pored Pavlovićevog gola

20:28

Zakarić!

22' - Odmah je na drugoj strani Borac imao dobru priliku, šutirao je Zakarić koji je bio i pomalo sebičan, imao je dvojicu saigrača, na kraju brani Miškić

20:27

Pavlović!

22' - Pavlović brani dobar pokušaj Mujana

20:26

20' - žuti karton za Ćorića

20:16

GOOOL! BORAC - ŠIROKI BRIJEG 2:0

10'- BORAC VODI 2:0! Akcija Moraitisa, za Zakarića koji gura loptu Vranješu, a kapiten Borca pogađa za vođstvo Borca 2:0!

20:13

GOOOOL! BORAC - ŠIROKI BRIJEG 1:0

8' - BORAC VODI 1:0! Zakarić je izveo korner, a grčki napadač Panajotis Moraitis skočio i udarcem glavom poslao loptu u mrežu!

20:06

Prvi prijeti Borac

2' - Pokušao je kapiten Stojan Vranješ da iznenadi Miškića udarcem iz daljine, ali to ide pored gola

20:05

Počeo je meč u Banjaluci

20:04

Jubilej za Vojnovića

Aleksandar Vojnović večeras igra 50. meč u dresu Borca pa mu je tom prilikom predsjednik kluba Stojan Malbašić uručio i prigodan poklon

19:26

Pavlović se vratio među stative!

Bojan Pavlović se ponovo vratio na gol Borca, a zamjena će mu večeras biti Nikola lakić. Mladi Nikola Ćetković koji je imao kardinalnu grešku na meču protiv Slobode nije u protokolu protiv Širokobriježana.

Evo i sastava

BORAC: Pavlović, Ćorić, Jovanović, Vojnović, Subić, Mols, Begić Vranješ, Kulašin, Zakarić,  Moraitis

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Mašić, Mujan, Blagaić, Vukoja, Lukić, Jurić, Musa