konferencijska liga gent partizan

Partizanova bomba nije bila dovoljna! Crno-bijeli poveli golčinom pa kiksom ispustili prvo mjesto!

Bek crno-bijelih Slobodan Urošević dao je gol karijere na stadionu Genta, ali je previdom odbrane ta prednost ispuštena poslije 15 minuta!

konferencijska liga gent partizan Izvor: Profimedia

Partizan je bio nadomak pobjede, ali je Gent iščupao bod i ostao prvi - 1:1 (0:0)!

Bek crno-bijelih Slobodan Urošević postigao je gol karijere u Belgiji, spektakularnim udarcem desnom nogom u "malu mrežu" sa ivice kaznenog prostora, ali nažalost to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Petnaest minuta kasnije, rezervista domaćih, Holanđanin Tarik Tisudali iskoristio je odličan centaršut Gruzijca Giorgija Čakvetadzea i praktično neometan savladao golmana Aleksandra Popovića za konačnih 1:1.

Šteta i zbog vođstva i zbog zaista sjajnog gola i zbog ogromnog truda koji su Beograđani uložili na najtežem evropskom gostovanju ove jeseni.

Svakako će žaliti crno-bijeli za ispuštenom prednošću, za stativom Bibrasa Natha, za velikom prilikom Miloša Jojića početkom drugog dijela utakmice... Sa druge strane, Stanojević i stručni štab još jednom su dobili potvrdu da su u mladom Popoviću (22) zaista dobili odličnog golmana, koji uprkos svojoj mladosti djeluje potpuno hladnokrvno i na ovako teškim i velikim evropskim izazovima.

Pod vođstvom Igora Duljaja, a uz asistenciju Aleksandra Stanojevića iz lože, crno-bijeli su ostali na istoj poziciji u borbi za vrh tabele, ali i na podjednako sigurnom putu ka evropskom proljeću, koje će po svemu sudeći početi dvomeč ranije od Genta.

Naredni evropski meč crno-bijeli odigraće protiv Flore u gostima 25. novembra, a grupnu fazu "zatvoriće" u Humskoj 9. decembra protiv Anortozisa.

GENT: Bolat - Olsen, Ngađui, Okumu - Kastro Montes, Ovusu, Ođiđa-Ofoe, Kums, Nurio Fortuna -- Bezus, Depotr. Igrali su: Tisudali, De Sart, Čakvetadze, Samoise.

PARTIZAN: Popović - Miletić, Vujačić, Saničanin - Miljković, Urošeivć, Natho, Jojić, Pantić - Menig, Gomeš. Igrali su još: Smiljanić, Lutovac, Obradović, Jović.

20:39

Ovako je izgledao borbeni meč u Belgiji

20:34

Kraj utakmice, remi Genta i Partizana!

Konačan rezultat je 1:1, posle čega Belgijanci ostaju prvi na tabeli, a crno-beli drugi, sa tri boda manje.

Malo je falilo da se srpski tim revanšira domaćima i da u poslednjim kolima juri gol-razliku protiv Flore i Anortozisa.

Svakako, i jedni i drugi imaju "u džepu" evropsko proleće, a pobednik grupe imaće malo duži zimski raspust u Evropi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:25

Pogledajte Uroševićev gol za vođstvo crno-belih

Bio je to zaista sjajan pogodak, šteta što je Partizan 15 minuta kasnije primio gol za izjednačenje.

Radovanje posle gola Partizana
Izvor: MONDO/Nebojša Marković

20:21

Gent je izjednačio - 1:1 u Belgiji

Tisaduli je sa pet metara iskoristio grešku štopera Paritzana i rutinski poništio vođstvo Beograđana.

U toku je 81. minut.

20:11

Malo je falilo za 0:2!

Lopta je letela u kazneni prostor domaćih, Rikardu je malo nedostajalo da je zahvati kako je hteo, ali je i pored toga prošla baš blizu desne stative!

Odlična sekvenca Partizana sredinom drugog poluvremena!

U toku je 71. minut!

20:06

KAKAV POGODAK BEKA CRNO-BELIH!

Golčina Uroševića u Belgiji!

Namestio se na levoj ivici kaznenog prostora i zatresao "malu mrežu" na suprotnoj strani!

Partizan je poveo u 65. minutu!

Izvor: Profimedia

19:55

Jojić pokušava dva puta - ništa od gola!

Imao je dobru priliku da postigne gol Miloš Jojić, ali je prvi put pogodio igrača rivala, a onda mu se lopta odbila, pa je prebacio gol.

Sve se dogodilo na oko 10 metara od gola Genta. Da je bio malo precizniji, srpski tim bi u 55. minutu poveo 1:0.

Šteta...

19:31

- Poluvreme -

19:25

Ponovo preti Gent

Centarfor domaćih Depotr gađao je glavom, ostao na trenutak sam i promašio okvir gola.

Imali su i sreće crno-beli u ovom trenutku, bilo je to dosta prostora za snažnog napadača Genta.

U toku je 40. minut i rezultat je 0:0.

19:22

Velika borba u Belgiji!

19:15

STATIVA!

Bibaras Natho gađao je iz slobodnog udarca sa oko 18 metara, savršeno prebacio živi zid, savladao golmana, ali je lopta ostala na stativi!

Bolat ovog puta ništa nije mogao da uradi, ali ga je okvir gola sačuvao!

19:14

I Danilo Pantić preti domaćima!

Ofanzivni vezista crno-belih takođe je pokušao iz kaznenog prostora, u 21. minutu, ali je i taj šut golman Genta odbranio.

Čuvar mreže Genta Sinan Bolat (33) drugi put je siguran.

19:11

Ovako Stanojević prati meč

"Voleo bih da mogu da se prerušim ili da vodim meč na neki drugi način. Pripremićemo sve, biću pomoćni trener Duljaju i Vukašinoviću, sugerisaću sa tribina. Dogovarali smo se oko raznih stvari što se tima tiče, nismo stigli da pričamo o toj komunikaciji. Nismo se još time bavili, obavićemo to u putu", rekao je Stanojević uoči puta u Belgiju.

Pogledajte kako izgleda ta komunikacija trenera Partizana i stručnog štaba.

19:03

Pokušaj crno-belih, golman mirno brani!

Napadač Partizana Kvinsi Menig šutirao je snažno, iz kaznenog prostora, ali je turski čuvar mreže Sinan Bolat bio siguran.

Gent ima inicijativu na startu utakmice.

Ostaje 0:0 u 17. minutu.

19:01

Kastro Montes je dao gol, ali iz ofsajda!

Očigledno je bilo da se igrač Genta našao u nedozvoljenoj poziciji i bila je to laka odluka.

Gol ne važi!

U toku je 16. minut

18:55

Trener crno-belih gleda utakmicu iz lože, u društvu funkcionera FK Partizan Dragana Velanca.

Izvor: Screenshot/RTS

18:50

Odlična odbrana Popovića!

Snažan šut Svena Kumsa sa distance, a golman Beograđana se baca u levu stranu i izbija je u korner. Veoma dobra intervencija, značiće mu za samopouzdanje.

18:48

Počelo je!

Natho odmah pokušava da pronađe Rikarda, ali nije prošla ta kombinacija. Odlično se poznaju najbolji kretor i najbolji strelac crno-belih.

U toku je 3. minut i rezultat je 0:0.

18:27

Pogledajte i fotografije iz Belgije

18:00

Pogledajte stadion Genta, Gelamko aren

Otvoren je 2013. godine i koštao je 80 miliona evra. Ima 20.000 mesta.

I spolja i iznutra izgleda sjajno!

17:34

Ovo su formacije za večerašnji meč

17:30

Ovo je sastav Partizana!

PARTIZAN: Popović - Miletić, Vujačić, Saničanin, Miljković, Urošević, Natho, Jojić, Pantić - Menig, Rikardo

Dakle, definitivno je, crno-beli će zaigrati za dva napadača i sa tri štopera, što je i bilo nagovešteno uoči meča!