Došao u Bolonju zbog Srbina, Miha mu dao šansu, a on ga spašava otkaza!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sergej Milinković-Savić kao kapiten Lacija upisao poraz, pitanje je samo da li je pobjeda Bolonje došla prekasno za Mihajlovića.

serija a siniša mihajlović i bolonja pobijedili lacio milinković savić kapiten Izvor: EPA/ELISABETTA BARACCHI

Siniša Mihajlović na pragu je otkaza u Bolonji nakon serije loših rezultata, ali bi pobjeda nad Lacijom mogla da kupi vrijeme srpskom treneru.

Bolonja je u nedjeljnom matine terminu napravila iznenađenje i savladala Lacio rezultatom 3:0, ali je sada samo pitanje da li je to dovoljno upravi kluba ili je pobjeda protiv Mihinog nekadašnjeg kluba stigla prekasno.

Ono što je sigurno je da su fudbaleri Bolonje odigrali za svog trenera i vratili mu za ukazano povjerenje.

Junaci Bolonje bili su Musa Barou, napadač kojeg je Mihajlović doveo prije dvije godine iz Atalante, te Artur Teate, defanzivac koji je ovog ljeta stigao na pozajmicu iz Ostendea.

Barou, koji ima jako dobar odnos sa Mihajlovićem, već se ustalio kao prva opcija u napadu, a da to i zaslužuje pokazao je pogotkom već u 14. minutu.

Teate je bio taj koji je poslao dubinsku loptu za Baroa, a on je poslije minijature zatresao mrežu Lacija.

Samo tri minute kasnije uloge su zamijenjene i strijelac je bio Teate, i to na svom prvom meču kao starter.

Belgijski defanzivac nakon dolaska otkrio je da je važan faktor u njegovoj odluci da se priključi Bolonji bila činjenica da će ga trenirati Siniša Mihajlović.

Srpski trener ubacio ga je u finišu protiv Intera, kada je Teate zabio i gol, potom mu dao 45 minuta u prošlom kolu protiv Empolija, a sada ga gurnuo u vatru od početka utakmice protiv Lacija. I pogodio!

Barou je ubacio iz kornera, a Teate na drugoj stativi glavom šutirao i poslao loptu u mrežu.

Svoj doprinos ovom pogotku Bolonje dala je i odbrana Lacija, koja je prilično loše stajala kod kornera i pokrivala potpuno drugi dio šesnaesterca.

Sergej Milinković-Savić na ovom meču ponio je kapitensku traku u odsustvu Ćira Imobilea i odmah doživio poraz.

Ni on ni saigrači nisu uspjevali da probiju bedem Bolonje, bilo je tu dosta nervoze, SMS je imao i malu prepirku sa Teateom, a nešto kasnije zbog starta zaradio i žuti karton.

Ako je bilo i neizvjesnosti ona je riješena u 68. minutu, kada je škotski tinejdžer Aron Hiki ovjerio trijumf Bolonje.

Devetnaestogodišnji Škot je primio loptu na ivici šesnaesterca, izbacio čuvara i šutirao u bliži ugao Pepa Reine za velikih 3:0!

Potpuni debakl Lacija ove nedjelje zaokružio je Frančesko Aćerbi koji je 15 minuta prije kraja isključen nakon incidenta sa sudijom Davidom Masom. Defanzivac Lacija žestoko je protestovao jer arbitar nije dosudio prekršaj, a nakon što mu je Masa pokazao žuti karton nastavio je da divlja na terenu i nešto opsovao sudiji koji mu je odmah pokazao i direktan crveni karton. Uzalud je bilo i izvinjenje Aćerbija, odmah nakon izgovorenih riječi, Masa mu je pokazao put u svlačionicu.

Da li je ova ubjedljiva pobjeda dovoljna upravi Bolonje da ostavi Mihajlovića vidjećemo u narednim danima. Italijanski mediji već su na njegovo mjesto "postavili" Klaudija Ranijerija, ali moguće da iskusni Italijan sačeka na novi angažman. A moguće je i da se vrati u englesku Premijer ligu, jer je navodno za njega zainteresovan Votford koji je smijenio Ćiska Munjoza.