Kad je teško - tu je Bilbija! Sloboda definitivno više nije hit prvenstva!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Napadač Zrinjskog odlučio duel sa Slobodom kojoj nije pomogao ni raspoloženi golman Bukvić!

premijer liga bih zrinjski - sloboda 1-0 bilbija odlučio utakmicu u mostaru Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Tuzlanska Sloboda dugo je bila najprijatnije iznenađenje Premijer lige BIH, ali nakon partija u posljednjih nešto više od mejsec dana to definitivno više nije.

Ekipa Mladena Žižovića u nedjelju je upisala i sedmi meč bez pobjede, pošto ju je Zrinjski poslije dosta muke savladao u Mostaru rezultatom 1:0.

Daleko je to bilo od onog što je zamislio trener „plemića“ Sergej Jakirović, jer je njegovoj ekipi trebalo više od 70 minuta da probije bunker gostiju, koji su imali svega 30 odsto posjed lopte, ali i raspoloženog golmana Bukvića koji je prije kapitulacija upisao sedam uspješnih odbrana.

Pokušavali su redom Savić, Barišić, Bilbija i ostali, ali mreža gola Slobode nije se tresla!

Međutim, i Zrinjski ima svog aduta, a to je Nemanja Bilbija, jedan od najboljih napadača u istoriji Premijer lige BIH!

Igrao se 73. minut, kada je Tičinović ubacio, a Bilbija poslao loptu u mrežu za pobjedu "plemića" i svoj peti gol ove sezone.

Tek nakon toga pokušala je Sloboda da bude nešto konkretnija i da krene ka golu Solde, međutim, izgledniji je bio novi gol Zrinjskog nego izjednačenje.

Zrinjski je tako izbjegao novu blamažu, poslije onog poraza od Radnika u prošlom kolu, te se približio na bod zaostatka za Tuzla sitijem koji ima i utakmicu manje.