uživo ukrajina bih kvalifikacije za mundijal prenos

Ahmedhodžić utišao Lavov, "zmajevi" otkinuli bod Ukrajincima!

Reprezentacija BIH upisala remi na gostovanju u ukrajinskom Lavovu!

uživo ukrajina bih kvalifikacije za mundijal prenos Izvor: NFSBiH

Reprezentacija BIH poslije pobjede nad Kazahstanom ostvarila je još jedan dobar rezultat u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Selekcija Ivajla Peteva u kojoj nedostaje nekoliko standardnih reprezentativaca remizirala je 1:1 sa Ukrajinom u Lavovu i to nakon vođstva domaćih!

Jarmolenko je u 15. minutu doveo Ukrajince u vođstvo, imali su domaći inicijativu, ali su se morali spašavati na gol liniji u finišu prvog poluvremena, kada su izblokirali dva pokušaja Kolašinca.

Reprezentacija BIH u nastavku je odigrala vrlo dobro i imala nekoliko dobrih šansi, prvo je Nalić sa šest metara šutirao pored gola, a onda Prevljak u istom napadu dva puta zaprijetio.

Ipak, "zmajevi" su uspjeli da stignu do toliko željenog pogotka!

Nakon odlične akcije "zmajeva" u 77. minutu, Stevanović je poslao loptu za Ahmedhodžića koji je zatresao mrežu za 1:1 i veliki bod u Ukrajini!

Selekcija Ivajla Peteva ostala je na čevrtom mjestu na tabeli grupe D sa dva boda manje od Ukrajine, ali i utakmicom manje.

"Zmajevi" će u preostala dva meča u novembru sami rješavati svoju sudbinu, prvo će ugostiti Finsku, potom i Ukrajinu, tako da i dalje imaju šanse da se nađu na drugoj poziciji koja vodi u baraž.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Meč pratite uživo klikom na razvoj događaja!

22:39

KRAJ: Ukrajina - BIH 1:1!

22:33

Kovačević ušao umjesto Kolašinca

22:25

Nove izmjene

Demirović je zamijenio Prevljaka. Zubkov mijenja Jarmolenka, a Buleca je ušao umjesto Cigankova.

22:21

GOOOL! Ukrajina - BIH 1:1!

77' - BIH JE IZJEDNAČILA NA 1:1! Odlična akcija "zmajeva" koju je završio Ahmedhodžić volej udarcem za izjednačenje u Lavovu!

22:18

Dve šanse za Prevljaka!

74' - Opasan napad selekcije BIH u kojem je Prevljak dva puta zaprijetio. Matvijenko je izblokirao njegov udarac, a nešto kasnije napadač "zmajeva" je šutirao u Pjatova

22:14

Džeko!

69' - Odlično je šutirao Džeko, a Pjatov brani njegov udarac pod prečku

Ukrajinci ne kažnjavaju grešku!

50' - Hadžikadunić je poklonio loptu Timčiku koji ulazi u šesnaesterac i šutirao pored stative

21:52

Nalić!

49' - Ahmedhodžić je centrirao, a Nalić šutirao glavom sa šest metara, ali pored gola!

21:48

Počelo je drugo poluvrijeme!

21:33

Kraj prvog poluvremena!

21:31

PJATOV BRANI!

43' - Nova velika prilika. Hadžiahmetović je dobro šutirao, Pjatov odbio loptu, a zatim je pokušaj Prevljaka nakon dodavanja Kolašinca izblokiran u korner. Bila je to odlična šansa za "zmajeve"!

21:23

STOPOSTOTNA ŠANSA ZA "ZMAJEVE"!

34' - KAKVA ŠANSA ZA BIH! Bilo je to odlično ubacivanje kroz peterac za Kolašinca koji se našao na drugoj stativi i odlično šutirao, jednom pa drugi put, ali oba puta Ukrajinci su to izblokirali praktično na gol liniji!

21:15

Prilika za BIH

28' - Gojak je sa lijevog krila uputio loptu ka Prevljaku, ali je jedan defanzivac Ukrajine to presjekao i lopta je završila u rukama Pjatova

21:14

ŠEHIĆ!

24' - Iz ubacivanja "zmajeva" u šesnaesterac Ukrajine izrodila se kontra protivnika koja je umalo završena novim pogotkom domaćih. Sobol je ubacio za Timčika ali Šehić brani ovu odličnu priliku, a potom je Timčik pokušao glavom poslije centaršuta Jarmolenka ali je lopta bila previsoka.

21:06

Novi žuti karton

Nakon žutog kartona za Ćivića "požutio" je i Ahmedhodžić

21:03

GOOOL! Ukrajina - BIH 1:0

15' - UKRAJINA VODI 1:0! Cigankov je probio po lijevoj strani i ubacio u peterac ua Jarmolenka koji pogađa mrežu Šehića!

21:01

Gojak!

12' - Prvu šansu na utkamici imali su reprezentativci BIH. Stevanović je ubacio u sredinu za Gojaka koji sa 20-ak metara šutira preko gola

20:47

Počeo je meč u Ukrajini

20:45

Pokloni za Jarmolenka i Pjatova

Prije početka utakmice mala svečanost. Andriju Pjatovu i Andriju Jarmolenku uručeni su pokloni povodom 100 odigranih utakmica u reprezentacije. Pjatovu je večerašnji meč 101. a Jarmolenku 104. u dresu reprezentacije.

19:48

Prevljak ponovo u špicu sa Džekom, Nalić mijenja Cimirota

Selektor BIH odlučio se za sličenih 11 kao i na meču sa Kazahstanom, s tim da je napravio dvije izmjene. Umjesto povrijeđenog Cimirota, utakmicu će početi Nalić, a umjesto Kovačevića počinje Hadžikadunić

SASTAVI

UKRAJINA: Pjatov, Zabarnji, Krivcov, Matvijenko, Timčuk, Stefanenko, Šaparenko, Sobol, Jarmolenko, Jaremčuk, Cigankov

BIH: Šehić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Stevanović, Ćivić, Kolašinac, Nalić, Hadžiahmetović, Gojak, Prevljak, Džeko