m:tel premijer liga bih 15. kolo borac posušje

Borac se mučio - pa "spakovao" tri gola Posušju: Prekinut niz remija, Hercegovci pali u Platonovoj!

Branilac titule prekinuo je niz neriješenih rezultata u m:tel Premijer ligi BiH pobjedom nad Posušjem rezultatom 3:0!

m:tel premijer liga bih 15. kolo borac posušje  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Mučio se Borac sa Posušjem u okviru 15. kola m:tel Premijer lige BiH – ali je na kraju, zahvaljujući pogocima u drugoj polovini drugog poluvremena, uspio da stigne do prve pobjede nakon četiri vezana ligaška remija!

BORAC – POSUŠJE 3:0 (0:0)
/Lukić 67, Moraitis 82, Vušurović 90+1/

Počelo je podjelom bodova sa "Željom", nastavilo remijem sa Leotarom, a onda su stigla dva meča sa Tuzla sitijem, gdje takođe nije bilo pobjednika.

Sva četiri meča završena su rezultatom 1:1, upali su crveno-plavi u premijerligašku krizu rezultata – a onda su postigli tri gola Posušju za 25 minuta i upisali jubilarnu, petu pobjedu u šampionatu!

Probio je Borac defanzivni bedem Posušja u 67. minutu preko Jove Lukića, ali se do tada prilično mučio sa neugodnim Hercegovcima, od kojih je poražen u prvoj polovini avgusta na Mokrom docu (1:0).

Samo jednu priliku iz reda stopostotnih imao je Borac u prvih 45 minuta – dogodilo se to u 30. minutu, kada je Goran Zakarić izveo slobodan udarac sa desne strane, Stojan Vranješ neometan zahvatio loptu glavom, ali je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

Ušao je Borac odlučnije u drugo poluvrijeme, ali sve do 67. minuta nije mogao da nađe put do mreže Borisa Baćka...

A kada je to prvi put uradio – sve je bilo lakše!

Milan Vušurović je centrirao sa lijeve strane, Stojan Vranješ je promašio loptu koja je potom pogodila veterana u dresu Posušja Josipa Barišića, te se odbila do Jove Lukića koji neometan postiže ovosezonski prvenac u m:tel Premijer ligi BiH.

Imalo je Posušje, u 75. minutu, priliku da izjednači rezultat, ali je Dario Blagojević, nakon što je nadvisio Marka Kujundžića, šutirao preko gola.

A onda je stigla "brutalna" kazna...

Prvo je u 82. minutu pogodio Panajotis Moraitis na asistenciju Gorana Zakarića, nakon što krilni napadač Borca nije bio precizan, da bi se u prvom od tri minuta nadoknade na listu strijelaca upisao i Vušurović, nakon što je lopta pogodila Silvija Ilinkovića i završila u mreži.

U sljedećoj rundi, Borac će u derbiju gostovati Zrinjskom, dok će Posušje biti domaćin Tuzla sitiju.

BORAC: Ćetković, Ćorić, Kujundžić, Bošnjak, Vojnović, Mols, Meleg (od 70. N. Dujaković), Vranješ (od 70. Moraitis), Vušurović, Zakarić (od 90+1. Kulašin), Lukić (od 86. Begić). Trener: Nemanja Miljanović.

POSUŠJE: Baćak, Lučić (od 7. Brekalo), Miletić, J. Barišić, Šuta, Krišto, Ilinković, Landeka, Milanović (od 62. D. Begić), Ramović (od 62. Blagojević), L. Begić. Trener: Stipe Balajić.

KRAJ

Završen je meć na Gradskom stadionu, Borac - Posušje 3:0!

18:57

90+1' - GOOOOOL, 3:0!

Vušurović uvećava vođstvo!

Primio je Borčev napadač loptu na lijevoj strani, šutirao, a ona je pogodila Ilinkovića, prevarila Baćka i završila u mreži!

Odmah potom, umjesto Zakarića u igru je ušao Kulašin.

18:50

86' - Amar Begić mijenja Jovu Lukića

18:49

82' - GOOOOOOL, 2:0!

Udvostručili su crveno-plavi prednost!

Bila je to dobra kontra Borca - Lukić je spustio loptu za Zakarića koji je povukao naprijed, šutirao, Baćak odbranio, a onda Zakarić šalje loptu na suprotnu stativu odakle Moraitis neometan glavom pogađa mrežu!

Odmah zatim, u igru je umjesto Landeke ušao Leko.

18:45

80' - "Oštar" pokušaj Zakarića

izveo je Zakarić slobodan udarac sa desne strane, "oštro" šutirao, ali Baćak interveniše.

18:43

18:40

75' - Dobra prilika za Posušje!

Odlično je skočio Blagojević nakon centaršuta sa liejve strane, nadvisio je Kujundžića, ali šutirao preko gola!

18:38

74' - Žuti karton za Dominika Begića zbog starta nad Dinom Ćorićem

18:36

Ovako je Borac poveo protiv Posušja!

18:35

70' - "Dupla" promjena i u Borcu

Van terena su Vranješ i Meleg, a u igru ulaze Moraitis i Dujaković.

18:34

67' - GOOOOOOL, 1:0!

Poveo je Borac na Gradskom stadionu!

Centrirao je Vušurović sa lijeve strane, Vranješ je potom promašio loptu koja je pogodila Barišića a onda stigla do Lukića koji postiće prvi ovosezonski gol u m:tel Premijer ligi BiH!

18:27

62' - Dvostruka promjena u Posušju

Izlaze Sinan Ramović i Slobodan Milanović, na terenu su Dario Blagojević i Dominik Begić.

18:26

61' - Zakarić!

Krilni napadač Borca našao se u sjajnoj prilici, ostao je sam, šutirao, ali je Baćak bio dobro postavljen!

18:24

Još pola sata do kraja

18:17

52' - Lukić u šansi!

Meleg je izveo korner, a Lukić udarcem glavom šutira direktno u Baćka!

18:11

47' - Baćak interveniše ispred Lukića!

Bio je to opasan napad Borca, ali na kraju golman Posušja stiže do lopte prije napadača Banjalučana.

18:10

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

17:55

17:53

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Banjaluci, Borac - Posušje 0:0.

17:52

Žuti karton za Milanovića zbog prigovora

17:51

45+3 - Vojnović direktno u Baćka!

Vezista Borca šutirao je iskosa sa desne strane, ali je Baćak bio na mjestu.

17:49

Tri minuta sudijske nadoknade

17:46

42' - Vranješ se ne snalazi!

Ćorić je centrirao prema Vranješu, kapiten Borca nije zahvatio loptu kako je želio, a veliku ulogu odigrao je i Brekalo koji se dobro postavio.

Odmah potom, golman Posušja Baćak dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

17:42

38' - Odgovara Posušje!

Prvi pokušaj Posušja na ovoj utakmici...

Vušurović je uputio pogrešan pas, lopta je stigla do Landeke koji šutira iz daljine, ali neprecizno.

17:40

36' - Prvi udarac u okvir gola!

Ćorić je centrirao, Vranješ je zahvatio loptu, ali je golman Posušja Baćak dobro postavljen.

17:39

35' - Mols!

Bilo je gužve pred golom Posušja, odbrana gostiju je nakratko otklonila opasnost, poslije čega je lopta stigla do Molsa, koji silovito šutira, ali šalje loptu pored desne stative.

17:34

30' - Vranješ!

Prva opasnost pred golom Posušja!

Goran Zakarić je izveo slobodan udarac sa desne strane, kapiten Stojan Vranješ je neometan zahvatio loptu glavom, ali ju je poslao pored gola.

17:32

27' - Ramović dobija žuti karton zbog starta nad Vojnovićem

17:25

20' - Lukić je loše zahvatio loptu

Sa lijeve strane je centrirao Marko Kujundžić, a Jovo Lukić loše glavom zahvata loptu i šutira pored lijeve stative.

Moglo je da bude mnogo opasnije po gol Hercegovaca...

17:18

14' - Blijed početak utakmice

Ni jedna ni druga ekipa ne uspijeva da napravi bilo šta ozbiljnije pred protivničkim golom.

Borac ima inicijativu, kontroliše posjed lopte, ali za sada to ne daje rezultat.

17:13

17:10

7' - U igri je Slavko Brekalo

17:08

4' - Luka Miletić neće moći da nastavi meč

Prvi problemi za Posušje...

Nakon jednog duela sa Jovom Lukićem, štoper Posušaka se požalio na povredu, pa će Stipe Balajić već u uvodnim minutima morati da izvrši prvu izmjenu na meču.

17:04

1' - Počela je utakmica!