Ronaldu klupa, Junajtedu kiks! Solskjera igrice skupo koštale - Kristijano se ljutio, Benitez se radovao

Potezi Ole Gunara Solskjera su iznenadili sve.

mančester junajted - everton 1-1 solskjer ostavio ronalda na klupi Izvor: Profimedia

Kada su zvanično potvrđene startne postave za utakmicu Mančester junajteda i Evertona svi su vjerovatno ostali u šoku.

Ole Gunar Solskjer je na klupi ostavio Kristijana Ronalda, Pola Pogbu, Džejdona Sanča, Džesija Lingarda. Sve one koji bi bez problema mogli da budu standardni prvotimci.

Poslije 90 i kusur minuta je na semafor možda bio i najbolji pokazatelj koliko su ove igrice koštale norveškog trenera - 1:1 (1:0).

U završnici prvog poluvremena je Entoni Marsijal postigao gol, igrač zbog kog je Portugalac ostao na klupi. U 57. minutu su ušli Sančo i Ronaldo umjesto Marsijala i Kavanija, da bi samo osam minuta kasnije uslijedilo novo iznenađenje.

Poslije loše izvedenog kornera je Demare Grej iskoristio brzinu, dobio Freda u duelu, pa ostavio loptu za Dukurea koji je proslijedio do Tauzenda za izjednačenje. U 85. minutu je Jeri Mina dao gol za vođstvo gostiju, ali je taj pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Na kraju je Kristijano Ronaldo bio vidno iznerviran, dok se Rafa Benitez sa svojim izabranicima radovao zbog osvojeng boda. Posebno kada se uzme u obzir da zbog povreda nije mogao da računa na dva najbolja igrača - Rišarlisona i Dominika Klaverta-Luina.Inače, Kristijano je posljednji put sa klupe ušao na "Old Trafordu" još 2007. godine u porazu od Vest Hema.