Završeno je treće kolo elitnog takmičenja.

Stadion "eksplodirao" zbog Ronalda! Još jedna sjajna noć Lige šampiona - golovi, preokret, povrede i VAR ludnica! Izvor: Profimedia

Završaeno je reće kolo Lige šampiona. Odigrane su i preostale utakmice ove runde elitnog takmičenja.

Na osam utakmica postignuta su 24 gola. Strelci nisu bili tako raspoloženi kao prethodnog dana, ali uzbuđenje nije izostalo ni u sredu.

Najzanimljivije je bilo u Mančesteru gde je Junajted posle preokreta pobedio Atalantu golom Kristijana Ronalda - 3:2 (0:2), dok su ubedljivi bili Bajern, Čelsi i Viljareal, a Juventus je "iščupao" tri boda u Sankt Peterburgu..

Sva pažnja bila je uprta na "Old Traford", posebno kada je posle 29 minuta na semaforu stajalo 0:2, Pašalić i Demirel su utišali stadion. I sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Sve se promenilo po povratku na teren. U 53. minutu je Rašford iskoristio idealno dodavanje Fernandeša i smanjio zaostatak. Domaćin je nastavio da napada i pravo je čudo kako nisu ranije uspeli da izjednače. To je konačno pošlo za nogom kapitenu Megvajeru u 75. minutu kada je ostao potpuno zaboravljen na drugoj strani. A, potpuni preokret doneo je Ronaldo savršenim udarcem glavom u 81. minutu. Bio je to treći put u istoriji da se Junajted vratio od više dva gola zaostatka, to je do sada uspelo samo Arsenalu.

Sada ih čeka najveći derbi engleskog fudbala i duel sa Liverpulom.

Juventus je do pobede u Rusiji stigao u 86. minutu. Tada je Kuluševski našao "rupu" u odbrani domaćeg tima i uspeo je da donese tri boda "Staroj dami".

Čelsi je opravdao ulogu velikog favorita protiv Malmea (4:0). Gostima nije pomgoao ni Veljko Birmančević koji je zamenjen u 46. minutu. Kristensen je dao gol za vođstvo u devetom minutu, a Žoržinjo je sa penala u 21. duplirao prednost. Haverc je pogodio u 48, a konačan rezultat postavio je Žoržinjo sa penala u 57. minutu.

Pobeda raduje Tomasa Tuhela, ali ga mnogo više brinu povrede Romelua Lukakua i Tima Vernera. Belgijanac se povredio kada je iznudio prvi penal i odmah je izašao iz igre, dok je Nemac zamenjen u završnici prvog poluvremena.

Bajern je pobedio Benfiku u Lisabonu (4:0). Utakmica je bila prepuna uzbuđenja pošto su dva gola Bavaraca poništena. Kod prvog je Levandovski rukom, u stilu legendarnog Maradone, pogodio, pa je gol poništen. Drugi je dao Miler, ali je tome prethodio ofsajd. Čekalo se do 70. minuta, a onda je Bajern "samleo" rivala, dali su četiri gola za 15 minuta. Počeo je Sane, Everton je dao autogol u 80. minutu, Levandovski je pogodio u 82, a Sane završio sve u 85. minutu.

Viljareal je rutinski izašao na kraj sa Jang Bojsom u Švajcarskoj (4:1), dok su Lil i Sevilja odigrali meč bez golova.

/Kuluševski 86'/

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.

KULUŠEVSKI ZA VOĐSTVO JUVENTUSA!

Našao je Juventus konačno ključ za odbranu Zenita. Učinio je to Kuluševski golom u 86. minutu.

22:43

POGODIO I LEVANDOVSKI

Završio je Bajern posao. Prelepa akcija, Sane je bio nesebičan, ostavio je loptu za Levandovskog kome sa pet metera nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

22:42

AUTOGOL BENFIKE

Benfika ima nedostižan minus na svom terenu. U pokušaju da spreči centaršut Komana Everton je glavom zatresao sopstvenu mrežu. Da stvari budu gore za njega u igru je ušao četiri minuta pre autogola.

22:40

RONALDO ZA PREOKRET!

Mančester junajted vodi na "Old Trafordu"! Ko bi drugi nego Kristijano Ronaldo. U 82. minutu je iskoristio sjajan centaršut Šoa, nadvisio je protivničke igrače i smestio loptu u mrežu glavom.

22:33

MEGVAJER POGODIO

Kada već ne mogu Ronaldo, Kavani, Sančo i napadači, može kapiten. Megvajer je ostao sam na drugoj strani i pogodio je za izjednačenje u Engleskoj - 2:2.

22:31

SANE! VODI BAJERN!

Bajern je poveo iz trećeg pokušaja. Prva dva gola su poništena, treći nije. Sane je izveo savršeno slboodan udarac i pogodio za vođstvo u Lisabonu.

22:17

BIRMANČEVIĆ JE IZAŠAO

Neće Veljko Birmančević imati šansu da se upiše u strelce u Londonu. Napustio je igru. Umesto njega ušao je Abubakari.

22:15

JOŠ JEDAN PENAL ZA ČELSI I GOL

Drugi penal na utakmici i drugi gol Čelsija. Ponovo je Žoržinjo bio strelac.

22:14

MILER POGODIO, VAR REAGOVAO

Bajern je postigao drugi gol na meču, Miler je zatresao mrežu Benfike, da bi posle gledanaj VAR-a ustanovljeno da je svemu tome prethodio ofsajd i gol je poništen.

22:11

JUNAJTED SE VRAĆA

Junajted se vraća. Bruno je majstorski, iz prve, asistirao, a Rašford se odlično snašao u kaznenom prostoru i vratio domaći tim u život.

22:08

TREĆI GOL ČELSIJA

Čelsi je završio posao. U 48. minutu je Kai Haverc pogodio mrežu Malema za 3:0.

21:49

POLUVREME

Završena su prva poluvremena na utakmicama. Ovako izgledaju rezultati posle prvih 45 minuta:

NEVEROVATNI PROMAŠAJI MANČESTERA

Mogao je Mančester bar do jednog gola. Fred je imao zicer, Rašford se takođe našao u izglednoj situaciji, ali nisu to uspeli da iskoriste.

U isto vreme se u Londonu povredio i Timo Verner, pa je ušao Hadson-Odoi.

21:44

PONIŠTEN GOL LEVANDOVSKOG

Poveo je Bajern u Lisabonu golom Levandovskog, ali je pogodak ubrzo poništen. Poljski napadač je rukom smestio loptu u mrežu. Domaći igrači su tražili žuti karton, sudija Hacegan je pkazao da se igra nastavi.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

21:36

ISTORIJA NA STRANI JUNAJTEDA

Posle samo 29 minuta igre Junajted ima dva gola minusa. Poslednji put im se to dogodilo u Ligi šampiona 2012. godine protiv Brage. Tada su primili dva gola za 20 minuta, ali su na kraju napravili preokret. Mogu li tako nešto da ponove?

21:30

DRUGI GOL ATALANTE!

Atalanta ima dva gola prednosti. Demiral je bio bolji u skoku pored Šoa i Megvajera i zatresao je mrežu De Hee. I to u momentima kada je Junajted krenuo u napad i kada je delovalo da bi mogli da izjednače.

21:22

GOL ČELSIJA I POVREDA LUKAKUA

Fauliran je Lukaku u kaznenom prostoru, sudija je odmah pokazao na penal. Za to vreme je Belgijanac ostao da leži na terenu, žalio se na povredu.

Žoržinjo je uzeo loptu i sigurno izveo jedanaesterac. Ubrzo posle toga je Tuhel odlučio da izvede Lukakua iz igre, ušao je Haverc.

21:18

DRUGI GOL VILJAREALA

U Švajcarskoj je Viljareal postigao i drugi gol. Moreno je zatresao mrežu domaćeg tima.

21:17

ATALANTA VODI U MANČESTERU!

Pravi šok na "Old Trafordu" od 16. minuta Atalanta vodi. Zapakosta je poslao savršen pas po zemlji, Pašalić je pogodio. Usledila je provera VAR-a. Posle par minuta čekanja je sudija Marčinjak pokazao da je gol priznat.

21:10

ČELSI VODI

Poveo je i Čelsi. Posle duge akcije je defanzivac Kristensen u maniru napadača odlično šutirao, poslao je loptu od zemlju, dobila je odbitak i završila u mreži.

21:07

VILJAREAL PRVI DO GOLA

U utakmicama koje su počele od 21h je prvi gol dao Viljareal. Pogodio je Jeremi Pino u šestom minutu.

20:44

POBEDE BARSELONE I SALCBURGA

Završena su prva dva meča dana. Barselona je pobedila Dinamo Kijev (1:0), dok je Salcburg bio bolji od Volfsburga (3:1).

Izvor: Anadolija/Adria Puig

20:34

VILJAREAL U ŠVAJCARSKOJ

JANG BOJS: von Balmos - Mumi, Kamara, Lauper, Lefor, Garsija - Abišer, Martins, Fašnaht - Eilja, Sibačeu

VILJAREAL: Ruli - Pedraza, Tores, Albiol, Fojt - Pareho, Kapu, Kokelan - Danjuma, Pino, Moreno

20:29

SEVILJA U LILU

LIL: Grbić - Celik, Đalo, Fonte, Mandava - David, Onana, Andre, Bamba - Sančez, Jilmaz

SEVILJA: Bono - Akunja, Rekik, Karlos, Navas - Dilejni, Reges, Tores - Okampos, Suso, Mir

20:23

JUVE U RUSIJI

Poznati su sastavi i za meč u Rusiji.

ZENIT: Kritsjuk - Karavaev, Kristjakov, Lovren, Rakicki - Vendel, Barios, Santos - Malkom, Klaudinjo, Džjuba

JUVENTUS: Ščešni - Sandro, de Liht, Bonući, De Šiljo - Mekini, Betankur, Lokateli - Bernardeski, Kijeza, Morata

20:16

LEVANDOVSKI NAPADA BENFIKU

Levandovski napada Benfiku, imaće portugalski tim probleme sa Poljakom od prvog minuta.

BENFIKA: Vlahodimos - Verisimo, Otamendi, Vertongen - ALmeida, Mario, Vajgl, Grimaldo - Silva, Nunjez, Jaremčkuk

BAJERN: Nojer - Ernandez, Upamekano, Zule, Pavar - Sabicer, Kimih - Sane, Miler, Koman - Levandovski