superliga srbije radnik crvena zvezda

Prvi poraz Zvezde, titula joj izmiče! Šok za crveno-bijele u Surdulici - izgubili poslije 50 utakmica!

Šampion Srbije je kiksnuo protiv Radnika, koji je odigrao najbolji meč sezone i sačuvao sva tri boda na jugu zemlje.

superliga srbije radnik crvena zvezda  Izvor: MN PRESS

Nakon 50 mečeva u Sueprligi Srbije, Crvena zvezda je poražena. Ekipa Dejana Stankovića izgubila je na gostovanju Radniku u Surdulici, gdhe je domaćin odigrao najbolji meč u sezoni.

Ekipa Dušana Đorđevića izgledala je kao tim iz gornjeg dijela tabele iako je do ovog meča bila pretposlednja u Superligi, uz najslabiji napad elitnog ranga srpskog fudbala. Danas im je sve funkcionisalo, toliko dobro da su ''zakuvali'' situaciju na vrhu tabele.

Crvena zvezda sada ima isti broj odigranih mečeva kao i Partizan, ali i čak pet bodova manje od najvećeg rivala koji sutra može da stekne još veću prednost. Crno-bijeli će igrati zaostali meč protiv Metalca, pa mogu aktuelnom šampionu da pobjegnu i na osam bodova razlike uz jednu utakmicu više!

Šampion večeras jednostavno nije bio na visini zadatka.

Crveno-bijeli su u prvom delu meča retko stvarali šanse, a kombinacija Bogdanovski-Spasić već u 14. minutu pokazala im je da neće biti lako. Nakon akcije po desnoj strani lopta je ubačena na penal, a levokrilni napadač domaćih proslijedio je u mrežu.

Nakon gola Miloša Spasića izostala je reakcija...

Pokušavao je Gelor Kanga, a to uglavnom samo gledali Mirko Ivanić, Filipo Falko i Lois Dioni. Previše su blijedi bili za bodove na neugodnom gostovanju.

Novi šok za Zvezdu došao je početkom drugog dijela, kada je Viktor Lukić najbolje pratio kontru i na drugoj stativi odbijenu loptu spakovao iza leđa Milana Borjana! Bilo je to ogromnih 2:0 za Radnik, koji su već tada dejlovali kao nedostižna prednsot.

Samo tri minuta kasnije El Fardu Ben je dao nadu crveno-bijelima, ali poslednjih pola sata nisu donijeli izjednačenje. Ređale su se šanse, dve je promašio Rišairo Živković, a duboko u sudijskoj nadoknadi udarac Aleksandra Dragovića iz gola je izvukao Stefan Ranđelović.

Za prekid crveno-bijele serije koja je trajala 500 dana!

18:58

Stanje na tabeli!

Partizan i Crvena zvezda imaju po 13 odigranih mečeva, a crno-beli i prednost od čak pet bodova!

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:55

KRAJ - 2:1!

Crvena zvezda izgubila u Surdulici i upisala prvi poraz u tekućoj sezoni Superlige.

Sada ima pet bodova manje od Partizana koji je lider na tabeli, uz isti broj odigranih kola!

18:53

90+5. minut - Dragović!

Kakav šut Aleksandra Dragovića i kakva odbrana Stefana Ranđelovića. Izbacio je loptu u korner, a i nakon njega je sjajno intervenisao.

18:46

Dvostruka izmena Radnika

Umesto rezerviste Milovana Petrovića ulazi Predrag Medić, a Luka Malešević menja Mihaila Oreščanina.

18:43

85. minut - Živković!

Sa samo nekoliko metara udaljenosti, Rišairo Živković pogađa prečku! Mogao je da postane junak Zvezde u prethodnih nekoliko minuta, ali dve njegove dobre šanse nisu pretvorene u golove...

18:42

84. minut - Živković!

Probao je rezervista Crvene zvezde Rišairo Živković, ali nije uspeo da pogodi. Njegov udarac bio je veoma slab, a Ranđelović je maestralnom paradom uspeo da ga ukroti.

18:41

Ovako je Zvezda pogodila!

Gol Bena:

18:39

81. minut - Ponestaje vremena gostima...

Pametnom igrom fudbaleri Radnika troše vreme u ovim trenucima, a igra Crvene zvezde previše je rastrzana. Do kraja meča ima još desetak minuta plus nadoknadaka, a iznenađenje u Surdulici je sve bliže!

18:34

Poslednji adut Stankovića!

Strelac jedinog gola za Crvenu zvezdu večeras napušta igru, a umesto El Fardu Bena na terenu je Marko Lazetić.

18:30

Izmena!

Četvrta izmena Dejana Stankovića, na teren ide Rišairo Živković. Nekadašnji mladi reprezentativac Holandije ulazi umesto Marka Gobeljića, što najavljuje potpunu ofanzivu Zvezde.

18:26

69. minut - Isključenje!

Deluje da je Novak Simović dvadesetak minuta pre kraja meča pokazao crveni karton nekome iz stručnog štaba Radnika.

18:23

65. minut - Opasnija Zvezda!

Od kako je El Fardu Ben postigao gol za 2:1, Crvena zvezda napada sa mnogo više energije. Opasno prete igrali Dejana Stankovića u pokušaju da stignu do izjednačenja.

18:19

61. minut - Neobična akcija Zvezde!

Crvena zvezda je u Surdulici prikazala nešto što do sada nismo viđali, Gelor Kanga je izveo aut!

Gabonac je dugom loptom u kazneni prostor gađao Pavkova, iz iste akcije probao je Seku Sanogo i nije postigao gol za izjednačenje.

18:17

Izmena!

Nemanja Subotić menja strelca drugog gola za Radnik, Viktora Lukića. U istom trenutku, umesto Filipa Petrovića ulazi na teren Edin Biber.

18:15

57. minut - GOOOOOOOOOL, Ben!

Da li se probudila Crvena zvezda?

Gelor Kanga je izveo prekid i pogodio Milana Pavkova na drugoj stativi, a rezervista crveno-belih vratio je loptu u srce kaznenog prostora, pravo do Bena!

18:11

54. minut - GOOOOOOOL, 2:0 za Radnik!

Duplirana prednost Radnika, preko Viktora Lukića! Zvezda je imala korner, a iz kontre dobila gol za 2:0 u Surdulici. Nakon sjajne akcije Borjan je odbranio šut sa levog boka, ali je odbijenu loptu na drugoj stativi sačekao igrač domaćih.

18:10

53. minut - Nema penala!

Radmanovac je intervenisao u svom kaznenom prostoru, a Simović pokazuje da nije igrao rukom tom prilikom. I pored protesta igrača, Zvezda neće dobiti penal.

18:05

46. minut - Bakljada!

Navijači Crvene zvezde zapalili su baklje, a dim smeta igračima na terenu, gledaocima i kamerama kojima se realizuje televizijski prenos. Novak Simović ne prekida meč zbog dima.

18:02

TROSTRUKA IZMENA!

Dejan Stanković menja trojicu fudbalera već na poluvremenu.

U igru ulaze Milan Gajić, Nenad Krstičić i Milan Pavkov, dok su van terena Miloš Degenek, Filipo Falko i Lois Dioni.

Izvor: PROMO/Facebook/FK Crvena zvezda/Nikola Mitić

17:46

Poluvreme - 1:0!

Radnik iz Surdulice vodi protiv Crvene zvezde golom spasića iz 14. minuta susreta. Bilo je ovo veoma bledo izdanje crveno-belih, koji će morati mnogo odlučnije da krenu u napad u nastavku.

17:45

45+1. minut - Eraković!

Nakon jedne od najboljih akcija Crvene zvezde na današnjem meču, mladi defanzivac je šutirao preko gola. Eraković danas igra na poziciji desnog beka i često se ubacuje u kazneni prostor rivala.

17:39

41. minut - Nema penala!

Šutirao je Gelor Kanga, pogodio jednog igrača u bloku, ali Novak Simović pokazuje samo korner za crveno-bele.

17:36

37. minut - Falko!

Ostaje 1:0 u surdulici, ali Crvena zvezda sve više igra pred golom Radnika.

Probao je Filipo Falko, koji je sam stvorio priliku za udarac, a onda poslao loptu u ruke Ranđelovića.

17:32

33. minut - Kanga!

Odlazi lopta pored gola, ali ovo je bila jedna od najboljih prilika za Crvenu zvezdu. Šutirao je sa nešto više od 20 metara i bio je to plasiran udarac, bez mnogo snage. ali, crveno-beli nisu stvarali bolje šanse od ove večeras.

17:29

31. minut - Ofsajd!

Velika prilika za Radnik ipak nije mogla da im donese dupliranje prednosti jer je Bogdanovski bio u ofsajdu. Njegov udarac iz izgledne situacije otišao je pored stative Borjanovog gola.

17:20

22. minut - Petrović!

Istrčao je Milan Borjan, glavom intervenisao i otklonio opasnost, ali je Radnik u nastavku akcije lako mogao da duplira prednost. Mladi Filip Petrović pokušao je da lobuje golmana Zvezde i bio je blizu da u tome uspe!

17:11

13. minut - GOOOOOOL, VODI RADNIK!

Odlična akcija Nikole Bogdanovskog po desnoj strani rezultirala je golom Spasića, koji je ostao sam na desetak metara od Borjanovog gola. Milošu Spasiću, krilnom napadaču domaćeg tima, nije bilo teško da pogodi mrežu.

17:05

7. minut - Ben!

Fudbaleri Crvene zvezde imali su prvi pokušaj na današnjem meču. El Fardu Ben je probao iz slobodnog udarca, ali je nakon odbitka od živog zida lopšta završila u korneru.

17:03

5. minut - Preti Radnik!

Pokušao je Spasić glavom nakon kornera, ali nije bio precizan.

16:58

POČINJEMO!

Crvena zvezda ima prvi napad na meču u Surdulici, nakon što je Novak simović dao znak za start utakmice.

16:50

Stankovićeve reči!

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković govorio je u najavi meča u Surdulici o terenu na kom će se igrati, Loisu Dioniju, kao i rezultatu kojim bi bio zadovoljan.

Rezervisti:

Radnik: Ostojić, Vukadinović, Malešević, Subotić, Stamenković, Medić, Nedeljković, Biber, Petrovik, Miladinović, Dimitrov

Crvena zvezda: Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Pavkov, Petrović, Stanić, Lazetić, Živković, Srnić, Bakajoko

16:15

Sastavi!

Radnik: Ranđelović - Hodžić, Simonović, Radmanovac, Stojanović - Oreščanin, Petrović - Bogdanovski, Lukić, Spasić - Milovanović

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Dragović, Degenek, Eraković - Sanogo, Kanga - Ben, Falko, Ivanić - Dioni

15:20

Dobar dan!

Meč 5. kola Superlige koji nije odigran u avgustu kada je planirano danas će biti jedina utakmica na programu u elitnom rangu srpskog fudbala.

Dok ostale ekipe igraju u Kupu Srbije, Radnik i Crvena zvezda će u Surdulici igrati prvenstvo.