Vlahović stigao Jugovića, četvorica Srba proslavila pobjedu Viole, Miha će sanjati prečke i stative!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Četiri srpska fudbalera radovala su se na terenu Friulija pobjedi Fiorentine koju je donio Dušan Vlahović, Mihina Bolonja baš nije imala sreće.

serija a vlahović zabio za pobjedu fiorentine protiv udinezea Izvor: Profimedia/Andrea Staccioli/Insidefoto/Sipa USA

Dušan Vlahović i ove nedjelje pokazao je da zaslužuje najveći ugovor u istoriji Fiorentine kada su napadači u pitanju.

“Viola” je ove nedjelje slavila na gostovanju Udinezeu rezultato 1:0, a jedini pogodak postigao je Vlahović iskoristivši jedanaesterac u 16. minutu.

Mladi napadač Fiorentine tako je stigao do svog 31. pogotka u Seriji A, čime se izjednačio sa Vladimirom Jugovićem na vječnoj listi srpskih strijelaca u italijanskom prvenstvu.

Ispred njih su Siniša Mihajlović I Sergej Milinković-Savić sa po 38, Stevan Jovetić sa 41 golom, Adem Ljajić sa 48 pogodaka, dok je najefikasniji Srbin u Seriji A aktuelni trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Pobjedu Fiorentine na terenu su proslavila čak četiri srpska fudbalera, pošto je Vinćenco Italijano u drugom poluvremenu ubacio Aleksu Terzića i Matiju Nastasića pa su on I Nikola Milenković činili štoperski par.

Za razliku od Srba iz Firence, Siniša Mihajlović nije se radovao.

Njegova Bolonja poražena je 4:2 na gostovanju Empoliju u meču prepunom pehova, bar kada su u pitanju gosti.

Već u prvom minutu meča nakon centaršuta domaćih Bonifaci je skrenuo loptu u svoju mrežu I Empoli je stigao do vođstva koje ipak nije dugo trajalo.

Musa Barou izjednačio je u 11. minute, a već u 20. mogla je Bolonja do preokreta sa bijele tačke, međutim, sve je krenulo naopako.

Marko Arnautović pogodio je stativu i vrlo brzo stigla je kazna – Pinamonti je zabio za vođstvo Empolija 2:1.

Nakon novog pogotka domaćih za3:1 preko Bajramija pokušala je Mihajlovićeva ekipa da uzvrati, ali je dva puta u istom napadu pogodila prečku.

Arnautović se uspio ipak upisati u strijelce, međutim, sve dileme otklonio je mladi Samuel Riči postavši konačnih 4:2 u posljednjem minute utakmice.