Hrvatska u transu, autogol je odveo na Svjetsko prvenstvo! Rusima falilo 10 minuta u Splitu - euforija na Poljudu!

Autor Haris Krhalić

Nevjerovatna drama u Hrvatskoj i na kraju trijumf vicešampiona svijeta!

hrvatska rusija 1 0 kvalifikacije za svjetsko prvenstvo Izvor: Profimedia

Hrvatska je napravila spektakl u Splitu i plasirala se na Svjetsko prvenstvo!

Po katastrofalnim uslovima, jakom pljusku i na natopljenom terenu, Hrvatska je pobijedila Rusiju 1:0 autogolom Fedora Kudrijašova u 82. minutu!

Tim rezultatom, aktuelni vicešampion svijeta direktno je otišao na Mundijal, dok će Rusija morati da se bori za to kroz baraž.

"Vatreni" su napadali od početka do kraja, Rusi su se branili sa sedmoricom i osmoricom igrača u kaznenom prostoru, a na kraju je gol odluke pao poslije centaršuta Borne Sose sa lijeve strane i nespretne reakcije Kudrijašova na drugoj stativi.

Reagovao je katastrofalno i sam savladao svog golmana, danas odličnog Matveja Safonova!

Pogledajte kako je bilo u Splitu.

Utakmica na stadionu Hajduka bila je najznačajnija za oba tima još od Mundijala u Rusiji, gdje je Hrvatska na putu ka finalu eliminisala upravo Ruse u četvrtfinalu - i to na penale. Sada se ponovila drama i završena je istim epilogom- trijumfom "vatrenih".