Mostarski derbi pripao "plemićima" – Bilbija se "naklonio" za novu pobjedu Zrinjskog!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sjajni napadač je čak spasio svoj gol u finišu i tako sačuvao tri boda.

premijer liga bih velež zrinjski 0-1 strijelac nemanja bilbija Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Večeras slavi dio Mostara koji navija za Zrinjski.

"Plemići" su rezultatom 1:0 savladali gradskog rivala, ekipu Veleža i trećom pobjedom se učvrstili na čelu tabele. Tuzla siti zaostaje četiri boda, ali ima i utakmicu manje.

Bio je ovo vrlo tvrd derbi sa tek nekoliko prilika, o čemu govori i podatak da u prvom poluvremenu nije upućen niti jedan šut u okvir gola.

Radović je u trećem minutu iz slobodnog udarca šutirao ali otišlo je to preko gola, a jedina ozbiljna šansa za Zrinjski u prvom poluvremenu bila je ona u 12. minutu kada je Tičinović šutirao poslije povratne lopte Juranovića, ali ni on nije bio precizan.

Ništa otvorenije bije bilo ni drugo poluvrijeme, a trenutak odluke desio se u 62. minutu.

Ćorluka je centrirao u peterac, golman Bogdanović je intervenisao ali je samo malo zahvatio loptu i praktično ju poslao direktno na glavu Bilbije, koji pogađa mrežu.

Do kraja utakmice Zrinjski je čuvao prednost, ali Velež je praktično imao samo dvije prilike, Peco je prvo šutirao direktno u Ćorića, a četiri minute prije kraja Velež je imao možda i najbolju šansu.

Lopta je stigla na drugu stativu do Zvonića koji šutira, a njegov udarac ispred gol-linije blokira Bilbija koji se vratio da pomogne odbrani.

Napadač Zrinjskog najzaslužniji je za trijumf Zrinjskog, postigao je odlučujući pogodak, a onda i sačuvao sva tri boda.